Show Jana Krause: herečka chytá a pouští, zpěvák, který měl být ajťákem, a bláznivá průvodčí s nakažlivým smíchem

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Jitka Smutná, zpěvák Martin Schreiner a „bláznivá“ průvodčí Nikola Šponiarová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 27. ledna ve 21:35 na Primě.

Jitka Smutná

V posledním lednovém dílu se pobavíme nejprve u vyprávění prvního hosta, kterým je oblíbená česká herečka Jitka Smutná. Ta se kromě hraní věnuje také hudbě – vystupuje jako písničkářka s kapelou Rodinná fúze –, a když čas dovolí, i rybaření. „Když mi bylo asi osm let, táta mi jednou na Sázavě uříznul lískový prut, vytáhl z kapsy namotaný vlasec, který se tehdy takhle prodával za tři padesát, a řekl: Tak tady je Sázava!“ vzpomíná na své rybářské začátky herečka, která pak prý od té doby až do svých čtrnácti let už jen stála po kolena ve vodě a chytala. „Naučila jsem se i třpytkovat, ale to jsem většinou přenechávala mužům v naší rodině. Já jsem chytala klasicky, ráda jsem chytala na plavanou. Chytat na boilies, což jsou různě velké a barevné kuličky, jak rybáři vědí, jsem se naučila asi teprve před deseti lety, ale chytla jsem na to největší ryby.“ A jaké že to jsou? „Devadesát centimetrů velký bolen, kterého jsem kupodivu chytla na rohlík, přestože je to dravec,“ vypráví neuvěřitelnou historku, jak zcela neplánovaně během snídaně u vody přišla ke svému největšímu úlovku. A dodává také to, že loví metodou chyť a pak zase pusť. „Rybu, kterou jsem chytla, jsem jedla naposledy tak před dvaceti lety.“ Dalším jejím ne zcela typicky ženským koníčkem jsou prý různé stavební úpravy. „Jsem z rodiny, kde jsme byly čtyři děti, tedy moji tři bratři a já. A já jsem se jim hrozně chtěla podobat,“ vysvětluje pozadí svých zálib, které se rodily už v dětství. Řeč se ovšem stočí samozřejmě i na divadlo a na to, proč a jak odešla po šestnácti letech z angažmá v Národním divadle. „Několik měsíců po mém coming outu se mi ozvali z Městských divadel pražských a zeptali se, jestli když jsem změnila orientaci, nechci změnit i angažmá,“ směje se herečka, která se v roce 2006 veřejně přihlásila ke vztahu se ženou. Na závěr si pak poslechneme jednu z jejích autorských písniček, které přednese se svojí kapelou.

Martin Schreiner

Hudba se stala osudovou také pro našeho druhého dnešního hosta, muzikálového zpěváka Martina Schreinera, který své zkušenosti sbíral mimo jiné v celostátní pěvecké soutěži, kde se umístil na třetím místě. „V tuto chvíli prožíváme takříkajíc velké divadelní prázdniny, ale přesto zkoušíme,“ říká umělec se slibně rozjetou kariérou. „Původně jsem studoval střední technickou školu v Pardubicích, protože tatínek to tak chtěl,“ vypráví, „ale mezitím jsem už začal tajně chodit na přípravu na konzervatoř, což táta záhy zjistil a zatrhnul to. Já jsem ho poslechl, protože jsem tak byl vychovaný. Ale když mi bylo osmnáct, řekl jsem si, že na to kašlu a že si můžu dělat, co chci.“ To už prý měl za sebou ale i nějaké to úspěšné hraní a díky získaným kontaktům se posouval dál, až tatínek rezignoval a vzal jeho umělecké plány na milost. „Přál si mít ze mě ajťáka. Mě počítače sice vždycky bavily, ale zase ne tolik, abych se tím živil,“ dodává Martin s tím, že maminka byla v tomto ohledu od počátku vstřícnější. „Nakonec se to srovnalo a teď už táta ví, že je to v pohodě.“ Nyní se trápí spíše kvůli své postavě, protože by chtěl shodit ještě nějaké to kilo, ovšem jinde než ve fitku se ke cvičení nedokáže donutit. Předtím, než se sportoviště uzavřela, se mu podařilo zhubnout neuvěřitelných třicet kilo. Kvůli pěkné postavě prý dokonce pomýšlel na odebrání kůže. Protože ale jeho kvality spočívají očividně jinde, na nedostatek fanoušků a obdivovatelek si nemůže stěžovat. A Janu Krausovi se jistě podaří vydolovat z něj nějaké podrobnosti.

Průvodčí Nikola Šponiarová

Z Instagramu až do Show Jana Krause to zaválo Nikolu Šponiarovou, známou pod přezdívkou „bláznivá průvodčí“. „A to já jsem, to vám mohou potvrdit i cestující, kteří mě vždycky dřív slyší, než vidí,“ potvrzuje s nakažlivým smíchem vlakvedoucí a průvodčí Nikola, která se proslavila na sociálních sítích několika zábavnými videi. „Pracovat na dráze jsem si přála odjakživa, máme to totiž v rodině. A mně se vždycky líbilo, jak se maminka v uniformě čančala u zrcadla, než odešla do práce,“ vypráví veselá železničářka, která svému hostiteli a divákům vysvětlí rozdíl mezi funkcí průvodčí a vlakvedoucí. Dozvíme se ale i spoustu dalších zajímavých věcí ze zákulisí, například to, že podobně jako posádky letadel, i posádky vlaků zůstávají na cestě několik dnů. Jaká trať je podle ní nejlepší a jaká naopak nejhorší? A jakých nabídek se jí dostává od cestujících? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.