Show Jana Krause: herec bez vrcholu, malířka-světoběžnice a exotický kaplan

Herec Martin Zounar v SJK

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Martin Zounar, malířka Dita Štěpánová a kolínský kaplan z Konga Georges Mondo. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který dnešní show poctí svou návštěvou, je oblíbený filmový a televizní herec, věčně usměvavý Martin Zounar, v současnosti známý divákům například ve výrazné roli Pepy Krupičky v seriálu Přístav. „Vždycky jsem hrál pozitivní chlapce, takové naivní až blboučké,“ vzpomíná Martin, „a potom se to zvrtlo, když jsem nastoupil do seriálu, kde jsem hrál takovou svini, a pak jsem se najednou přehoupnul do rolí s humorným tónem, až tak trochu do blba.“ Ať tak či tak, ve všech svých hereckých polohách se Martin zřejmě potýkal s odmítnutím žen svého srdce, neboť po internetu prý koluje sestřih z jeho televizních a filmových milostných scén, na jejichž konci je partnerkou vždy odmítnut. „Jsem v podstatě takovej herec bez vrcholu, myslím tedy ten milostný… prostě to nedopadlo!“ Podstatně úspěšnější je však v oblasti kulinářské – vaření je pro něj zábavou a relaxací.

Dalším hostem druhé lednové talkshow je akademická malířka Dita Štěpánová, známá spíše publiku v zahraničí než doma, nicméně její dílo je také součástí sbírek Národní galerie. „Vystudovala jsem AVU v Praze a pak jsem téměř vzápětí vyrazila do světa,“ říká umělkyně, kterou podle jejích slov baví cestování a která jinak převážně žije v New Yorku a v Dominikánské republice. „Tam jsem byla dokonce vdaná, nikoli za Dominikánce, ale za Francouze. Bylo tam krásně, hodně slunce, jen hurikány, které začínají někdy v červenci a trvají do konce října, jsou strašné!“ Jan Kraus má pro diváky připravenou krátkou průřezovou prezentaci dílem Dity Štěpánové, která některá svá, povětšinou velkoformátová díla komentuje, jako například svůj úplně první obraz, za který hned dostala cenu v Paříži.

Kolínský kaplan Georges Mondo, původem z Konga, bude dnešním třetím hostem. „Do Česka jsem přijel před rokem a půl z Ghany, ale původem jsem z Konga,“ uvádí na pravou míru duchovní, jehož mateřským jazykem je francouzština a který se pilně učí česky. „Krom toho, že jsem kněz, jsem také misionář božího slova a my jako misionáři pracujeme všude ve světě. Nejprve jsem přišel na Slovensko a poté můj šéf zjistil, že mě potřebují spíše v Čechách, kde je hodně kostelů, ale málo kněží i věřících. V Africe je to opačně. Tam je hodně lidí a málo kostelů.“ Po svém příchodu do Čech mladý kněz nejprve intenzivně studoval v Praze češtinu a pobýval v Praze-Uhříněvsi, kde byl součástí tamní řádové komunity. Co pro něj bylo nejtěžší? „Slovo zmrzlina,“ vypálí kaplan bez zaváhání a dodává, že největší překážkou je pro něj skutečně jazyk. „Byl jsem připravený a neměl jsem velká očekávání, takže mě nic nepřekvapilo.“

Sledujte Show Jana Krause ve středu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.