Show Jana Krause: herečka se spoustou vzpomínek na Jana Krause, unavený kněz a předpověď pro Česko na příští rok

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Jana Krausová, kněz Filip Sedlák a astroložka Maria Baudyšová Jirků. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 19. prosince ve 21.35 na Primě.

Nejen prvním hostem dnešního večera, ale také první manželkou Jana Krause je herečka a výtvarnice Jana Krausová, jejíž obě profese se prolínají celým jejím životem. A tak spolu se svým bývalým manželem zavzpomíná na některé své seriálové role i na to, jak společně vymýšleli byznys, aby se uživili, a vyráběli keramiku. „Naši první výstavu jsme měli ve Strašecí a ty jsi dělal obchodního zástupce,“ obrací se na moderátora a poté opět k divákům: „Honza vymýšlel, jak to prodat, což se tehdy nesmělo. Napsal tedy cenovku nenápadně zespodu plastiky a pak předstíral, že ke mně nepatří a je jen náhodný návštěvník. Vzal vždycky sošku do ruky, podíval se na cenu a zase to položil, aby ostatním ukázal, co mají dělat.

Pak jsme se tam seznámili s panem Halířem, který nás vytrhl z bryndy, protože byl leta naším sponzorem.“ Jan Kraus k tomu dodává: „Řekl mi tehdy, že si jeho jméno dobře zapamatujeme, protože nemáme ani korunu a on se jmenuje Halíř.“ Když si k nim pak přišel pan plukovník Halíř pro první objednané zboží, museli prý velmi improvizovat. „Týden dopředu jsem připravovala ty výrobky, které jsem očekávala, že si koupí, a tím nás zachrání, protože naše keramika bylo tvrdé živobytí. Dělala jsem pro něj takovou děrovatou mísu na ovoce, která vypadala jako krajka, ovšem když jsme ji vyndávali z pece, upadla mi na tu mísu kulička z jiného výrobku a připekla se. Tím byla mísa úplně znehodnocená. Já jsem ji vyráběla strašně dlouho, takže jsem začala hystericky brečet, načež Honza vzal zlatěnku, tu kuličku nazlatil, a když pak přišel pan plukovník, slavnostně mu ji předával. Moc se mu líbila, ale když pak uviděl uvnitř tu zlatou kuličku, trochu se zarazil, ale Honza ho přesvědčil, že je to kulička štěstí, čímž ho naprosto dojal.“

Jana prozradila, jak bude trávit Vánoce:

Dále se vzpomínky obou bývalých manželů stočí k jejich starému ateliéru, který mívali u půdy v pátém patře bez výtahu. „Já jsem tam nasbírala všechny své alergie, které mám,“ říká umělkyně, zatímco Jan Kraus vypráví, jak tam všechny jejich návštěvy seděly, aniž by se cokoliv podávalo. „Když už tam třeba seděli dvě tři hodiny, odvážili se říct, že mají úplně vyschlo v krku. Jenomže když už tam člověk donesl vodu, byl rád, že ji má pro sebe.“ A připomenou si také svou první cestu do zahraničí na sklonku osmdesátých let nebo úspěchy Jana Krause při přestavbě chalupy v Podkrkonoší.

Dalším hostem bude mladý, nekonvenční kněz husitské církve Filip Sedlák, jehož Jan Kraus přiměje zamyslet se nad současným stavem církve. „Církev musí jít s dobou,“ souhlasně přikyvuje. „Já jsem mladej a jsem dole a pak tam jsou ti staří a ti jsou nahoře. Když přijdu s nějakou modernizací, řeknou mi, že se jim to nelíbí, takže nemá moc cenu se nad tím zamýšlet. A až budu starej a budu nahoře, tak už se mi asi nebude chtít nic dělat.“ Navíc prý dostal celou řadu instrukcí, o čem nesmí v pořadu mluvit. Přijala by husitská církev třeba bezvěrkyni Janu Krausovou? Nebo katolíka Jana Krause? „Musel bych vás vyzkoušet z katechizmu,“ říká, ale zdůrazňuje nespornou výhodu členství v husitské církvi: „Měl byste v kostele hodně místa.“

Co je to vlastně víra?

Další diskuze se přesune k tématu ženy a k tomu, zda může husitský farář žít se svou ženou tzv. na psí knížku. „Asi by to šlo, ale farář by měl být sezdaný,“ je přesvědčený pan Sedlák a vysvětluje, že biblický význam toho, že člověk někoho poznává, je, že s ním sdílí lože. Se svou ženou má tři děti, ovšem kvůli množství práce s rodinou bohužel netráví tolik času, kolik by chtěl. Jana Krause bude zajímat i to, jak je kněz při obřadu oblečený. „Při bohoslužbách máme černý talár s červeným kalichem a bílou štolu, ale všichni už dlouho by chtěli mít bílý, že je to takové veselejší,“ popisuje a dodává: „Ale to by na nás bylo asi moc progresivní, kdyby se to měnilo.“ Odmítá ovšem moderátorovu domněnku, že by byli všichni jen konzervativní.

Posledním hostem dnešního dílu a letošního roku je příznačně astroložka a léčitelka Maria Baudyšová Jirků. „O astrologii se zajímám už velice dlouho, a už dokonce jako dítě jsem prohlásila, že chci astrologii studovat,“ prozrazuje na sebe s tím, že se zkoušela na střední škole věnovat i astronomii, ale to nebylo ono. Jaký bude podle jejích zběžných odhadů příští rok? „Hodně se změní situace začátkem března,“ předpovídá. „Česká republika je Štír, respektive má Slunce ve Štíru, a na konci května se stane to, že Uran se dostane do opozice na Slunce republiky. A Slunce v horoskopu většinou značí otce nebo šéfa. Vzhledem k tomu, že v horoskopu České republiky vládne Slunce čtvrtému domu, což je také otec, můžeme se dočkat nějakých překvapení týkajících se Otce vlasti. Může to být něco překvapivého, co vyplave na Karla IV. nebo na Masaryka, nebo to také může být něco překvapivého se současnou hlavou státu. Nechme se překvapit.“

Žádné velké katastrofy však nepředpokládá. „Málokteré znamení si vyloženě polepší, ale ani se nic nezhorší, čili budeme se mít dobře, ale nemusíme to úplně dobře snášet,“ pokračuje ve svých tajuplných výkladech paní Maria. Může člověk vůbec něco ovlivnit? A jak? Co znamená, že je horoskop jako mapa? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

SLEDUJTE SHOW JANA KRAUSE ONLINE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.