Seriály a filmy

26. června 2019 10:23

Jana Mrákotová

Show Jana Krause: misska rozhýbávající buňky v těle, spokojený cool písničkář a dvakrát více tatínků

V dalším dílu Show Jana Krause se představí první československá MISS Ivana Christová, písničkář a youtuber Jan Pokorný alias Pokáč, registrovaní partneři David a Michal Vaníčkovi – otcové dvou dcer. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 26. června ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem posledního předprázdninového dílu bude historicky první československá MISS, stále veselá a charismatická Ivana Christová, která usedá k rozhovoru s Janem Krausem celkem již potřetí.

Miss, co naivně netušila, co ji čeká

Na historických záběrech z roku 1989, kdy byla Ivana zvolená, si spolu se svým hostitelem připomínají tehdejší dobu. „Bylo mi osmnáct a měla jsem za sebou studium na stavební průmyslovce v Prešově, protože mě jinde nechtěli,“ prozrazuje s tím, že na stejné škole prý studoval i Juraj Kukura.

„Pracovala jsem tehdy ve Stavoprojektu a moji kolegové mě do soutěže přihlásili. Já jsem ve své naivitě absolutně netušila, co mě čeká, myslela jsem si, že pozvánka na soutěž se posílá všem holkám z celé republiky, které nějak vypadají.“ Jan Kraus připomene i to, že po vyhlášení výsledků začalo nespokojené publikum pískat. „Odehrávalo se to v ostravské sportovní hale, kde bylo přes sedm tisíc lidí, ale tehdy ještě neměli velkoplošné obrazovky, takže ti lidé vzadu nás na pódiu prostě neviděli,“ domnívá se, „a také byli nespokojení, že vyhrála tmavovláska nad nakadeřenými blondýnkami.“ Po svém triumfu odešla Ivana Christová do světa a 14 let se věnovala modelingu. „Vrátila jsem se, když se narodila moje dcera Danielka, a začala jsem pracovat se ženami, s kosmetikou, s krásou, začala jsem je vzdělávat, neboť sebevědomí se často buduje právě skrze krásu.“ Je potřeba na sobě neustále pracovat, je přesvědčená bývalá modelka. „Mám pocit, že se dnes lidé strašně nudí a rozebírají úplně nepodstatné věci,“ přemítá. „Dříve lidé třeba chodili na zahrádku a díky vynaložené fyzické práci se jim vyplavovaly hormony štěstí. Já chodím alespoň každý den v pět hodin ráno s pejskem na procházky, když je ještě dobrý vzduch. Chodím do takového lesoparku, jdu asi deset kilometrů velmi dynamickým krokem, nadýchám se čerstvého vzduchu a nabiju se z přírody energií.“ Dozvíme se také to, že se naše federální misska usadila natrvalo v Bratislavě, a sice přímo pod tamním hradem, a že si občas ráda zazpívá, například píseň Kalimba de Luna. „Když se cítím vyčerpaná, pustím si muziku a trochu tancuju, mám ráda rytmické věci, ráda rozhýbávám buňky v těle, to pomáhá.“

Vtipnými glosami a osobitým náhledem na svět přijde diváky pobavit i další host, kterým je písničkář a youtuber Jan Pokáč Pokorný.

Skládal i pro Spartu

„Tuto sezonu jsem každý měsíc skládal písničky pro Spartu, neboť bylo v plánu, že vyhraje titul,“ připomíná neodmyslitelnou součást své tvorby s tím, že má fotbal rád a má k němu blízko. „U nás na vsi jsem hrál za SK Stehelčeves, ale musím přiznat, že mi to moc nešlo, i když touha byla velká.“ Hrál celkem patnáct let, nyní už ale ve Stehelčevsi nebydlí, ani nehraje fotbal. „Myslím, že jsem tím Stehelčevsi prokázal velkou službu, protože od té doby jdou ve fotbale jen nahoru,“ říká sebekriticky, avšak s úsměvem.

Ve Stehelčevsi prý dokonce ještě ani neměl koncert, zato v nedalekých Otvovicích. „Zatím tedy ještě ani nepřišla žádná nabídka,“ dodává Pokáč, který sám sebe definuje jako písničkáře. „Nerad říkám folkový zpěvák, protože to už trochu moc smrdí tím, že to bude o táborácích, což není příliš blízké mé generaci.“ A jak by tedy popsal rozdíl? „Písničkář zpívá třeba o tom, že vám nejde internet, folkař o tom, že vám nejde rozdělat oheň,“ vysvětluje a připomíná Janu Krausovi, že se stále ještě nepodíval na ponožky s kočičkami, které mu přinesl jako dárek a které prý nyní nosí spokojení cool lidi. „Je to součást mého merche.“ Moderátor samozřejmě zabrousí i do Pokáčova soukromí, a tak se dozvíme, že žije ve šťatsném vztahu a že jeho partnerka s ním jezdí po jeho koncertech. „Já zpívám a ona řídí a prodává ten merch, je to taková všestranná holka,“ říká pyšně na závěr.

A na závěr se nám představí partneři a otcové dvou dcer David a Michal Vaníčkovi, kteří jsou také autory úspěšného video kanálu Dva tátové, kde sdílejí své zkušenosti sesbírané při výchově tříletých dvojčat Marie a Adély.

Dva tátové

Každý z mužů je biologickým otcem jedné z dcer, přičemž vajíčko poskytla dárkyně a děti nosila a porodila v USA náhradní matka. Podobných páru není v naší zemi zatím ještě mnoho.

„Odhaduju, že společně vychovává děti tak 20, 30 gay párů, neznáme se všichni, ale známe se s těmi, kteří podstupovali stejnou cestu přes Spojené státy, kde jsou na to zákony a etická pravidla a kde to u všech zúčastněných probíhá na naprosto dobrovolné bázi,“ vysvětlují, „na rozdíl od českého náhradního mateřství, kde to vůbec není regulované a je to jen na tom, jak se lidé domluví, a občas se prostě nedomluví dobře.“ Musí samozřejmě neustále čelit různým výhradám a útokům zastánců tradiční rodiny. V USA už ale prý existují výsledky průzkumů dospělých lidí, kteří vyrůstali v homoparentálních rodinách. „Ukazuje se, že tyto děti jsou tolerantnější vůči změnám a nevykazují žádné anomálie. A já pevně doufám, že to tak skutečně je,“ říká Michal. „Jsem přesvědčený, že to, zda se naše výchova nebo nevýchova nebo naše děti povedou nebo nepovedou v budoucnu, je úplně stejně pravděpodobné jako u jakéhokoli jiného táty nebo mámy, co sedí tady v publiku,“ dodává David.

Co znamená manželství pro všechny? A jaký problém nyní oba partneři řeší nejvíce? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer ve 21.35 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.