Show Jana Krause: Junior, touha býti dámou a opeřená terapeutka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec David Gránský, herečka Petra Hřebíčková a Romana Bočková s papouščím terapeutem Klárou. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Prvním zpovídaným hostem dnešního večera bude herec David Gránský, jehož tvář je televizním divákům důvěrně známá například ze seriálu Ohnivý kuře. Tento mladý muž, který vystudoval hereckou konzervatoř, pobýval část svého dětství mimo jiné v Irsku. „To nejlepší, co jsem tímto pobytem mohl získat, je dobrá znalost angličtiny,“ hodnotí David a vzpomíná: „Žili jsme nedaleko Dublinu a já jsem tam strávil věk od sedmi do dvanácti let, což je taková doba, kdy člověk takříkajíc zakořeňuje. Takže jsem tam měl spoustu kamarádů, chodil jsem tam do školy… Návrat do Čech byl trochu šok. Nicméně teď už bych tam nastálo být nechtěl. Ale těším se, že se tam zase pojedu podívat.“ V současné době zažívá David Gránský profesně velmi úspěšné období a je často obsazován především v muzikálech. „Zkouším, co mě naplňuje a co mě baví, a jsem rád za všechny příležitosti. Nyní se mi daří a je to fajn období.“

Jako druhý host přichází oblíbená a úspěšná herečka Petra Hřebíčková. „Já si připadám celoživotně jako trochu trdlo,“ navazuje na předchozí diskusi Petra a vzpomíná, že když doma oznámila, že se chystá na divadelní školu, všichni se zhrozili a její babička se o hereckém stavu vyjádřila velice nelichotivě. V rodném Hodoníně totiž vystudovala obchodní akademii a rodina její budoucnost viděla nejspíš v kariéře účetní. Ona však odešla studovat herectví na JAMU do Brna. „A do tý velký Prahy jsem přišla, když mi bylo třicet let, takže už jsem byla takový zralejší herecký trdlo,“ říká se smíchem. „Hrála jsem tehdy v představení Kudykam a to byl takový dobrý oslí můstek, jak se dostat do Prahy. Z oblastního divadla ve Zlíně jsem navíc odcházela takříkajíc z provozních důvodů.“ Což bylo, jak se později ukázalo, šťastné rozhodnutí, neboť i jí se profesně vede velice dobře a je velmi žádanou seriálovou i filmovou herečkou.

Posledním hostem je Romana Bočková v doprovodu své svěřenkyně Kláry, což je nádherný, pestrobarevný papoušek ara ararauna. „Klára je mladá, takřka puberťačka, je jí osm let,“ říká na úvod paní Bočková a doplňuje, že tito papoušci se ve volné přírodě dožívají až osmdesáti let. V zajetí jsou ovšem velice fixovaní na své pány a málokdy je výrazně přežijí. Romana Bočková se specializuje na ornitoterapii, v jejímž rámci Klára působí jako tak zvaný koterapeut. „Chodíme do domovů důchodců, do dětských domovů, do různých zdravotnických zařízení, kde aplikujeme zooterapii. Máme tedy více zvířat, ale jsme jedineční díky našim papouškům,“ vysvětluje chovatelka, která provádí terapie také za pomoci psů, koček, morčat či mravenců.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.