Show Jana Krause: Bohdalka miluje vaječňák, herečky v první linii a zálohované PET lahve

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Jiřina Bohdalová, herečky a covidové dobrovolnice Sarah Haváčová a Kateřina Pechová a podnikatel Alessandro Pasquale. Premiéru nového dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 16. prosince ve 21:35 na Primě.

Jiřina Bohdalová

Show Jana Krause je zpět a spolu s ním i mimořádní hosté. Prvním z nich je snad nejpopulárnější česká herečka, stále vitální a vtipem sršící Jiřina Bohdalová, která přinese svému hostiteli jako dárek své dvě nové knihy. Autobiografickou Můj život mezi slzami a smíchem a prý velice čtivou knihu, v níž vyprávějí různé kulturní osobnosti o tom, jak ji vidí, s názvem Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová. Jan Kraus jí zase popřeje k blížícím se narozeninám, kdy oslaví neuvěřitelných devadesát let! „Obě knížky jsou autorizované, ale vyšlo o mně i několik knížek, o kterých jsem vůbec nevěděla. Tak to jsem byla rozčilená,“ svěřuje se herečka. Společně si také projdou některé zajímavé fotografie z rodinného alba paní Jiřinky, a tak uvidíme například to, jak ji maminka česala jako malou holčičku ve stylu Shirley Temple, dále snímky s dcerou Simonou či s hereckým kolegou Vladimírem Dvořákem. „Ten mi strašně chybí,“ podotýká při pohledu na něj, „a taky jeho humor, který byl pro všechny a o kterém říkal, že je takový, aby blbej tomu rozuměl a chytrýho to neurazio.“ Řeč dojde ale také na současnost a na to, jak Jiřina Bohdalová prožívá dobu koronavirovou. „Je to nádherný! Protože mám konečně uklizený všechny šuplíky, což je velká výhoda. Já jsem vždycky měla starost, že až jak se říká, zatřepu bačkorama, oni otevřou moje zásuvky a budou říkat: no teda, co to je tohleto za bordel? Tak teď můžu v klidu odejít, protože mám všechno uklizený. No a čas mi utíká strašně rychle… já ráno vstanu, a ono už je odpoledne,“ popisuje a přiznává, že si po vzoru svého tatínka dává po obědě ráda dvacet. Vděčně ocení i to, že se mohla účastnit živého natáčení Show Jana Krause, neboť má ráda skutečný smích publika.

Ukázka z dnešního dílu:

Sarah Haváčová a Kateřina Pechová

Na červenou pohovku přisednou dvě krásné mladé herečky – Sarah Haváčová a Kateřina Pechová, jež pracují jako dobrovolnice na covidovém oddělení v nemocnici Pod Petřínem. „Chodíme tam zhruba dvakrát týdně,“ upřesňuje Sarah a vypráví, že se tam vydala hned v okamžiku, kdy se ve druhé vlně zavřela divadla. „Ještě předtím jsem ale šla na pouť do Portugalska. Šla jsem asi týden z Lisabonu do Fatimy a spala jsem pod hvězdami, a to mě hodně ovlivnilo.“ Její kolegyně a shodou okolností bývalá spolužačka z JAMU, Kateřina, si zhruba ve stejné době všimla prosby Červeného kříže, že potřebují pomoc. „Tak jsem si udělala základní pečovatelský kurz a potom jsem se snažila dostat do nějaké nemocnice nebo pečovatelského centra. Obrátila jsem se při tom na svoji kolegyni Natálii Řehořovou, která spolupracuje s Lékaři bez hranic. Ta mě odkázala na Sarah, která již v nemocnici pracovala,“ popisuje Kateřina Pechová a přiznává, že po prvním dnu v nemocnici, který byl pro ni vůbec nejnáročnější, přemýšlela, jestli to vůbec zvládne. „Začala jsem v této souvislosti dost řešit téma smrti,“ vstupuje do diskuze Sarah a velmi emocionálně vypráví, jak byla poprvé přítomna okamžiku odchodu člověka z tohoto světa. „Je mi třicet a najednou mě to nutí k tomu, abych se zamýšlela nad smyslem života. A myslím, že to není jen o tom být šťastný, ale žít život naplněně, smysluplně. Dělat dobré skutky má člověk jen pro to dobro samo o sobě. Není nic míň ani nic víc.“

Sarah Haváčová bojovala v říjnu i v soutěži Máme rádi Česko:

Alessandro Pasquale

V závěru pořadu se seznámíme s majitelem a generálním ředitelem společnosti Mattoni 1873, Alessandrem Pasqualem. Ten se dlouhodobě a proaktivně snaží prosadit myšlenku zálohování lahví. „Je to velice jednoduché. Pracujeme s materiálem, který se nazývá PET, což je jeden z nejlépe recyklovatelných materiálů. Zároveň žijeme v době plné problémů se znečištěním prostředí, a proto si myslím, že by bylo správné začít recyklovat materiál nějakým odpovídajícím, správným způsobem,“ popisuje svoji vizi a dodává, že ne každá recyklace je stejná. „Dnes se hodně hovoří o cirkulární ekonomice neboli o oběhovém hospodářství. A to v podstatě znamená, že materiál, který je jednou použit jako nějaká věc, bude recyklován, aby potom mohl být použit jako ta stejná věc. Tím zároveň snížíme potřebu toho, čemu se říká nový plast.“ Podle jeho slov prý až o devadesát procent. Jakou roli v tom všem hraje zálohování? Jaké jsou argumenty odpůrců zálohování? A jakým dárkem pan Alessandro překvapí všechny přítomné? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již zítra večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.