Seriály a filmy

14. prosince 2016 09:39

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: nedochvilný herec, lékařka novorozenců a vycházející hvězdička

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Jan Cina, neonatoložka Barbora Fišárková a dětská herečka Ema Švábenská. Premiéru uvidíte ve středu 14. prosince ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem dnešního večera bude Jan Cina, mladý a všestranný herecký kolega Jana Krause, který si velice dobře vede také jako zpěvák a tanečník. „Ano, cítím, že se mi nyní dobře vede, ale je to teď a zítra už to tak být nemusí,“ přitakává herec, jenž prošel veškerým možným dramatickým vzděláním, kterého je u nás možno dosáhnout, a pyšní se tak akademickým titulem z konzervatoře i z DAMU. Díky své všestrannosti je s oblibou obsazovaný mimo jiné také do muzikálů. „Šíleně smutná princezna to je můj splněný sen! Může to znít tak, že jsem naučený to říkat, ale opravdu je to moje nejoblíbenější pohádka a to, že si můžu hrát na toho prince, je prostě sen,“ říká o jednom ze svých aktuálních představení. Jeden vroubek však tento talentovaný mladík má. „Bohužel chodím všude pozdě a to mě strašně mrzí,“ přiznává umělec a vypráví: „Měl jsem kdysi nějaké zažívací problémy, až jsem se dostal k dětskému psychologovi, se kterým jsem probíral všechno možné, mimo jiné i to, že chodím všude pozdě a že mě to stresuje, ale neumím s tím nic dělat. A on mi navrhl dvě řešení – buď začneš chodit včas, anebo ti to bude jedno.

Jako dalšího hosta přivítají diváci lékařku Barboru Fišárkovou, jejíž specializací je neonatologie, tedy novorozenci. „Tento obor se zaobírá všemi novorozenci, nedonošenými i přenošenými,“ vysvětluje lékařka a upřesňuje Janu Krausovi, že i u přenošených dětí může nastat řada život ohrožujících komplikací. „Přenášení už se dnes nedoporučuje, jen kdyby maminka vyloženě nechtěla porod na termín. Jinak se snaží lékaři ukončit těhotenství včas.“ Obor neonatologie je podle jejích slov relativně malý a nevěnuje se mu příliš mnoho lékařů, hlavních center neonatologie je po celé republice pouze dvanáct. „Je to takový pozorovací obor, protože ty děti vám neřeknou, co jim je,“ říká s úsměvem paní Fišárková, „zvláště těžké je to pro čerstvé absolventy, zkušenosti člověk získává s léty, mladí lékaři řadu věcí zpočátku nevidí.“ Přestože práce s miminky je krásná, došlo u paní Barbory, stejně jako u mnoha dalších českých lékařů, kteří tráví v práci příliš mnoho času, k syndromu vyhoření. „Měla jsem potřebu té práce na chvíli zanechat,“ vzpomíná lékařka, která prošla pracovní zahraniční stáží v USA, a má tedy možnost srovnávat podmínky v obou zemích.

Posledním a zároveň bezkonkurečně nejmladším hostem bude Ema Švábenská, školačka, která letos zazářila v romantické komedii Pohádky pro Emu. „To byla jen shoda jmen,“ říká o jménu svého prvního filmu Ema. Proč si však tvůrci vybrali právě ji, netuší. „Hrála jsem tam s Aničkou Geislerovou, Ondřejem Vetchým a Vilmou Cibulkovou a je to o takový holčičce s těžkým životem,“ charakterizuje svou roli, „protože jí umře maminka a ujme se jí tatínek, ale ona zpočátku neví, že je to její tatínek.“ Mladá herečka získala roli po absolvování několikakolového castingu, ovšem zcela bez zkušeností s hraním nebyla. „My jsme měli ve škole povinný předmět dramatická výchova. Teď už ji ale nemáme, protože jsem o rok výš, ve čtvrté třídě.“

Co si z natáčení svého prvního filmu Ema pamatuje, jaké měla pocity, jak se jí spolupracovalo s režisérem a jaké scény ji bavily? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

A příští středu a na Silvestra se těšte na sestřih těch nejzajímavějších hostů a nejlepších hlášek – 21. 12. ve 21.35 a 31. 12. ve 20.30 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.