Seriály a filmy

13. dubna 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: herečka milující čaj, patologova doporučení a trenér akrobatických holubů

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Ivana Uhlířová, lékař Zdeněk Pavlovský a chovatel holubů Josef Voráček. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 13. dubna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem dnešního večera, který zakusí pohodlí červené pohovky a pohostinnost Jana Krause, je herečka Ivana Uhlířová, jedna z největších hvězd pražské alternativní divadelní scény, například Studia hrdinů či Meetfactory, a nositelka dvou Cen Alfreda Radoka, jejíž unikátnost spočívá mimo jiné i v tom, že poslední dobou hraje velmi často v němčině. „Hrála jsem v Divadle Komedie, což bylo tak dobré divadlo, že ho město přestalo podporovat, a režisér Dušan Pařízek, kterého to za takových podmínek přestalo bavit, tak odešel do Německa. A už tam to začalo, protože to bylo divadlo orientované na německou dramatiku, takže se hodně jezdilo na zájezdy. A pak přišla nabídka z curyšského Schaulspielhausu,“ vypráví Ivana, která měla tehdy pouze základní znalosti němčiny, ovšem hned pro své první představení ve Švýcarsku se musela naučit třístránkový monolog v němčině. Než se však stala herečkou na plný úvazek, zakusila Ivana Uhlířová celou řadu profesí. „Začalo to v mém angažmá v Městském divadle v Karlových Varech, kdy jsem si uvědomila, že musí být ještě někde něco jinak než takové to pohodlné, bezpečné divadlo. A došlo mi, že tam nechci být. Když mi po roce a půl vypršela smlouva, tak jsem se najednou ocitla v papírnictví jako prodavačka,“ vzpomíná herečka.

Druhým hostem, který přijal pozvání do naší talkshow, je lékař Zdeněk Pavlovský, primář brněnského Ústavu patologie. „Hlavní náplní patologie je morfologická diagnostika tkání a buněk u živých pacientů,“ stručně představuje pan doktor Pavlovský svůj obor, který má většina lidí spojen pouze s nebožtíky a pitvou, „čili pokud jste někdy u lékaře slyšeli – pošleme to na biopsii nebo cytologii, tak o vás zprostředkovaně pečoval patolog.“ Rozhodující slovo od patologa pak je pro pacienty většinou osudové. Proč se na výsledky tak dlouho čeká? „Protože je buď rychlá, nebo dobrá diagnóza,“ lakonicky reaguje lékař a následně se snaží Janu Krausovi vysvětlit, že i jako patolog může vést člověk normální, radostný život: „My patologové, a asi to platí o všech, jsme ve styku s lidským utrpením a se smrtí každý den, a proto si umíme života a radosti ze života vážit, takže do našich soukromých životů se to nepromítá.“ Přestože tedy pitva není nutně patologovým denním chlebem, samozřejmě přijde řeč i na ni. „Zásady provádění pitev jsou striktně dány, učí se je již studenti, a na etiku provádění pitev opravdu dbáme,“ říká pan Pavlovský.

Dnešní trojici hostů uzavře chovatel holubů Josef Voráček, který se více než 40 let velice úspěšně věnuje výcviku holubů pro leteckou akrobacii, v níž drží titul mistra republiky, a zároveň je jediným Čechem, který v této disciplíně reprezentuje naši republiku v zahraničí. „Spojili jsme se s pár nadšenci ze Slovenska a založili jsme Klub akrobatických holubů, abychom mohli soutěžit po Evropě,“ vypráví pan Voráček a snaží se vysvětlit podstatu tohoto sportu; divákům předvede dokonce několik nádherných exemplářů ze své sbírky – bílé arabské bubláky a zlaté polské orlíky. „Tihle bílí holoubci jsou povahově velmi krotcí, proto se hodí na výcvik tzv. dropperů, tedy holubů, kteří svolávají při soutěži holuby, kteří jsou ve vzduchu v pěti šesti stech metrech,“ vysvětluje holubář a nechá Jana Krause, aby si vyzkoušel mávání umělými holubími křídly, které se používá při tréninku. Bude mít Jan Kraus u holubů dostatečnou autoritu?

To a mnohem více se dozvíte dnes večer v dalším dílu Show Jana Krause na Primě!

moderátor nového pořadu Comedy Club, který startuje 25.dubna na Prima Comedy Centra

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.