Show Jana Krause: Herečka, která přednášela básně na pohřbech, lékař, rozmotávající spirálu smrti

V dalším díle Show Jana Krause se představí herečka Vlastina Svátková, gastroenterolog Marek Beneš a tvůrci celosvětové videohry – Jaroslav Beck, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 22. ledna ve 21.35 na Primě.

Jan Kraus tentokrát přivítá na červené sedačce herečku a autorku motivačních knih Vlastinu Svátkovou, kterou mohou nyní diváci vidět v kinech v hlavní roli snímku Můj příběh, vyprávějícím o ženě, která po několika osobních tragédiích bojuje o druhou životní šanci. Druhý se představí gastroenterolog Marek Beneš, který vysvětlí programování organismu tak, aby člověk zhubl. Poslední do křesla zasedne trojice tvůrců celosvětové videohry Beat Saber. Jaroslav Beck, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár jsou autory celosvětově úspěšné hry ve virtuální realitě.

Herečka a autorka motivačních knih Vlastina Svátková

V jednom z rozhovorů Vlastina Svátková přiznala, že má s postavou z filmu Můj příběh mnoho společného: „Je pravda, že jsem ve svém životě prožila něco podobného, a myslím, že hodně žen se v tom příběhu najde. Ať je to třeba to, že se musíme napít alkoholu, aby se nám ulevilo, nebo že už nemůžeme dál, protože jsme na úplném dně, nebo ztráta blízkého člověka. A pak je tam rovina partnerů. Hodně žen asi mělo někdy partnera, který nebyl úplně ideální, ale právě díky vztahu, který nebyl ideální, a možná v něm došlo i k nějakému fyzickému či psychickému násilí, si uvědomily svoji hodnotu. Odrazily se od takového vztahu a pochopily, že tohle už nikdy nechtějí zažít.“ Kromě herectví se Svátková věnuje i psaní knih. Ta poslední, Prostor pro duši, se stala bestsellerem a dočkala se několika dotisků. „Je postavena na mých vlastních zkušenostech. Má pomoci ženám a dívkám, které o sobě pochybují, cítí se divné, nedostatečné, neváží si samy sebe, nemají dobré vztahy v rodině nebo s muži,“ představuje ji herečka, která se mimo jiné objevila v bondovce Casino Royale, je matkou tří synů a influencerkou.

Gastroenterolog Marek Beneš

Převratná metoda z IKEMu: jak zhubnout přeprogramováním organismu, objevilo se na začátku letošního roku v médiích. Specializací MUDr. Beneše je bariatricko-metabolická endoskopie. Jedná se o obor zaměřený na léčbu obezity, který zahrnuje endoskopické metody, kterými lze ovlivnit hubnutí a cukrovku, vysoký krevní tlak, poruchy metabolismu lipidů a další patologie. Už třetím rokem je vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky dvanáctníku, čímž se de facto přeprogramuje metabolismus. „Tato metoda funguje perfektně na hubnutí i na cukrovku. Naším cílem totiž je, aby lidé z tabletek nemuseli přejít na píchání inzulinu,“ říká Beneš. Kromě toho je jedním z našich největších odborníků na antioxidanty a jejich význam pro život. „Většina z nás při různých virózách automaticky sahá po vitamínu C, který je vysoce účinný. Jeho nevýhodou však je, že se často vstřebá jen část účinné látky a velké množství tělo vyloučí. Právě při viróze, kdy je oxidační stres maximální a tělo potřebuje antioxidantů co nejvíce, si tělo nechá jen množství, které je zvyklé si nechávat, ne takové, jaké v tu chvíli potřebuje. Vysoké množství nevstřebaného vitamínu C pak může být i příčinou ledvinových kamenů. Vitamín C je tedy skvělý, ale záleží na formě jeho podání,“ uvádí lékař.

Jaroslav Beck, Ján Ilavský a Vladimír Hrinčár z Beat Games studia

Tito pánové společně vytvořili hru využívající virtuální reality Beat Saber, které se již celosvětově prodalo víc než milion kopií a která za první týden vydělala víc než milion dolarů. Stala se takovým fenoménem, že ji ke konci roku koupil jeden internetový gigant. O tom, že se česko-slovenské trio třicátníků nečekaně rychle dostalo do světové extraligy, svědčí i události posledních měsíců – Beat Saber si zahrál populární americký moderátor Jimmy Fallon ve své The Tonight Show, česká hra dostala nominaci na britskou filmovou cenu BAFTA a začala spolupracovat s hvězdnou kapelou Imagine Dragons. Beck v červnu skládal nové písničky do hry v hollywoodském studiu Paramount, kde nahrávali Michael Jackson nebo Madonna. Do toho domlouvá partnerství se Sony a výčet byznysových gigantů by byl mnohem delší, kdyby ho nevázaly smlouvy o mlčenlivosti. „Můj cíl je, aby z Beat Saberu byl nový Tetris nebo Pacman,“ říká. „Když teď uděláme hru dobře, může tu být i desetiletí. Jasně, bude se obměňovat, ale pořád to bude Beat Saber. Chci vybudovat silnou značku, silné duševní vlastnictví,“ nastiňuje Beck smělé plány Beat Games.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.