Seriály a filmy

28. června 2017 11:11

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: herec záporák, sto dvacet let aktivního pohlavního života a vibrující diktátoři

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Andrej Hryc, lékař Jan Vojáček a erotická umělkyně Barbora Maštrlová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 28. června ve 21.35 na Primě.

První potlesk diváků bude dnes večer patřit slovenskému herci a producentovi Andreji Hrycovi, který byl mimo jiné také prvním ředitelem slovenského rádia Twist. „Přinesl jsem vám jako dárek svoji knížku Inventura, kterou si můžete zařadit do té sbírky knih, které si nikdy v životě nepřečtete,“ říká hned zkraje a dodává, že by spoustu těch hloupostí také nechtěl číst, což mu Jan Kraus obratem vyvrací a navíc přichází s postřehem, že co se dosavadního výběru rolí týče, jsou si oba dost podobní. „V tomto směru jsme skoro bratři,“ souhlasně přitakává Andrej Hryc. „Můj celoživotní sen je hrát krásného, vysokého, štíhlého, modrookého blonďáka. Ale život je tak krutý, že jak vám, tak mně šly jen ty negativní role. Ale co už s tím?“ A když už se mluví o filmových rolích, nelze nezmínit zcela aktuální film Čiara, krimithriller, který se odehrává na slovensko-ukrajinském pohraničí a v němž Andy hraje. „Byl to zajímavý zážitek, protože jsme byli tři týdny na Zakarpatské Ukrajině, a až tam si hodně lidí uvědomilo, v jaké nádherné zemi žijeme a jak se vy Češi a my Slováci máme dobře, neboť pět kilometrů od našich hranic je městečko, které se jmenuje Užhorod a které je padesát let za námi. To je něco strašného. Takže ten stočlenný štáb, který tam tři týdny točil, po svém návratu na Slovensko v Michalovcích líbal zemi.“ V průběhu natáčení se Andrejovi naskytla příležitost navštívit věznici v Leopoldově, kde byl v padesátých letech vězněn jeho otec. „Požádal jsem ředitele věznice, aby mi ukázal otcovu celu. A to mi bylo opravdu do pláče.

Dalším hostem večera je lékař Jan Vojáček, který byl mimo jiné také naším prvoligovým brankářem v Sigmě Olomouc, dnes už se ovšem věnuje pouze medicíně. „Jednou za rok si to strčíme na mistrovství světa lékařů,“ upřesňuje Jan Vojáček, jehož oblastí zájmu je tzv. funkční medicína, která se podle jeho slov snaží jít více do hloubky a podstaty problému a hledat příčiny nemocí. Jana Krause okamžitě zajímá, jaký denní rytmus pan doktor má. „Chodím spát v deset a vstávám v šest ráno, což má své fyziologické důvody. A po ránu se sprchuju studenou vodou,“ vypráví se smíchem svému hostiteli, který je zvyklý na zcela jiný způsob života a jen nevěřícně kroutí hlavou. „Myslím si, že kvalita života přichází s tím, že je člověk zdravý.“ Následuje debata o tom, zda snídat, či nikoli, kde už se zdá, že by mohli oba pánové nalézt souznění, ovšem příčiny, proč nesnídat, jsou u obou opět zcela odlišné. „Půsty působí na organismus velice blahodárně,“ tvrdí Jan Vojáček a doplňuje: „Hlad je jen další pocit, na který se dá zvyknout. My se bohužel strašně přejídáme, což má dalekosáhlé negativní důsledky.“

A protože sexu není nikdy dost, jako poslední host přichází konceptuální výtvarnice Barbora Maštrlová, která ve své tvorbě zcela otevřeně pracuje s různými sexuálními symboly. „Mně přijde sex jako úplně normální věc,“ obhajuje svůj postoj umělkyně a zatímco ukazuje Janu Krausovi jeden ze svých objektů s názvem I Feel It, představující lidské srdce s vulvou, dodává: „Klasická socha už je out.“ Dále přinesla na ukázku své plastiky, které upoutaly velkou pozornost a vyvolaly kontroverzní debaty, totiž funkční vibrátory znázorňující tři diktátory – Hitlera, Stalina a Mao Ce-tunga. „Mám dvě edice. Jedna je bronzová, druhá je z plastu a ta i vibruje. Kdybyste chtěl, je to skutečně funkční vibrátor. Ale apriorní funkcí není, aby to byla erotická hračka, jsou to funkční sochařské objekty, na nichž je šokující to, že mají i tu funkci. To je jen obsahová vrstva významu. Když se všichni tři rozvibrují, tak se svět třese v základech.“ Svoje dílo umělkyně také s úspěchem vystavuje, např. v Praze v Tančícím domě měla výstavu s názvem Ženy, když pláčou, vlhnou. Sexuální tematice se podle svých slov hodlá ještě chvíli věnovat, přičemž v centru zájmu u ní nyní stojí medvěd.

Proč zrovna medvěd? A co bude následovat, až skončí období zájmu o sexualitu? To a mnohem více se dozvíte už dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.