Pavel Nový a Daniela Kolářová po čtyřiceti letech opět spolu! Jaký trapas provázel jejich první setkání?

Šarmu má na rozdávání a chlapi jako on nestárnou – jen zrají. Herec Pavel Nový ve středu 3. února vstoupí do seriálu Sestřičky coby profesor ekonomie Břetislav Cach a rovnou to začne pořádně jiskřit. S kolegyní Danielou Kolářovou se potkali před kamerou po dlouhých čtyřiceti letech. Jejich seznámení před lety ale doprovázel trapas, na který dodnes ani jeden nezapomněl.

Když se herci Daniela Kolářová a Pavel Nový setkali v ateliéru seriálu Sestřičky, oběma se okamžitě vybavilo jejich první setkání před čtyřiceti lety. Vzájemně si ho ale nepřipomněli, vzpomínají na něj totiž se studem.

Seznámení s Danielou Kolářovou a erotická scéna

„Seznamoval nás opravdu svérázným způsobem režisér Hynek Bočan při natáčení filmu Pytláci. Na konci toho filmu jsme s Danou skončili spolu. Jenomže ta poslední scéna se točila jako úplně první a Hynek Bočan nás strčil rovnou do postele. Přišel jsem v županu do ateliéru, Dana už tam čekala, držela si deku pod bradou a byla celá nervózní. Sotva jsme se představili, strčil mě k ní,“ vzpomíná herec na první setkání s Danielou Kolářovou.

„Od té doby jsme se neviděli. Až tady. A naše seznámení jí vůbec nechci připomínat, protože to pro ni zřejmě bylo trauma. Podle mě nic tak blbýho do té doby nezažila,“ obával se herec. A Daniela Kolářová na tohle seznámení skutečně nezapomněla. „Jakmile jsem se dozvěděla, že tuto postavu bude hrát Pavel Nový, vybavila jsem si natáčení filmu Pytláci. Ale nevraceli jsme se k tomu, na to tady není čas,“ vysvětlila stručně.

Rozpaky doprovodí i jejich setkání v seriálu Sestřičky. Postava Pavla Nového, Cach, je profesor ekonomie, který vstoupí do života Nadi (Daniela Kolářová). Naďa v něm vidí naději a cestu k vyřešení svého rodinného případu. Je si jistá, že smrt jejího syna nebyla náhoda, a Cach, shodou okolností tchán padoucha Havleny (Kamil Halbich), by jí mohl nevědomky pomoct případ konečně rozplést. Naďa se proto rozhodne tajit svoji skutečnou identitu a vydává se za ukrajinskou uklízečku své kamarádky Jarky (Dana Syslová), čímž Cacha dokonale zmate. Cach se tak ocitá mezi dvěma ženami a jedna je mu sympatičtější než druhá.

Exkluzivní ukázka: Břetislav Cach (Pavel Nový) se představuje

A ani na první setkání s Danou Syslovou, která se v Sestřičkách spolu s Danielou Kolářovou stává součástí roztomilého trojúhelníku, Pavel Nový nezapomněl. Pojí je noční tažení po pražských klubech. „S Danou Syslovou se sice potkáváme na různých natáčeních, ale neznáme se zase tak dlouho. Před patnácti lety jsme se potkali poprvé při natáčení. Předtím nikdy, vlastně – jednou, kdysi v klubu ABC, v dobách, kdy jsme to táhli noční Prahou, kdy byly na Václaváku otevřené buď jen stánky s buřtama, nebo jeden nonstop, kde dobře vařili, nebo divadelní kluby,“ zavzpomínal na roky dávno minulé Pavel Nový.

Pavel Novotný natáčí s ortézou: Spadl jsem na ledu!

Jaká je vaše postava v seriálu Sestřičky?

Moc pěkná, jen se na mě podívejte. Jmenuju se tu Cach. Určitě mám i křestní jméno, ale neshodli jsme se na tom, jaké. Říkají mi tady Břetislave, ale i Bořivoji a pane doktore. Zatím jsme to nevyřešili a děláme v tom divákovi binec. V každém případě to není doktor, ale inženýr ekonomie, poměrně vzdělaný člověk. Hraju tady poměrně nezvyklý obor.

Jaká je jeho úloha v seriálu?

Je tady proto, aby pomohl nebo možná právě zkomplikoval, to se ještě neví, vyšetřování Nadi Hartmanové, kterou hraje Daniela Kolářová. Nevěděl jsem zpočátku, že to bude vážný, dělal jsem to na zábavu, ale najednou přituhuje a přituhuje.

Teď natáčíte s ortézou, co se vám stalo?

Předevčírem jsem při procházce upadl na ledu. Vykloubil jsem si rameno a narazil zápěstí.

Seriál Sestřičky sledujte v pondělí a ve středu ve 20:15 na Primě


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.