Show Jana Krause: hrdinové Jiří Brady a Daniel Herman, komediální herec a zpěvačka Anna K

V dalším dílu Show Jana Krause se představí Jiří Brady a ministr kultury České republiky Daniel Herman, zpěvačka Anna K a herec Roman Štabrňák. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve čtvrtek ve 20.15.

Dnešní večer zahájí poněkud překvapivě celá plejáda osobností, které pronesou svá stručná osobní přání ke svátku Dne vzniku Československé republiky 28. října, a uvedou tak další, hned dva vzácné hosty – kanadského podnikatele českého původu, který měl být letos z rukou prezidenta oceněn Řádem Tomáše Garrigua Masaryka, Jiřího Bradyho a jeho synovce a shodou okolností také českého ministra kultury, Daniela Hermana, jenž je známý svým vstřícným postojem k tibetskému dalajlámovi, se kterým se nedávno také setkal v Praze.

Právě toto setkání mělo být důvodem pro to, že mezi laureáty státní ceny letos nakonec jeho strýc, pan Brady nebude. „Něčemu to zaplaťpánbůh pomůže,“ říká pan Brady k tomu, jak vnímá celou kauzu, která se kolem něj rozpoutala. „Já jsem zvyklý, že mě před osmdesátým devátým několikrát prošetřovala StB, takže to pro mě není nic nového,“ hodnotí Daniel Herman, který byl vyšetřován, zda lže, či nikoli, a dodává: „Z hlediska zkušeností je to pro mě velice obohacující etapa.“ Některá média se dosud tváří tak, že celá věc není vyřešená a zcela jasná. „Já mám vždycky štěstí,“ dodává k tomu pan Brady, který přežil deportaci do Terezína i Osvětimi, pracovní tábor a na sklonku války dokonce uprchl z pochodu smrti. „V podstatě pan prezident splnil svůj slib,“ poznamenává ministr, který byl hlavou státu upozorněn, že pokud se sejde s tibetským duchovním, jeho strýc Jiří Brady nedostane státní vyznamenání.

Podívejte se na rozhovor s Jiřím Bradym

Dalším hostem, který dnes přichází na rozhovor ke svému hostiteli Janu Krausovi, je herec a kouzelník Roman Štabrňák. „Kupodivu nepocházím z Brna, ale z Kladna a se svým jménem jsem si dost užil různých zkomolenin,“ říká na úvod herec a pokračuje: „Jednou jsme byli s divadlem na zájezdě v Klatovech, kde jsme hráli Brouka v hlavě, a tam na plakátě bylo napsáno: V titulní roli Roman Šambrňák. Asi aby přitáhli lidi, což se stejně nepovedlo.“ Herectví nebylo úplně jeho dětským snem, jeho kouzlu podlehl až na gymnáziu, když začal hrát ochotnické divadlo. Zde také padlo rozhodnutí podat si přihlášku do Prahy na DAMU. „A oni mě vzali. Hned napoprvé. Už si ani nepamatuju, co jsem hrál. Ale vzpomínám si, že ve třetím kole jsme museli předvádět zvířátka, a všichni vyběhli jako opice, sloni a tak a já jsem si říkal, nebuď blbej, musíš se odlišit. Tak jsem dělal želvu a plížil jsem se pod katedrou, kde mě nebylo vidět, občas jsem zvednul hlavu, snad deset minut, což je strašně dlouhá doba na to, hrát želvu. A pak jeden z těch profesorů řekl: Toho lenochoda děláte výborně!“

Dnešní díl pořadu Show Jana Krause uzavře poslední host, kterým je oblíbená česká zpěvačka, pětinásobná držitelka hudební ceny Anděl a tvář kampaní za prevenci proti rakovině prsu, Anna K. Na úvodní otázku svého hostitele, jak se má, odpoví zpěvačka, která je v těchto dnech plně zaneprázdněná svou účasti v taneční soutěži: „Tančím. Tančím tak rychle, jak dokážu. A mám z toho radost, jen dnes ráno jsem vstala se svalovou horečkou. Pak jsem pět hodin dělala pomalou lišku čili slow fox a pak jsem šla sem.“ Před několika lety onemocněla zpěvačka rakovinou prsu a s úspěchem podstoupila léčbu. Od té doby se pravidelně angažuje v boji proti rakovině.

Co by Anna K doporučila lidem, kteří jsou po léčbě rakoviny? To a mnohem více se dozvíte už dnes večer v dalším dílu Show Jana Krause na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.