Show Jana Krause: hravá masáž, kreativní kamarádky a kauza bitcoin

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec a muzikant Ondřej Gregor Brzobohatý, herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová a ekonom Dominik Stroukal.

Prvním hostem, který se dnes uvelebí v červené pohovce v Show Jana Krause, bude Ondřej Gregor Brzobohatý, který 28. 2. pokřtí v Lucerna music baru své aktuální CD Universun. Ten se podle svých slov sice cítí ze všeho nejvíce muzikantem, divákům je ale dobře známý také jako skvělý herec a úspěšný moderátor. Za několik dní ho čeká křest jeho poslední desky a na podzim premiéra muzikálu o Sherlocku Holmesovi, ke kterému napsal libreto i hudbu. „Při psaní jsem nevycházel z žádné konkrétní povídky Arthura Conana Doyla, ale vlastně jsem si to libreto vymyslel sám,“ říká k tomu Ondřej, ale více už nechce prozrazovat. „Dělal jsem na tom asi tři a půl roku a teď už je to ve fázi, kdy je libreto myslím hotový.“ Nyní prý probíhají konkurzy na obsazení rolí. To, že do jedné z rolí by měla být obsazena i Ivana Chýlková, sice Jana Krause velice zajímá, ale ještě více Ondřejovo soukromí.

„V soukromí se mi vede krásně! Jsme spolu pět let, ale je to čím dál tím lepší,“ nemůže si vynachválit vztah se svou ženou Taťánou. „Láska sama o sobě je droga, a když to člověk vnímá poctivě a bezpodmínečně, což my dva máme, tak jsme si vzájemně obrovskou oporou a zároveň tam je stále ta chemie a dokážeme se překvapovat a tak. Stále ještě nic nepředstíráme.“ Do svého vztahu prý umí zařadit i hravost, a tak nemá problém poradit svému hostiteli s tím, jak si zpestřit manželský život.

Ondřej radí, jak zpetřit manželský život

„Když chcete být doma v županu, tak se vyloženě nabízí zahrát si například na masáž. Neříkám nějakou ájurvédskou, která trvá tři hodiny, ale něco lehkého, jemně erotického, pustit si hezkou muziku,“ vysvětluje a zároveň nelení předvést přímo na něm, co má na mysli. „Taťána je často pracovně v New Yorku a já tam jezdím velice rád s ní, protože jsem na ni obrovsky pyšnej,“ pěje dále chválu na své manželství a všem vřele doporučuje objímání: „Všímám si, že plno párů se neobjímá… Přitom objímání je skvělý!“ Vedle všech těchto svých kladů je navíc Ondřej vyhlášený kuchař. „Já zbožňuju vaření a moje žena je ten nejlepší konzument, kterýho bych si mohl přát! A ze všeho nejradši mám pečení, čímž teď nemyslím sladké, ale maso, protože zatímco píšu, tak můžu péct a pak k tomu jen odběhnu…“

Dalšími hosty dnešního večera jsou dvě půvabné a úspěšné dámy: herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová, dlouholeté kamarádky, které se rozhodly svou kreativitu vtělit do neobvyklých módních projektů, stylingů a tvorby pro děti. Jejich posledním počinem ve světě módy jsou takzvaná „rozchodová“ trička z kolekce Manifesto, na kterých jsou notoricky známé fráze. „Nejsou to jen rozchodový fráze, ale obecně vztahový věty, který se stále opakujou,“ upřesňuje Ester a dává Janu Krausovi na výběr z celé škály, aby si vybral právě tu svou. Tyto věty obě umělkyně sbírají mimo jiné na Facebooku, kam jim lidé posílají své tipy. „Celé to vzniklo tak, že s naší kamarádkou se rozešel její přítel a ona do naší společné konverzace napsala to, co jí řekl, a my jsme začali říkat to, co nám někdy někdo řekl nebo my někomu, a nakonec to byla taková forma terapie pro všechny.“ A do toho, jaké věty lidé pronášejí ve vztazích, dá k ohromnému pobavení diváků Jan Kraus nahlédnout, když bude několik z nich citovat. „To, co nám ale lidé píšou na Instagram, na trika nedáváme,“ říká k tomu jedna z autorek, „zatím se držíme pouze toho, že ty věty vymýšlíme my.“ Autorské duo brzy chystá novou kolekci, jejíž podtext nechtějí prozrazovat, a tak jen tajnůstkářsky prozradí jednu z šesti nových vět, která na nových tričkách bude: „Už nemůžu!“

Posledním hostem pak bude ekonom, odborník na digitální měnu a ředitel Liberálního institutu Dominik Stroukal. „S bitcoiny je to stejné, jako když máme dneska peníze na účtu,“ snaží se odborník vysvětlit divákům podstatu kryptoměny. „Je to digitální měna, což je důležitý, a nemá žádnou centrální banku, takže k ní nikdo nemá klíč a nemůže dělat žádné intervence, jako u nás dělala kupříkladu Česká národní banka. To může být pro někoho výhoda, pro jiného nevýhoda. Pro lidi, kterým se to líbí, je bitcoin zajímavý a používají ho. Pro to, aby v tom systému někdo ověřoval, že tam nikdo nepodvádí, je obvykle potřeba nějaká banka, přes kterou jdou transakce, a ona vidí, že kdybyste si tam vytvořil svoje vlastní peníze, což nějakým způsobem jde a občas se to stává, oni to zaregistrují a vy budete ve vězení. Tuhle práci může dělat kdokoli, a aby měl motivaci, dostává za to nově vytvořený bitcoiny.“

Bitcoin

To, co se dnes kolem bitcoinů děje, pro něj není ničím nečekaným. „Když jsem v roce 2013 začal psát knihu o bitcoinu, byl to ještě úplně Divoký západ, státy se o to moc nezajímaly a my jsme předvídali, že to, co se děje dnes, se stane. A myslím, že to bude ještě daleko horší. Dřív jsem si naivně myslel, že se toho budou banky bát jako konkurence, ale zatím ne, je to pořád strašně malý, takže to nemůže konkurovat, ale jsou opatrný. Co kdyby náhodou přišla nějaká regulace, která by zakazovala s tím nakládat, tak aby jim tam něco nezůstalo… A předběžně se brání tím, že znemožňují transakce,“ domnívá se Dominik. Jak se dají bitcoiny těžit, kde se k nim můžeme dostat a kam se dají uložit? A co se stane, když člověk ztratí tak zvané privátní klíče? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 21. února ve 21.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.