Show Jana Krause: herečka filozofující nad špinavým nádobím, Boučkovo poselství pro novorozeného syna a africké dobrodružství při záchraně slonů

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Tereza Kostková, moderátor Libor Bouček a dobrodruh Arthur Sniegon. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 10. března ve 21:35 na Primě.

Začátek pořadu doslova rozzáří charismatická herečka a moderátorka Tereza Kostková, o které Jan Kraus hned zkraje prozradí, že je podruhé vdaná a podruhé za režiséra. Ona to okomentuje s úsměvem a s tím, že je to náhoda. „Nepotkáváme nikoho jiného než kolegy herce, které už známe, nebo kolegy režiséry, které už známe, a je pravda, že já jsem Jakuba ještě neznala. A když jsem ho poznala, pochopila jsem, jakou škodu jsem udělala, že jsem ho neznala.“ Vzápětí pak zcela odmítne stín jakéhokoli podezření, že by jí coby herečce ze vztahu s režisérem plynuly nějaké výhody.

Podívejte se na upoutávku Show Jana Krause:

„Tak to možná bývalo, když byly pevné soubory, ve kterých byl nějaký režisér, a mohlo možná hrát roli, koho obsadí, ale dnes je to úplně jinak. Většinou obsazuje šéf toho divadla režiséra i herce. Takže nás dalo dohromady skutečně jen to divadlo.“ Protože od hraní má nyní stejně jako ostatní herci vynucenou pauzu, věnuje se Tereza aktuálně především práci v rozhlase. „To je jediné, co nám zůstalo, a já jsem za to strašně ráda. My máme ovšem hosta vždy odsunutého v jiné místnosti a vidíme se přes obrazovku,“ popisuje a dodává, že se musí pravidelně testovat na covid. „Mám doma plivací test, který vypadá podobně jako těhotenský.“ I když jí odpadla spousta herecké práce, cítí se prý stále vytížená.

„Naskočila nám tam spousta nových věcí, například ve škole nebo domácnost. Já mám pořád co dělat, pořád čeká něco ve frontě, že když mi něco z jakéhokoli důvodu odpadne, tak mám hned co dělat.“

Připomeňte si herečku Terezu Kostkovou v oblíbeném seriálu s příchutí vína Vinaři.

Kupodivu ji to ale baví a dobou se necítí ani v nejmenším rozkolísaná. „Ráno začínám tím, co na mě volá, a to je pokaždé něco jiného,“ vysvětluje herečka, „někdy je to bábovka, která volá: upeč mě, jindy kytička: zalej mě, jindy had: zavlaž mě.“ Není to pro ni jen práce v domácnosti, ale z mytí hrnců se podle ní při troše fantazie stává filozofie… „V tom je všechno. Dáte jar, a je v tom chemie, drhnete a je v tom fyzika. Je v tom všechno,“ říká tajemně.

Hrdý tatínek z Máme rádi Česko

Dále se můžeme těšit na populárního moderátora a čerstvého tatínka Libora Boučka, se kterým se Jan Kraus hned s chutí pustí do zapálené diskuse o moderátorském řemesle, o možnostech češtiny i o americké moderátorské ikoně Oprah Winfrey. Libor je moderátorem pořadu Nový den zpravodajského kanálu CNN Prima News.

„Nyní začínáme v sedm, předtím to bylo v šest, to bylo strašné, protože to znamenalo vstávat ve tři,“ popisuje moderátor a dodává, že je k nevíře, kolik lidí je už v šest ráno na nohou. „Vždycky se snažím si představit, že to jsou takové noviny, které bych chtěl, aby si přečetl třeba můj kamarád v Kolíně, to znamená mít tam komplexní mix, aby se dozvěděl, jak je venku nebo jak hrály jeho oblíbené hokejové týmy,“ vysvětluje a dodává, že nejhorší je v tak brzkou hodinu přesvědčit nějaké respondenty, aby měli tak brzy ráno nějaké vstupy a k něčemu se vyjádřili. Při své práci se musí často vyrovnávat také s různými technickými nedostatky přenosů. „Vždycky je dobré v tu chvíli dělat, jako že jsme s tím počítali,“ prozrazuje svůj profesionální trik. „Je dobré mít plán, i když třeba nevyjde,“ dodává Libor a přisvědčuje, že je systematik a že mít zorganizované věci není v naší zemi zdaleka samozřejmostí.

„Ke své současné práci jsem se vlastně dostal náhodou, protože jsem původně studoval produkci na DAMU. Tam mě to organizování moc bavilo. Pak jsem dělal produkci nějakého televizního pořadu, kam nedorazili ti moderátoři, a tak jsem řekl, že to zkusím, a od té doby to dělám.“ A co bude jednoho dne dělat Liborův nedávno narozený syn Albert? Novopečený tatínek mu prostřednictvím Show Jana Krause pošle poselství: „Milý Alberte, žijeme v době, kdy spousta lidí dělá jako koníčka epidemiologii a virologii. Tímhle směrem nechoď, buď slušný a dělej vlastně to, co chceš, ať to přinese trochu peněz a hlavně ať máš z toho radost a je to legální…“

Libora Boučka sledujte na Primě každý pátek od 20:15 v zábavné show Máme rádi Česko.

Tajemný zachránce slonů

Na závěr se přeneseme do Afriky za slony s tajemným, v roušce zahaleným dobrodruhem Arthurem Sniegonem. „Je mi něco přes třicet,“ odpovídá na otázku ohledně svého věku absolvent přírodovědecké fakulty a zachránce slonů v Africe, „já to nerad říkám přesně.“

Od roku 2012 až donedávna podle svých slov prakticky žil ve střední Africe a angažoval se v záchraně slonů ohrožovaných pytláky a překupníky se slonovinou. K videozáběrům, které běží v pozadí na obrazovce, dodává, že jsou z operace nazvané Jednorožec. „Při ní jsme rozkryli velkou skupinu překupníků a pytláků, byli v tom armádní představitelé i zkorumpovaní policisté. Já jsem tam hrál roli bohatého zájemce o slonovinu.“ Bezmála rok ve spolupráci s kolegy i s místními pátrali po překupnících, kteří jim nabízeli všechno možné, luskouní šupiny či ilegálně vytěžené zlato… „Celé pátrání začíná často v hospodě,“ popisuje.

„Když se dobře zeptáte a nevypadáte podezřele, každý ví, na koho se obrátit.“ Radost mu dělá, když se to povede dovést až do konce a překupníci jsou zatčení. „Nechceme, aby sloni skončili tam, kde jsou dnes nosorožci.“ Oblastí jeho zájmu je především rovníková Afrika, po níž se pohybuje na kole nebo na kajaku. Kde při svých cestách spí? Čím se živí? A jak bude Janu Krausovi chutnat maniok, který se prý v Africe podává jako příloha k opicím a který mu přinesl Arthur na ochutnání?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause už dnes večer na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.