Měla jsem strach, říká Gabriela Koukalová o natáčení seriálu Sestřičky

Obdobím pracovních výzev prochází bývalá biatlonistka Gabriela Koukalová. Poprvé ji diváci televize Prima viděli v 19. epizodě v seriálu Sestřičky, v neděli se představí i jako moderátorka pořadu Showtime. V Sestřičkách si zahrála samu sebe.

„Je to moje první větší herecká zkušenost, první s dialogy. A musím říct, že je to zajímavé řemeslo, díky kterému si člověk může vyzkoušet mnoho profesí. Já jsem byla zvyklá na monotematické činnosti, herectví je v mých očích proto hodně zajímavé. Kdyby přišla nějaká další nabídka, asi bych ji neodmítala,“ přiznala Gabriela Koukalová po prvním natáčecím dni. V tu chvíli ještě netušila, že záhy přijde nabídka vyzkoušet si další novou disciplínu: moderování pořadu Showtime na Primě a CNN Prima News.

Návrat do zapovězených míst díky seriálu Sestřičky

I když Gabriela kouká raději dopředu, Sestřičky jí připomněly minulost. Natáčení ji totiž přivedlo do míst, kde potila krev a kam už se po skončení kariéry nechtěla nikdy vrátit. „Nakonec jsem ale byla ráda, že první natáčecí den proběhl v místech i v situacích, které znám. Z ateliéru jsem měla větší strach. Překvapilo mě, že vypadá jako skutečná nemocnice. Musím říct, že mě to moc bavilo, snad jsem si neuřízla ostudu,“ smála se po natáčení Gabriela Koukalová. A to rozhodně neuřízla.

Podívejte se na rozhovor s Gabrielou Koukalovou:

Zapovězené místo jí totiž paradoxně dalo jistotu. „Tady jsem zažila spoustu těžkých i hezkých chvil. Od dvou let jsem se tu učila lyžovat. Jen co jsem se naučila chodit, naši mě tu zkoumali, jestli jsem vhodný adept na lyžování. Před třemi lety jsem si řekla, že sem už v životě nevkročím. Je to poprvé, co jsem se sem dostala od konce kariéry,“ přiznala Koukalová v tréninkovém středisku biatlonistů v Jablonci nad Nisou s tím, že fyzické vyčerpání není to, co jí stadion bolestně připomněl. „Na biatlonu není nejtěžší fyzická bolest. Na tu si zvyknete a po nějaké době ji vůbec necítíte. Daleko obtížnější pro mě bylo zvládnout tlak, který byl obrovský a trval několik let. I moje lidské tělo mělo svoji životnost. Je to tak, jak to má být teď,“ přiznala Koukalová.

Obsazení Gabriely Koukalové do Sestřiček mělo svůj důvod. Její životní příběh byl totiž inspirací tvůrcům Sestřiček pro vznik seriálové postavy Andy, mladé nadějné biatlonistky, jejíž představitelkou je patnáctiletá Amélie Pokorná. Talentovaná herečka kvůli roli podstoupila tvrdou přípravu na kolečkových lyžích pod vedením Michala Šlesingera. „Je to strašně těžké. Už dvakrát jsem se vysekala tak, že mám na nohou jizvy. První dny tréninku byly strašně náročné, trénovali jsme za každého počasí, v dešti, v zimě, ve vedru,“ vzpomíná na těžké začátky Amélie. Koukalová ji ale chválí. „Je skvělá, když si lehá do polohy při střelbě, vůbec bych nepoznala, že není profík. Měla to skvěle naučené, říkala jsem jí, že by si to mohla zkusit i profesionálně,“ říká Koukalová.

Setkání s předobrazem její seriálové postavy bylo pro půvabnou mladou herečku splněním snu. „Je to pro mě velká čest, ale i stres. Přece jenom tvářit se jako dokonalá biatlonistka, když tu skutečnou máte za zády, není jednoduché. Ale moc si vážím toho, že jsem se mohla s Gabrielou Koukalovou potkat, je skvělá, pomáhala mi,“ přiznává Amélie Pokorná.

Gabrielu Koukalovou sledujte v 19. epizodě seriálu Sestřičky, na kterou se můžete podívat v archivu iPrima.cz. Gabriela si zahraje i ve 20. epizodě Sestřiček, kterou bude Prima vysílat v pondělí ve 20:15!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.