Show Jana Krause: dobrý herec bez zlozvyků, zpěvačka učící zpívat a trocha dráždivé erotiky

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Karel Dobrý, zpěvačka Linda Finková a burleska Stephanie van der Strumpf. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 18. dubna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem Jana Krause dnes večer bude jeho kolega a vynikající herec Karel Dobrý, který si nedávno dopřál poněkud delší dovolenou. „V listopadu jsem si vzal u banky poměrně vysokej úvěr a udělal jsem si volno,“ říká a dodává, že čím více se blížil konec této dovolené, kterou strávil z větší části na chalupě v jižních Čechách, tím více stoupala jeho úzkost. Na venkově, obklopen přírodou a svými dvěma koni si však podle svých slov pěkně odpočinul a nyní se znovu vrhá do práce.

Aktuálně točí pro televizi Prima seriál Tátové na tahu, dále film na motivy slavného románu Skleněný pokoj inspirovaný osudem vily Tugendhat v Brně, v těchto dnech má premiéru romantický thriller Hastrman, v němž si zahrál hlavní roli, a na podzim ho čeká také divadelní role ve vídeňském Volkstheateru. Jaká přesně to bude role, prozradit sice nemůže, nicméně se moc těší na to, že má jeho postava přijet na scénu na koni. „Asi to bude lipicán,“ odhaduje znalecky. „Beru to jako super vyhlídku na zábavu.“

Díky mimořádně dobré jazykové výbavě, točí Karel často i se zahraničními produkcemi. „Spíše tedy takové menší role,“ podotýká skromně a vysvětluje, že jeho kariéru filmového herce svým způsobem nejvíc stáhlo divadlo. „Já jsem měl velký příležitosti hned po dvacítce,“ vzpomíná, „měl jsem moc hezký nabídky, ale v rámci toho zamilování se do divadla jsem to odmítal.“ Krom života pracovního ovšem moderátora zajímá také hercův život osobní. „Mám tři děti, dceru Johanu a syny Cyrila a Diviše,“ vyjmenovává, „ženu Terezu mám jen jednu.“ Úplně spořádaným manželem však prý není. „Myslím, že je to se mnou občas dost náročný,“ přiznává, ale zlozvyky prý moc nemá, neboť se snaží na nic moc si nezvykat.

Dalším hostem je zpěvačka a pedagožka Linda Finková, kterou Jan Kraus uvítá videoukázkou jedné z jejích dovádivých písní z osmdesátých let. „Já jsem takovýhle písničky vlastně nikdy moc zpívat nechtěla,“ říká se smíchem, „já miluju funky, černou muziku, jenomže tady to v tý době nikdo moc neposlouchal.“ Vzpomíná na začátek své kariéry: „Já jsem přišla do kapely Karla Vágnera, když odešel Petr Kotvald. A oni si zřejmě říkali, že jich je málo, tak vytvořili další duet, a to dali mě dohromady s Pavlem Nohou. A musím říct, že to byla strašná prča a že jsem si užila senzační dětství a bezvadnou pubertu.“

Krom zpěvu se věnuje také hraní, aranžování muziky a výuce zpěvu na pražské konzervatoři. „Já jsem hlavně zpěvačka. To je jediný, za čím si stojím,“ zdůrazňuje a následně vysvětluje, v čem spočívá její činnost pedagogická. „Někdo ke mně přijde a já nejdříve zjistím, jaký má rozsah. A to, jestli má někdo sluch, se pozná hned, jakmile ho nechám zazpívat kousek písničky. Kdybych to nepoznala, byla by to hanba. A když někdo dobře slyší, tak už má předpoklad k tomu, že bude slušně zpívat, pokud má tedy nějaký hlas.“ Cvičit prý může dokonce i člověk sám. „Řadě herců jsem nahrála takový dechový cvičení, kterým se rozmlouvají a rozezpívávají, třeba když jedou v autě.“ Poradila by si i s hlasovou výchovou Jana Krause?

Třetím hostem bude velice přitažlivá a sexy žena, burleskní performerka Stephanie van der Strumpf, která jezdí se svými vystoupeními po celém světě. „Mám čtyřletý kontrakt v jedné luxusní pražské restauraci, kde vystupuji jednou za měsíc, jezdím také hodně do světa, vystupuji často v Německu, také na firemních večírcích různých velkých podniků,“ vyjmenovává a přibližuje divákům své umění: „Burleska je divadelně-taneční žánr s prvky striptýzu, ale není to vulgární, naopak je to vkusné, ačkoli to má erotickou formu.

Je to hodně o svádění, ale burleska se nikdy nesvlékne úplně donaha. Má to maličko nádech nostalgie, choreografie vystoupení se často vrací do třicátých čtyřicátých let.“ A jak tedy takové vystoupení vypadá? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Show Jana Krause Linda Finková Karel Dobrý Stephanie van der Strumpf

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.