Show Jana Krause: Legendární televizní hlasatelka, herec, který si nechce zahrávat s drony, a z elitního policisty spisovatelem

V dalším dílu Show Jana Krause se představí televizní hlasatelka Kamila Moučková, herec Kryštof Hádek a policista Robert Šlachta. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 5. února ve 21.35 na Primě.

Středeční večer nám zpříjemní nestárnoucí legendární televizní hlasatelka a jedna z prvních signatářek Charty 77, poté se představí oblíbený a talentovaný mladý herec Kryštof Hádek, kterého v těchto dnech čeká premiéra netrpělivě očekávaného filmu Modelář. Posledním dnešním hostem nebude sice osobnost umělecká, ovšem ve svém oboru se Robert Šlachta, bývalý elitní policista a ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, profiloval natolik výrazně, že ho zná nejspíš celý národ.

Legendární hlasatelka Kamila Moučková

V loňském roce oslavila Kamila Moučková neuvěřitelné jednadevadesáté narozeniny. Do historie se nezapomenutelně zapsala coby žena, která 21. srpna 1968 jako vůbec první ohlásila z obrazovky tehdejší Československé televizi vojenskou invazi států Varšavské smlouvy na naše území a vysílala až do okamžiku, kdy ji ze studia vyvedli ozbrojení sovětští vojáci. Občansky se angažovala nejen v průběhu pražského jara, ale také později v disentu, kvůli čemuž nemohla příštích jednadvacet let sehnat adekvátní práci. „Já jsem vlastně začala žít v demokratické zemi až ve svých jednašedesáti letech,“ komentuje to paní Moučková. „Když mi bylo jedenáct let, začala okupace naší země Německem a pak přišli komunisti. A v tomhle jsem žila celý život.“ Svoji profesionální dráhu začínala jako herečka, jakmile se ovšem stala hlasatelkou a moderátorkou zpravodajských pořadů, rozhodla se pověsit herectví na hřebík. „Já jsem si to pak odepřela, protože dělat zpravodajskou hlasatelku a k tomu hrát nějakou mrchu ve filmu je prostě blbost,“ myslí si a přidává historku svého kolegy: „Bróďa (Vlastimil Brodský) mi jednou vyprávěl, jak hrál ve Vinohradském divadle, a když se rozhrnula opona a on vyšel na jeviště, celé auditorium vzdychlo: Jééé, Hajaja!“

Jan Kraus si připravil celou řádku fotografií paní Kamily od nejútlejšího dětství po dospělost, které ona sama doprovází zhuštěným popisem svých životních osudů: „V devatenácti letech jsem si v Horáckém divadle v Jihlavě namluvila herce Miloše Williga, vdala jsem se, ve dvaceti jsem porodila dceru Káču a v jednadvaceti jsem se rozváděla. I když o sobě tvrdím, že jsem hodný člověk a nikomu jsem neublížila, tak jemu jo, protože on mě hrozně miloval, ale já jsem se zaláskovala do medika Moučky. Ten se stal mým druhým mužem a ten mi pak všechno oplatil.“ Vidět můžeme i několik fotek z filmů a divadelních představení, ve kterých hrála, nebo historické snímky z televizního studia z 50. let, tedy ze samých počátků vysílání, a samozřejmě i fotku ze slavného srpna 1968. Kvůli svému postoji se názorově rozešla i se svým otcem Vilémem Novým, přesvědčeným komunistou, který invazi naopak obhajoval a proslul také tendenční teorií o „studeném plameni“ a o smrti Jana Palacha. „To jsem se za něj opravdu styděla,“ přiznává Kamila Moučková a dodává, že pak spolu přes deset let nemluvili. „Na jaře v roce 1968 jsem ve svých čtyřiceti letech dostala od tatínka poprvé přes hubu, protože jsem byla příznivec pražského jara a produbčekovec, a pak jsme spolu přes deset let nemluvili, až když byl už špatný, chtěl vidět mě i vnoučata. Ale o politice jsme se už nikdy nebavili.“ Na vlně hovoru o zapálených komunistech zavzpomíná paní Moučková také na herečku Jiřinu Švorcovou.

Jaký byl průběh okupace v roce 1968? Přečtěte si článek Prima Zoom.

Talentovaný mladý herec Kryštof Hádek

Film se skvělým hereckým obsazením vznikl v režii Petra Zelenky a dotýká se globální otázky terorismu a zabíjení. „S oblibou říkám, že v hlavní roli hraje dron a my s Jirkou Mádlem máme vedlejší role,“ směje se hlavní představitel, zároveň se však rozhodně brání tomu, že by si sám o sobě s dronem zahrával. „Mám před tím respekt, protože cítím, že ta hranice, kdy se dá zneužít, je velice tenká. Ale takový ten malý dětský dron jsem si už taky vyzkoušel. Samozřejmě, že skončil na stromě.“ Pro film pak prý byl vyvinut speciální dron, který byl schopen unést filmovou kameru. „Cena takového profesionálního dronu se odvíjí v řádech stovek tisíc korun,“ dodává Kryštof, na něhož Jan Kraus prozradí, že se stal otcem dvou dětí. „Mám harmonický rodinný život a dva syny, kterým bude pět a šest let,“ říká herec s tím, že veškerý svůj volný čas mimo filmování a hraní divadla se snaží věnovat své rodině. A právě běžný rodinný život a vztahy uvnitř rodiny budou Jana Krause zajímat nejvíce. O čem Kryštof mluví se svými dětmi, kam jezdí na dovolenou nebo zda kupuje své ženě květiny?

Elitní policista Robert Šlachta

Poslední tři roky působil jako náměstek pátracího odboru Celní správy České republiky a koncem loňského roku opustil po 29 letech státní služby definitivně. „Teď už dva měsíce nepracuju a píšu s Josefem Klímou knížku,“ prozrazuje s tím, že se to blíží do finále. „Některé věci ale nesmím prozradit nikdy, neboť jsem vázán mlčenlivostí.“ Na bezpochyby zajímavou knihu se tedy můžeme těšit již brzy. A kdo ví, třeba i ona se jednou stane námětem pro scénář k filmu, tak jako tomu bylo u knihy Sviňa, spisovatele Arpáda Soltésze, v níž jde o propojení politiky, organizovaného zločinu a obchodu s bílým masem. „Trochu jsme spolupracovali se slovenskými kolegy, takže vím, co se dělo na Slovensku i v té době,“ komentuje to pan Šlachta a dodává, že tam bezpečnostní složky i justice naprosto přestaly plnit svoji funkci. „Myslím, že u nás takové snahy taky byly a jsou. Jasným důkazem toho jsou některé kauzy, na které jsme se v našich slavných dobách snažili poslance upozornit, ale oni nás nechtěli slyšet. Takže z toho nic nebylo. Ale pro mě je stále lepší aspoň něco dělat a pokoušet se ten systém rozbíjet, než aby to dopadlo tak jako na Slovensku, když ten systém nikdo nerozbíjel a nechali to být.“ Jak se v naší zemi pracuje s informacemi o zločinech, které se vyšetřují, i těch, které se nevyšetřují? Jak dochází k úniku informací? Co by mělo být podle Roberta Šlachty prioritou policie?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Valentýn v Show Jana Krause

Na závěr vyzýváme diváky a fanoušky Show Jana Krause, aby se před blížícím se Valentýnem, svátkem zamilovaných, co nejvíce líbali… a fotili. Posílejte nám a sdílejte na své sociální sítě do 7. února fotky svých polibků s hashtagy: #kissforKraus #polibekroku #ValentynKraus #valentyn2020! Tři nejlepší dvojice vybereme a pozveme na natáčení Show Jana Krause. Líbejte se, těšíme se na vás.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.