Toto je jediná otázka, na kterou se nesmíte ptát Lucy Liu

Lucy Liu svůj exotický původ samozřejmě nezapře. Jako hollywoodská herečka a seriálová hvězda v Sherlockovi Holmesovi je však alergická na jednu otázku, kterou dostává od novinářů stále dokola.

Slavná herečka s pichlavýma očima je dcerou čínských emigrantů, jež vyrůstala v drsném newyorském Queensu vysloveně jen o rýži v bytě plném švábů. Její rodiče se snažili, jak mohli, aby ji a její dva sourozence uživili. I tak je Lucy Liu alergická na to, když se jí média neustále snaží předhazovat její původ. Lucy Liu se narodila v Americe, ačkoliv čínské tradice jako celá její rodina dodržuje, ale cítí se více jako Američanka nez Číňanka.

Diverzita v televizním showbyznysu

Během jednoho z comic conů (setkání herců a fanoušků) pro seriál Sherlock Holmes: Jak prosté se v rámci diskuse s fanoušky a novináři dostalo samozřejmě i na oblíbené téma diverzita v televizním světě. Lucy Liu se o pulsujícím motivu intelektuálních diskusí vyjádřila poměrně zevrubně. A už teď vám můžeme prozradit, že rozhodně není nadšená.

"Samozřejmě, že diverzita v televizi je stále velké téma. Ale pro mě osobně je to těžké, protože se mě lidé neptají na to, jak co cítím, co si o tom myslím jako herečka, ale ptají se mě na to, jaký je můj postoj k věci v rámci toho, že jsem Asiatka. A v těchto otázkách je vždy zakopaný pes, dotazující si chce v podstatě jen ověřit svou domněnku. Není to nikdy o tom, co si myslím já jako člověk a umělkyně, ale jako asijská umělkyně. Jsem pouze objekt," vysvětluje Lucy Liu.

Herečka v diskusi pokračovala dál hlubokým zamyšlením. "Když dostanu otázku, jaké to je být Asiatka v tomto byznysu, nevím, co na to mám odpovědět. Jsem hlavně člověk. Rozhodně nepřemýšlím nad tím, že než cokoliv řeknu, musím znít jako správná Asiatka. Je to jako když žijete v Číně, také každý den nejíte čínské jídlo. Zkrátka to v praxi žitého života tak snadno nefunguje," prozradila herečka, jež se nezdráhá ani režírovat. Sama už několik dílů Sherlocka Holmese: Jak prosté natočila.

PŘEČTĚTE SI NĚCO VÍCE O LUCY LIU JAKO REŽISÉRCE

Sledujte Sherlocka Holmese každou středu na Prima LOVE ve 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.