Show Jana Krause: hokejová legenda, herečka s cikánskou duší a pospolitý fotograf

Hokejista Petr Nedvěd, herečka Lucia Siposová a fotograf Marek Musil se představí v další Show Jana Krause. Další premiérový díl sledujte ve středu 28. února ve 21.35 na Primě.

Středeční večer v příjemném rozhovoru s Janem Krause odstartuje legenda českého hokeje – útočník Petr Nedvěd, který nedávno v Liberci slavnostně ukončil svou kariéru. A když při ceremoniálu stoupal jeho dres s číslem devadesát tři ke stropu arény, prý si pomyslel, že to už je bohužel opravdu jeho hokejový konec. „Když mi bylo osmnáct nebo dvacet, tak jsem si nemyslel, že tento den vůbec někdy přijde. Bohužel tomu tak ale je,“ přiznává s dojetím hokejista, který již ve svých osmnácti letech hrál v NHL.

„Asi jsem měl to štěstí, že jsem ještě ve čtyřiceti nebo dvaačtyřiceti mohl hrát s těmi mladými kluky, což mě velice motivovalo, že jsem byl takříkajíc konkurenceschopný, a ani jsem to sám nečekal, protože jsem si myslel, že od třiceti už budu patřit do starýho železa, jak to tak většinou bývá. Ale hrál jsem dál a dál, a tak jsem si říkal proč ne, vždyť hokej byl pro mě takřka skoro všechno, a nechával jsem tomu volný průběh.“ Petr Nedvěd ovšem není v pořadu Show Jana Krause poprvé, a tak si jeho hostitel neodpustí připomenout, že mu právě jeho pořad určitě nemálo pomohl v hledání nedostatků v jeho partnerských vztazích. „To je pravda,“ říká s úsměvem sportovec, „a od tý doby, co jsem tady byl naposledy, tak sekám latinu.“ Což je dozajista dobře, neboť na obzoru je prý nový vztah… „Snažím se být zábavný, pořád něco vyprávím, když není co, tak si vymýšlím, v tom já jsem odborník,“ směje se nyní již na celé kolo čerstvě zamilovaný Petr a dodává, že se mu nyní opravdu daří, a to již šest měsíců. „To je půlka hokejový sezony!“

Pusťte si extra rozhovor s Petrem Nedvědem ze zákulisí natáčení Show Jana Krause:

Petr Nedvěd o současném životě

O své vyvolené prozradí, že se jmenuje Nikol, je Češka a nyní již druhým rokem pracuje v Miami, kde on tráví zimní měsíce. „V Miami je trochu nuda, je to takový stereotyp, ale mě se to přes zimu líbí, protože rád hraju tenis, na golf jsem tedy trochu zanevřel, taky tam mám loď a rád se potápím, mám dva psy – ridgebacka a francouzského buldočka, který má naprosto svoji hlavu a neposlouchá,“ vypráví o svém současném životě Petr Nedvěd, jemuž se v závěru dostane od Jana Krause velkých díků za to, co pro naši zemi na sportovním poli za svou kariéru udělal.

Co mu v té době běželo hlavou? „Že už je definitivní konec. Bylo to pro mě dojemné. V rychlosti jsem si před sebou představil celou kariéru. Když jsem vyrůstal, nikdy jsem si neuvědomoval, že i tenhle den jednou přijde. Moc si toho vážím, bylo to nádherné. Po pravdě jsem měl problém ze sebe vůbec dostat slovo, ale moc jsem si to užil,“ říká Petr Nedvěd a dodává, že hokeji se bude věnovat už jen soukromě: „Asi si zajdu občas zahrát hokej do Letňan. Pořád mě hrozně baví, takže jednou nebo dvakrát týdně se půjdu sklouznout. Ale profesionální hokej už je opravdu uzavřenou kapitolou.“

Populární herečka a majitelka kabaretu

Lucia Siposová – slovenská populární herečka, zpěvačka, majitelka kabaretu a jeho hvězda, ale také autorka knih, scenáristka a moderátorka. Češi ji znají z filmů Hlídač č. 47 či Teorie tygra, s anglickým režisérem Huckem Kepllerem natočila hororový snímek Dark Spirits. V létě se na obrazovkách TV Prima představila jako jedna z maminek a filmová manželka Tomáše Matonohy v seriálu Prázdniny, naposledy pro tuto televizi natáčela jednu z hlavních rolí připravovaného seriálu Černé vdovy.

Lucia se narodila v Bratislavě do rodiny hudebníků. Otec je houslista, dědeček cembalista a babička zpěvačka.

Vystudovala zpěv na bratislavské konzervatoři. Ale že by byla „čistokrevný Slovák“, to s nadsázkou popírá: „Vždycky se směju, když se někdo pasuje na ‚čistokrevného Slováka‘, víme přece, kdo všechno se přes naše území prohnal, takže ani já nejsem čistá, díky bohu. Z otcovy strany mám cikánsko-maďarské kořeny, z máminy moravsko-slovenské, ale máme v rodině i Araby, Židy a Čechy a dva z mých pradědů přišli až z Argentiny, což by mimochodem mohlo být vysvětlení mé vášně pro argentinské tango. Já mám určitě cikánskou duši. Jako malá jsem to nerada přiznávala a styděla se za to, ale od určitého věku vnímám své věno jako dar,“ říká Lucia, která po studiích hostovala v několika divadelních představeních a muzikálech – Cikáni jdou do nebe, Pomáda atd.

Úspěšně absolvovala konkurs do slovenské pěvecké popové dívčí skupiny Čtyřka, s níž natočila CD a několik videoklipů. Od roku 2002 moderovala hitparádu Sedmička na slovenské STV. Zároveň spolupracovala se zahraničními produkcemi na televizních seriálech a reklamách. V roce 2003 odjela na zkušenou do New Yorku, kde zůstala čtyři roky a živila se jako servírka. O svém pobytu zde napsala svou první knihu Hello. My name is Anča Pagáčová, na kterou v roce 2015 volně navázala knihou S láskou, Anča Pagáčová. Jako filmová scenáristka debutovala ve slovenském snímku Tygři ve městě, kde se zároveň zhostila role koproducenta. V roce 2016 otevřela v Bratislavě svůj vlastní podnik Red Cat Cabaret.

Marek Musil – módní a reklamní fotograf

Marek Musil na začátku února pokřtil svou knihu s názvem Dust and Light the Burning Man Collection a současně proběhla i vernisáž výstavy, která bude v pražské Leica Gallery do 8. dubna.

Marek ve své knize mapuje fenomén světoznámého amerického festivalu Burning Man, který se koná od druhé poloviny osmdesátých let uprostřed nevadské pouště, přesněji v lokalitě Black Rock Desert. S fotoaparátem navštívil i nejznámější odnože festivalu, a to Midburn v Izraeli a Afrikaburn v Jihoafrické republice.

Za tři dekády existence se počet účastníků festivalu Burning Man rozrostl z několika stovek na desítky tisíc. Hlavní myšlenky se ale nemění: přehlídka má být oslavou svobody, možností vyjádření sebe sama a podporou základních ekologických principů. „Na tomto festivalu je úžasné, že ho dělají sami lidé. Sami vše postaví, týden tam spolu žijí. Nedělá to nějaká firma,“ oceňuje Musil na akci zejména atmosféru přátelství a pospolitosti. Smyslem festivalu je i nezanechat po sobě žádnou stopu. Vyjádřit respekt k lidem i k přírodě. Všechno, co si návštěvníci přivezou s sebou, s nimi zase zmizí. Po lidské existenci tak nezůstane jediná památka – dokumentují ji jen záznamy. Například fotografie Marka Musila.

Bavte se premiérově se Show Jana Krause ve středu ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.