Show Jana Krause: Herečka, která neumí být hospodyňkou, český Terminátor a cesta do mozku

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Tereza Bebarová, zápasník MMA Karlos Vémola a neurolog Jan Šroubek. Premiéru nového dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 9. září ve 21.35 na Primě.

Tereza Bebarová

Jako první dnes večer přijala pozvání Jana Krause televizní a divadelní herečka, dabérka a moderátorka Tereza Bebarová, trojnásobná držitelka Cena Františka Filipovského za dabing, vítězka Cen Thálie a nyní nově také hlavní protagonistka lifestylového pořadu, v němž peče a zve do svého domu různé zajímavé osobnosti.

Tereza totiž spolu se svým dlouholetým partnerem a otcem svých dětí tvoří moderní pár, který se zajímá o všechny možné trendy zdravého životního stylu a nebojí se je vyzkoušet. „Jedno ruské přísloví říká, že lidé spolu mají sníst tři kopky soli, což se mi moc líbí, protože to nemá být celou dobu jen idyla, a ani to nejde,“ dodává na vysvětlenou k tomu, proč nejsou sezdaní. A ke svému životnímu stylu zase poznamenává, že vždycky přijdou do módy věci, které oni už mají dávno vyzkoušené. „Teď je kupříkladu móda dělat všechno zdravě, což my už máme za sebou. My jsme byli asi deset let vegetariáni, ovšem v průběhu svého druhého těhotenství jsem najednou dostala chuť na maso.“ Lidé si je prý oškatulkovali jako „alternativní“. „To asi vzniklo z toho, že žijeme v domě, a ne v činžáku, že žijeme zdravě, že rádi chodíme bosí, což je mimochodem teď také moderní. My si ovšem vždycky vybereme jen to, co nám vyhovuje,“ říká herečka, která na moderátorův dotaz, jak je na tom s vařením, sebekriticky popisuje, že se sice snaží udržovat teplo domova, ale není to úplný ideál. „Nejsem hospodyňka, kupříkladu se neumím postarat o kytky, vždycky mi chcípnou.“ Co jí však očividně kvete a prospívá, je její vztah, protože o svém partnerovi tvrdí, že je to muž snů. „Jsme spolu od konzervatoře, tedy od našich sedmnácti let a máme v podstatě společné dětství. Za ty roky už jsme si prožili všechno možné, včetně mnoha krizí, a my jsme si po těch krizích řekli, že si začneme říkat pravdu, což nám velice pomohlo,“ svěřuje se Tereza.

Karlos Vémola

Na pozvání moderátora kývnul i další dnešní host, úspěšný český zápasník smíšených bojových umění (MMA), Karlos Vémola, který nedávno rozbouřil poklidnou hladinu českého bulvárního rybníčku hned dvěma zprávami: prodělal nemoc covid-19 a rozešel se se svou přítelkyní a matkou své dcery Lelou Ceterovou.

Špičkový sportovec nepřichází na pódium s prázdnou a přináší Janu Krausovi spoustu dárků, mimo jiné unikátní akvárium ve tvaru zápasnického oktagonu a v něm dvě rybičky – Krausinku a Vémolici. Oba pánové si zkraje vymění své zkušenosti s vedením talkshow, neboť i český Terminátor má svou show, zaměřenou na sport, v níž se inspiroval právě u Krause. „Já jsem sem ani nechtěl jít, protože v poslední době se toho tolik přihodilo…“ postěžuje si hned v úvodu Karlos a dříve, než stačí vysvětlit, jak se nakazil covidem, rozhovoří se o tom, že pořádá semináře pro policisty, vojáky a hasiče. „Když jsem dělával na dveřích, šlo mi o to, abych toho člověka, který dělal problémy, dokázal vyvést z kluby a abych ho u toho nezmlátil. A také aby se mi u toho nic nestalo. A policajtům jde o tu samou věc – chtějí lidi zpacifikovat, aby jim co nejméně ublížili, a my je učíme speciální chvaty.“ Každopádně v posledních měsících Karlos hodně pracoval, pohyboval se mezi lidmi, navíc trénoval a připravoval se na zápas.

Do toho si zranil koleno, které bylo potřeba operovat. „Po operaci jsem začal tvrdě trénovat, protože mi zbýval pouhý měsíc do zápasu,“ vzpomíná. „Nikam jsem nechodil, nedělal jsem semináře, nebyl jsem mezi lidmi, jen jsem trénoval, ale bylo mi blbě, hodně blbě, tak jsem volal doktorovi, který mi řekl, že není divu, čtvrtý den po operaci, ale že mám vydržet, si tělo postupně zvykne. Tak jsem makal, makal, až jsem se úplně odvařil a skončil v posteli se čtyřicítkami horečkami. Já jsem myslel, že je to od toho kolene, ale on to byl koroňák.“ Z toho už se nyní naštěstí zcela zotavil a jeho testy jsou negativní. Ještě více však bude Jana Krause zajímat Karlosův osobní život a tajemná Lulu či Plastic Queen. „Lulu ani nevím, kdo je. Těch Lulu a jim podobných se teď objevilo asi patnáct a ony se ke mně všechny ty holky hlásej,“ stěžuje si zápasník, ovšem připouští, že většina jeho expartnerek si je podobná. „Všechny jsou blonďatý a silikonový. Já to mám jako přes kopírák. Ale jinak jsem skromný. Moc toho nechci, hlavně aby byl doma klid.“ Bulvární trhák a obří aféru prý z jejich rozchodu udělala média. „Oni pořád píšou o tom, co řekl Vémola, a co řekla Ceterová, ale nikdo z nás nic neřekl, my jsme se spolu domluvili, a proto o tom ani moc nechci mluvit tady, protože jsem slíbil, že se o tom přes média bavit nebudeme,“ uzavírá Karlos a přijímá Krausovu nabídku na to, že jim udělá mediátora.

Jan Šroubek

Posledním hostem, který usedne na červenou pohovku, bude špičkový neurochirurg Jan Šroubek, který patří mezi naše nejlepší operatéry mozku. Jan Kraus na něj hned v úvodu prozradí jednu zajímavost, a sice to, že se narodil v USA, ale když mu bylo tři a půl, rozhodli se jeho rodiče vrátit zpět do socialistického Československa, a tak mu naše úřady hned na letišti zabavili americký pas.

Pan doktor Šroubek přinese s sebou na ukázku model hlavy s obnaženým mozkem, aby měli diváci lepší představu o tom, co je předmětem jeho zájmu. „Mozek má jednu výbornou vlastnost, a sice že nebolí,“ vysvětluje lékař, „takže poté, co otevřete lebku a tvrdou plenu mozkovou, které ještě bolí, můžete pacienta probrat a provádět operaci mozku při vědomí operovaného. Nejprve se řeže skalpelem kůže na hlavě, následně se otevírá lebka pomocí speciální frézy. „Tvrdá plena mozková je vlastně takový obal, ve kterém se nachází mozek a plave tam v mozkomíšním moku. Ten ho ochraňuje například před údery do hlavy,“ popisuje odborník. K čemu nám slouží mozeček? Kde se v mozku nachází centrum řeči? A jak taková operace mozku probíhá? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.