Marek Němec ze seriálu Sestřičky Modrý kód: Býval jsem rváč a idiot!

Sotva se Marek Němec alias David Hofbauer díky seriálu Sestřičky, který volně navazuje na Modrý kód, vrátil po dvou letech do Rubavy, už zase rozdává rány pěstí. Ve středečním díle neudržel nervy na uzdě na místě, které je určené k odpočinku. Na hřbitově. Jak se scéna natáčela a jaké osobní zkušenosti má s potyčkami Marek Němec? Na 11. epizodu se podívejte v archivu iPrima.cz!

Scénář 11. dílu seriálu Sestřičky přivádí Marka Němce alias doktora Davida Hofbauera k hrobu chlapce, o kterého se David staral a který v jednom z nedávných dílů přišel o život při nelegálních zápasech. „Čím jsem starší, tím na mě hřbitov přestává působit jako romantické místo k procházkám, ale spíš se tady už seznamuji s budoucí parcelou,“ přemýšlel Marek Němec, pro kterého bylo natáčení mezi hroby jedním z prvních po dvouleté pauze v seriálu. A hned začal rozdávat rány. Ačkoli choreografii potyčky sestavil kaskadér, Marek Němec si s ní poradil hravě, jako by přispěl vlastní zkušeností. „Párkrát se mi to už stalo, ale nemám to rád a nejsem toho příznivcem. Spíš zastávám klidný rozpravy, ale lidi jsou občas idioti, já občas taky. A když potká idiot idiota, není to dobrý,“ přiznává Němec.

Podívejte se na video ze seriálu Sestřičky Modrý kód:

Natáčení dnešního dílu Sestřiček, které proběhlo v červenci, Marku Němcovi zkomplikoval jeho vlastní syn. „Měl být na táboře, ale po dvou dnech se vrátil se zlomenou rukou. My ho milujeme, ale nepočítali jsme s ním, a začíná to být celé produkčně náročné, hádáme se doma, děti začínají zlobit, všechno je pro ně problém, všechno rozporují,“ povzdechl si po natáčení Marek Němec v létě, kdy se mu v kalendáři potkaly všechny zrušené jarní projekty.

Přesto návratu nelituje. „Můj návrat má několik důvodů. Jednak mám rád toho Hofbauera, to bych kecal, kdybych řekl, že to tak není. Pak mám Instagram a tam mi pořád někdo píše, abych se vrátil k Sabině Laurinové. A chybělo mi natáčení a lidé, které mám rád,“ vysvětluje Marek Němec.

Seriál Sestřičky sledujte každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě, přičemž 11. epizodu s rvačkou na hřbitově si pusťte on-line v našem archivu iPrima.cz!

5 otázek pro Marka Němce

Jaké to bylo točit potyčku na hřbitově? Jste i vy ten typ, který se nechá vyprovokovat k potyčce?

Čím jsem starší, tím na mě hřbitov přestává působit jako romantické místo k procházkám a na rande, ale spíš se už seznamuji s budoucí parcelou. Potyčky? Párkrát se mi to už stalo. Lidi si občas zaslouží zastavit a dostat facku. Ale nemám to rád a nejsem toho příznivcem. Spíš zastávám klidný rozpravy, ale lidi jsou občas idioti. A to já občas taky. A když potká idiot idiota, není to dobrý.

Rozhodl jste se po dvou letech do seriálu vrátit. Proč?

Můj návrat má několik důvodů. Jednak mám rád toho Hofbauera, to bych kecal, kdybych řekl, že to tak není. Pak mám Instagram a tam mi pořád někdo píše, abych se vrátil k Sabině Laurinové. A chybělo mi natáčení a lidé, které mám rád.

Co jste dělal během pauzy?

Dokončil jsem natáčení Modrého kódu a korunoval jsem to svatbou. A otevřel jsem si divadlo. Máme jedinečné divadlo Terminus, kde působím jako principál. Donutil mě do toho Ondra Rychlý. Sídlíme v Letenské vodárenské věži a makáme na tom, abychom potěšili diváka nějakým oříškem. Je to monologické divadlo. Jeden herec čelí převaze hlediště a sype to.

Jak zvládáte práci a děti?

Nezvládám, vůbec. Jednak jsem měl točit v pauze mezi různým divadelním zkoušením, ale pak přišel covid a se vším otřásl a zamíchal – a teď se to děje všechno naráz. Také jsme počítali s tím, že syn bude na táboře, a on se vrátil po dvou dnech se zlomenou rukou, takže jsme řešili operaci. Nepočítali jsme s tím, že bude dítě doma, milujeme ho, je to krásné dítě, ale nemá teď doma co dělat. Začíná to být produkčně náročné, hádáme se doma, děti začínají zlobit, všechno je pro ně problém, všechno rozporují. Je to strašný.

Jak vaše manželka snáší vaše fanynky?

Já ani nevím. Nepřicházím s nimi do styku, ony mi píšou na Instagram a ten žena nemá. To je dobrý, to si odbavím sám. Asi to vůbec nevnímá a já nevnímám, že nějaké mám. V tomhle jsme mimo.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.