Seriály a filmy

25. května 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: herec kreténů, křehká baletka a dokumentaristka neuvěřitelných kauz

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Miroslav Hanuš, baletka Kristina Kornová a dokumentaristka Tereza Tara. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 25. května ve 21.35 na Primě.

Dnešní večer zahájí jako první host pořadu herec Miroslav Hanuš, který hned v úvodu velice stručně charakterizuje typ postavy, kterou nejčastěji ztvárňuje – kretén. „Teď už jsem i stárnoucí kretén, jak jsem se dočetl ve scénáři, když jsem nedávno točil v Ostravě roli tatínka,“ říká herec, který bývá také často obsazován do rolí bolševiků, hrál ale například i Petra Pitharta. Od herectví přejde ke vzpomínce na svého otce, slavného urologa, a k vysvětlení toho, jaké je pozadí jejich rodinného jména: „Tatínek se jmenoval Plecháč a maminka se jmenovala Železníková. A když na to došlo, tak se jaksi na tom druhu kovu nedokázali shodnout. Tatínek navíc nechtěl jméno po mamince, možná ho to ponižovalo, ale také nechtěl být Plecháč, protože se mu od dětství smáli. Rodiče se brali o prázdninách, kdesi na Slovensku, a nějakým způsobem, který já neznám, si zvolili jiný příjmení a jmenujou se Hanušovi. Takže až od tatínka začíná ta slavná tradice.“

Dalším hostem dnešní Show Jana Krause je baletka, členka Národního divadla, Kristina Kornová, jejíž celoživotní touha po divadle bezesporu souvisí i s tím, že je dcerou slavných rodičů. „Rodiče mě odmalička vedli tím uměleckým směrem,“ přitakává Kristina, která již jako malá holčička vystupovala se svým otcem Jiřím v Bídnících. Moderátor ukazuje divákům několik uměleckých černobílých fotografií s tím, že baletky bývají vděčným námětem a zaručenou estetickou kvalitou. Kolik odříkání ale stojí za tímto povoláním? „Je to dřina,“ připouští tanečnice, „ale když to člověk dělá rád, je to jednodušší.“ Navíc se musí hlídat také v jídle. „Baletka musí vizuálně nějak vypadat, takže se nemůže cpát hamburgery,“ říká Kristina a vysvětluje, že je důležité si hlídat váhu už kvůli tanečnímu partnerovi a zvedání.

Závěr večera bude patřit poslednímu hostovi, kterým je dokumentaristka, režisérka a organizátorka kurzů osobního rozvoje žen Tereza Tara. „Jednou ráno jsem se probudila a zjistila jsem, že jsem Tereza Tara, tak jsem tu intuici následovala,“ říká ke svému neobvyklému jménu umělkyně, která natočila velice zajímavý film s názvem Hormonální akvárium, pojednávající o vlivu hormonální antikoncepce na člověka, o tom, jak putuje koloběhem vody a jak ovlivňuje přírodu. I z tohoto snímku uvidí diváci ukázku. „Původně jsem si myslela, že je to celé fáma, proto jsem ten film natočila,“ vysvětluje důvody vzniku dokumentu autorka a pokračuje: „Když žena polkne antikoncepční pilulku, tak ta v ní nějak působí. A to, co z ní odchází a putuje do kanalizace, se dostane do čističky odpadních vod. Z těla to vychází v neaktivní formě, takže by se zdálo, že to nebude nic způsobovat. Když ale přijdete do té čistírny odpadních vod, tak vidíte, že dochází nejprve k mechanickému a posléze biologickému čištění. V tom biologickém působí bakterie, které ty hormony zaktivují.

To vše a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu pořadu Show Jana Krause na Primě!

moderátor nového pořadu Comedy Club, který startuje 25.dubna na Prima Comedy Centra

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.