Show Jana Krause: herec, který miluje mrkev, kněžka žijící s miliardářem a otrlý lékař

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Miroslav Etzler, absolventka Oxfordu, která pořádá semináře o ženství, Lilia Khousnoutdinová a lékař Jaroslav Gutvirth. Další díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 29. srpna ve 21.35 na Primě.

REPRÍZA Jako první dnes večer usedne na červenou pohovku divadelní, filmový a televizní herec Miroslav Etzler, kterému Jan Kraus hned v úvodu pochválí jeho novou vizáž. „Já jsem šel z vepříka do zatím menšího vepříka a půjdu do úplnýho štíhlouše,“ přikyvuje herec, který podle svých slov zatím zhubnul 17 kilo, a přiznává, že úplně změnil svůj bohémský život, ačkoli se mu po něm stýská. „Pravdou je, že jsem měl dost bujarý život, a po těch třiapadesáti letech se začaly ozývat zdravotní potíže, a tak jsem zanechal všeho – po kouření se mi občas stejská, protože celá řada mých kolegů kouří, a tak se na ně koukám s takovou truchlivou závistí. No a pití alkoholu to už mám nadosmrti, to už nesmím. Bohužel jsem musel přestat pít i kafe, vynechat všechny tučný věci…“ vyjmenovává své staré neřesti.

„Při mém zdravotním stavu se musí můj jídelníček hlídat lékařsky, a když jsem se zpočátku dozvěděl, jak bude vypadat, málem jsem se rozplakal, například z toho, že bych měl mít k snídani dva plátky 20% sýra,“ vzpomíná a doplňuje, že mu byla diagnostikována steatóza neboli ztučnění jater. „Zjistili, že mám 30 kilo vnitřních tuků, a ty musím dát nějakým způsobem pryč, aby se těm jatýrkům dařilo zase lépe.“ Nejhůře podle svých slov bojuje se svou závislostí na sladkém. „Chodím kolem cukráren, koukám smutně do těch výloh a představuju si, jak chutnal třeba takový větrníček…“ Jeho šťastnými okamžiky dne jsou prý chvíle, kdy jí mrkev. „Já sním strašný kvanta mrkve, která je dobrá v tom, že nemá moc kalorií, navíc je velmi tuhá, takže trvá docela dlouho, než ji člověk pokouše a já mám díky tomu pocit, že hodně jím.“ A o mrkvi se toho dnes večer dozvíme opravdu ještě hodně!

Další host, který přijal dnes večer pozvání k Janu Krausovi, je absolventka Oxfordu, Lilia Khousnoutdinová, která se zaobírá ženskou problematikou a je příznivkyní tzv. polyamorie. „Jsem příznivcem toho, ať si každý dělá, co chce, pokud to neubližuje,“ říká s tím, že monogamie údajně není moc přirozená ani pro muže, ani pro ženy. „Věřím, že nějakou dobu dokáže pár vydržet v monogamním, upřímně šťastném, svazku. Odhaduju to tak na deset až patnáct let. Ale dokážu si představit i páry, které to vydrží celý život. Ale nesmí se do toho nutit, protože musí. To pak podváděj, je to tajný, pak se to odhalí a je z toho velká tragédie… to mi přijde úplně zbytečný. Myslím, že kdybychom pravdivě komunikovali, bavili se o tom, přiznali si, že víme, že se to děje, tak bychom možná byli zdravější a šťastnější společnost.“

Lilia, která nosí příjmení po své tatarské babičce, o sobě také tvrdí, že je kněžka neboli pohanská ceremoniářka. „Když jsem se chtěla poprvé vdávat, šli jsme do kostela a tam nám řekli, že nejsme křtění, ale za jistý příspěvek by nás oddali,“ vzpomíná. „To jsme si řekli, že pro nás není cesta. Na úřadě to pro nás zase bylo příliš prázdný. A tak jsem začala hledat, co by pro nás mohla být nějaká akceptovatelná forma, kde bude hloubka, kde budu mít pocit, že se něco odehrálo, že jsme dostali požehnání a oporu, kde budou zaangažovaní rodiče atd. Při tom jsem narazila na to, že v Anglii jsou docela dlouho zavedené alternativní formy rituální svatby, a to mně přišlo velmi zajímavý.“ V současné době žije a čeká potomka s miliardářem Karlem Janečkem a i přes její pokročilý požehnaný stav společně nedávno odjeli meditovat na Saharu. „Ve finále je to všechno strašně jednoduchý. Já jsem teď v tomto stavu dva týdny chodila bosa po Sahaře, jedli jsme z plecháčků, dívali jsme se jeden druhému do očí, nebyly tam žádné mobily, sledovali jsme západ slunce… Prostě opravdová lidská komunikace v místech, kde nic není. Dokonce jsem byla tři dny úplně sama, kdy si šel každý posedět pod strom a chvíli zapřemýšlet nad svým životem. Mám z toho popsaný celý deník a mám spoustu pracovních plánů. Jednou za pár let bych to doporučila každému.“

Trojici dnešních zajímavých hostů uzavře MUDr. Jaroslav Gutvirth, který pracuje již takřka čtvrt století jako lékař na českobudějovické záchrance a ve volném čase jezdí ohledávat mrtvoly jako koroner. Hned zkraje vyjádří svůj obdiv k životní změně Miroslava Etzlera: „Já bych rád poděkoval panu Etzlerovi za to, jak na sobě pracuje, protože když na sobě budeme všichni takhle pracovat, tak ten svět bude ještě větší ráj.“

A poté se nám pokusí vysvětlit, co obnáší práce v našich zemích zatím nepříliš známého koronera. „Na všechno potřebujete papír, takže i když umřete, potřebujete papír. Jde o odborné ohledání mrtvoly a je fajn, že při té práci přijdu do styku i s těmi jinými profesemi.“ Dále vypráví, že mu tato práce rozhodně nezpůsobuje žádnou psychickou újmu a že si to nesmíme představovat tak, jak to známe z detektivních filmů. Případy, ke kterým vyjíždí, jsou prý velice různorodé, může se jednat o zcela přirozené úmrtí osmadevadesátileté babičky v domově důchodců i o sebevraždu spáchanou skokem pod vlak. „To bych vám doporučoval, abyste prosím nedělali, protože tím se otráví život velkému množství lidí…“ vypráví s otrlostí dlouholetého profesionála. Jak pan doktor reaguje, když má podat první pomoc jako soukromá osoba? A kdo je jeho zenovým guru? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Bavte se premiérově se Show Jana Krause ve středu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.