Seriály a filmy

12. června 2019 11:00

Jana Mrákotová

Show Jana Krause: moderní matka, která by se chtěla vdát, herec, který nechce navždy zůstat hospodským Edou, a hokejistka, která chodila do šatny s klukama

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Kristýna Leichtová, herec Michal Isteník a hokejistka Alena Mills. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 12. června ve 21.35 na Primě.

Hvězda seriálu Ohnivý kuře, oblíbená mladá herečka a nyní také maminka desetiměsíční Dorotky, Kristýna Leichtová, bude dnešním prvním hostem, který si s Janem Krausem nepřijde povídat zdaleka jen o mateřství.

Bohémský život už ji tak neláká

„Holčičku nosím na zkoušky všude s sebou, má tam v ústraní dečku, kde si hraje,“ popisuje herečka, která zkouší divadelní hru Zkrocení zlé ženy, již letos v létě odehraje v rámci shakespearovských slavností v Ostravě. „V dnešní době se vrací zase klasické pleny,“ poučuje Jana Krause, kterého aktuální trendy v péči o děti očividně dost zajímají, o tom, že současní rodiče se odvracejí od používání jednorázových, „nebo se používají takové látkové kalhotky, do nichž se vkládá bambusová vložka, která výborně saje a která se potom vypere. My moderní matky se nyní vracíme ke kořenům.“

Porod prý ale probíhal normálně, v porodnici. Zato s otcem své dcery není sezdaná. „To ale není mnou,“ brání se Kristýna, „jemu to nějak moc dlouhá trvá. Asi je moderní, na rozdíl ode mě.“ Termín sňatku prý posouvá s tím, že chce, aby si jejich dcera jednoho dne také svatbu užila. Nakonec přeci jen přijdou spolu s Janem Krausem hned na několik lišáckých plánů, jak jejího partnera nenápadně ke svatbě dotlačit.

Dalším dnešním hostem je herec Michal Isteník, známý divadelním milovníkům především v Brně, nyní ale také jako mistrně ztvárněný hospodský Eda v populárním televizním seriálu.

Nechce být jen Eda

„Ta role byla komplikovaná asi jen kvůli zvláštnímu přístupu k sexu,“ komentuje to se smíchem herec, který se prý každé ráno ujišťuje ve svém občanském průkazu, že je opravdu Michal, neboť jakmile vyjde na ulici, všichni na něj volají: Edo! Snaží se prý trochu bojovat s tím, aby nebyl, co se další herecké práce týče, zařazený do nějaké šablony své úspěšné seriálové postavy. „Doufám, že nezůstanu na vždy jen Eda,“ přeje si vroucně Michal, který je mimo jiné spoluzakladatelem projektu Burantetr v Brně a také se realizuje autorsky. „V soukromí to ale naštěstí žádný dopad nemá,“ ujišťuje svého hostitele, následně ale připouští, že mu přišlo do divadla několik podivných dopisů. „Přišel mi třeba dopis, kde byla fotka pisatelky, a také poznámka, že mám hezkou pižku nad zadečkem,“ svěřuje se herec, který prý hned napoprvé ukázal divákům u obrazovek všechno, co mohl, a který je přesvědčený, že nahé ženské tělo je v zásadě krásné, takže na rozdíl od toho mužského bude vždy působit dobře. „Proto dneska všichni chlapi posilujou. Ale mě to nebaví, málokdy si ve fitku s někým pokecám, navíc mi to tam smrdí a nutri drinky mi nechutnají,“ vysvětluje s ironií v hlase Michal, který se nestydí za to, jak ho pánbůh stvořil, a raději se prý jde projít do parku.

Jan Kraus dobře odhadne Michala i v tom, že příliš neholduje moderním technologiím. „I já mám svou mailovou adresu a chytrý telefon,“ konstatuje, „ovšem třeba ve facebooku jsem nikdy nejel. Také hodně fotím, i na mobil, ale neumím to nikam umístit.“ S počítačem si ale prý rozumí docela dobře, veškeré texty dokonce píše jen na něm, protože se mu prý od dětství strašně třesou ruce a má nemožný rukopis. K jakým dalším nedokonalostem se přizná?

Trojici dnešních hostů doplní Alena Mills, česká hokejistka, kapitánka reprezentace, která už třikrát vyhrála ženskou Zlatou hokejku, jako první Češka vyrazila s hokejem za studiem do Spojených států a následně se usadila v Rusku, kde odehrála šest sezon za Petrohrad.

Cíl je olympiáda

„V ženském hokeji je zakáaný bodyček,“ stěžuje si sportovkyně, která svoji hokejovou kariéru začínala v Kutné Hoře a v Kolíně, kde hrála i v mužstvech s kluky. „Občas se ale také můžeme servat,“ dodává s tajemným úsměvem a s chutí se podívá na videoukázky, které její hostitel připravil. Při té příležitosti se mimo jiné dozvíme, že na mezinárodní úrovni musí být rozhodčí ženy.

V Rusku žije Alena se svým americkým manželem. „On je původem z Aljašky, studoval na americké univerzitě ruskou literaturu a pak odjel do Ruska, aby vstřebal ruskou kulturu, a začal tam učit angličtinu, u čehož zůstal doposud,“ vypráví Alena, která se s ním zanedlouho chystá odjet na návštěvu za jeho rodiči na Aljašku. V Rusku žila nejprve v Petrohradě, nyní působí v Ufě. „Protože jsem pořád na hokeji, vidím jen byt, zimák a park, kde běháme,“ popisuje s tím, že manžel ji v hokeji plně podporuje, jezdí s ní na zápasy a fandí. „On nyní žije v Petrohradě, kde má práci, já v Ufě, a navštěvujeme se. Jaký byl přesun z Ameriky do Ruska? Na co si musela v Rusku nejvíc zvykat? A jakým způsobem je financovaný ženský hokej?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer ve 21.35 na Primě!

Show Jana Krause sledujte také online!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.