Show Jana Krause: domácí zabijačka, slza smíchu a urob si sám

Show Jana Krause 2018 (6) - upoutávka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí kriminalista Josef Mareš, kapela Slza a šéfkuchař Přemek Forejt. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 7. února ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem je dnes večer, a nikoli poprvé, kriminalista a šéf pražského 1. oddělení neboli mordparty Josef Mareš, který v posledních letech působí také jako spoluautor scénáře k seriálu z prostředí kriminalistiky. „Loni došlo k více než 50 tisícům trestných činů a z toho bylo 148 vražd, což je velice malé číslo,“ uvádí diváky do obrazu a optimisticky dodává, že celkově počet spáchaných trestných činů klesá, a ačkoli je letos na území naší republiky hlášeno již devět vražd, v Praze není ani jedna.

Sice s kamennou tváří, ale s jasnou nadsázkou v hlase vyjmenovává kriminalista preventivní opatření, jak zabránit vraždě mezi partnery: „Předně bych doporučil nehádat se v kuchyni, protože tam jsou nože, sekáčky… lepší je obývák, pokud nejste zrovna sběratelem sečných zbraní. Ideální je ložnice, protože dušení polštářem už není tak aktuální.“ Jinak oběťmi takovýchto rodinných sporů prý bývají spíše muži. „Nejhorší je, když žena krájí cibuli a vy jí začnete říkat, že něco dělá špatně, protože ona se otočí, ani netuší, že má ten nůž v ruce, a za chvilku ho máte v břiše. Ony pak ale zase na druhou stranu volaj tu záchranku a přiznávají se k tomu. Jsou to spíše takové rodinné tragédie. A když je ten muž ještě hrdina, tak říká, že si na ten nůž naběhl sám, že ona za to nemůže.“ Ale i tyto tzv. pokusy o vraždu se prý započítávají do statistiky. „My tomu slangově říkáme domácí zabijačky, a už když jsem nastoupil do oddělení vražd, tak mi říkali, že ty jsou dobrý, protože je tam pachatel a všechno je jasný.“ Za minulý rok však podle statistik došlo k nejvíce vraždám mezi bezdomovci. A jak zní kriminalistova rada na závěr, jak se zachovat v případě napadení? „Nejlépe utéct. Vždy jsem se učil, že nejlepší způsob je se souboji vyhnout, a pokud je nevyhnutelný, pak bojovat tak, aby se příště protivník vyhnul vám.“

Trio se Slzou

Dalšími hosty, kteří dnes večer přijdou pobavit diváky Show Jana Krause, jsou členové hudební skupiny Slza – zpěvák Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil, kteří budou ze strany moderátora hned zkraje konfrontováni kvůli názvu své kapely. „To může být myšleno i jako slza radosti. Já třeba nejčastěji brečím smíchy,“ obhajuje si své Petr Lexa, který si mimo jiné zahrál v seriálu Přístav. „My jsme dělali průvodní písničku pro seriál a s tím přišla i nabídka, že si tam můžeme zahrát. A já jsem dělal od šesti let divadlo, ještě dávno před hudbou, takže jsem chtěl být herec, a proto mě to oslovilo.“

Kde se kapela Slza vidí třeba za 10 let? Poslechněte si kluky na videu:

Naproti tomu Lukáše Bundila prý herectví nikdy nelákalo, zato toužil po inženýrském titulu, kterého také v oboru biomedicíny dosáhl. „My jsme tu nabídku dostali oba a já jsem ji odmítl.“ Jak se bude hudebníkům zamlouvat nabídka Jana Krause, že by vytvořili trio a on by vnesl do jejich projevu, který se líbí především mladým dívkám, prvek staršího, moudrého otce? „V každém našem textu něco takového moudrého je,“ brání se Petr a namátkou cituje z několika textů, nakonec však s nadšením hostitelovu nabídku přijímá a vzápětí to všichni tři a navíc bez přípravy na pódiu rozbalí. Tím to ovšem zdaleka nekončí, neboť Jan Kraus dostane okamžitě další nápad, a sice na seriál s detektivní zápletkou, ve kterém by se dalo využít Petrovo herectví i zpěv a ve kterém by si koneckonců mohl zahrát i předchozí host, Josef Mareš.

Chci, aby se lidé nepřišli do restaurace jen najíst

Závěrečná show bude patřit poslednímu hostu, kterým je vycházející hvězda české gastronomie, Přemek Forejt. „Loni jsme vyhráli titul restaurace roku,“ připouští skromně na hostitelova slova chvály o olomoucké restauraci, v níž působí jako šéfkuchař, a předává Janu Krausovi svůj dárek. „V naší restauraci lítáme v těchto botech, ony jsou to trochu boty za trest, on už to nikdo nenosí, jen my, jako že je to naše prestige. Myslím si, že vám budou slušet a udělají vám strašnou radost.“ Pro dnešní večer si Přemek přichystal překvapení. „Vy vždycky říkáte, že neumíte vařit, tak já bych to teď chtěl udělat tak, že vás to naučím,“ říká odhodlaně. „Říkal jsem si, že sem jedu až z Olomouce, a vařit někde takhle daleko je strašně složitý, tak mě napadlo, že si to připravíte sám. Je to takovej předkrm, kterej jsme u nás vymysleli, protože jsme chtěli udělat něco interaktivního, do čeho ty lidi zapojíme, a nazval jsem to Urob si sám. Chci, aby se lidé nepřišli do restaurace jen najíst, ale aby je to bavilo. Naše restaurace sídlí v bývalém divadle a my jsme tam svým způsobem tu hru vrátili zpět. Máme otevřenou kuchyň a bereme to jako takové naše pódium.“ Co si tedy Jan Kraus uvaří, jak si na tom pochutná a co by za takové jídlo zaplatil v Přemkově restauraci? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer od 21.35 na Primě!

Sdílejte článek