Show Jana Krause: noblesní herečka, zhýralý rapper a terapeutka zvířecích duší

Herečka Emília Vašáryová v SJK

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Emília Vašáryová, zpěvák Vladimír 518 a kočičí psycholožka Klára Vodičková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 22. února ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, kterého dnes večer v pořadu Show Jana Krause diváci uvítají bouřlivým potleskem, je držitelka dvou Českých lvů, oblíbená slovenská herečka Emília Vašáryová, kterou zanedlouho v Praze čeká premiéra filmu Masaryk, v němž ztvárnila roli osobní asistentky velvyslance a z něhož uvidíme malou ukázku. Při výčtu hereččiných rolí a angažmá se moderátor pozastaví také u jedné z jejích prvních, a sice ve filmu Vojtěcha Jasného z roku 1963 Až přijde kocour, kde se objevila po boku stejně tak nezapomenutelného Jana Wericha. „Ten film zabodoval, a to i v zahraničí na festivalu v Cannes, dokonce dostal cenu,“ vzpomíná herečka, ale nezapomenutelné jsou pro ni také podmínky, za kterých se natáčelo a které jsou s dnešními naprosto nesrovnatelné. „Čekali jsme v Telči dva roky na to, až vyjde pořádně slunce, aby se dalo točit. Mezitím mnozí onemocněli a tak dále. Dnes už je technika mnohem dále.“

Dalším hostem je na české scéně jeden z nejdéle působících rapperu, ale také známý výtvarník a autor komiksů Vladimír 518. „Je těžké mě popisovat,“ říká na úvod skromně umělec, „já nikdy nevím, co mám říkat. Dělám knížky, mám nakladatelství, mám hudební label… a za chvíli mi bude třicet devět, a přestože si myslím, že nic nemá limit, já necítím, že bych měl potřebu věnovat se rappování třeba do padesáti.“ Protože patří k vůbec první generaci rapperů u nás, je prý tím, kdo zkouší, kam až se dá dojít. Je také autorem velice pozoruhodného projektu s názvem Kmeny, který se věnuje městským subkulturám a mapuje jejich filozofii a podstatu.

Posledním hostem je specialistka na kočky Klára Vodičková. „Oficiálně jsem specialista tréninku zvířat,“ upřesňuje paní Vodičková s tím, že se věnuje nejen kočkám, ale různým zvířatům, která trénuje na různá vystoupení. „Když je například potřeba zvířátko do nějaké show, aby ukázalo, co umí nebo co dokáže ve volné přírodě.“ K tomu, jaké zvíře považuje za nejšikovnější, se odmítá jednoznačně vyjádřit. „Každé zvířátko je šikovné na něco. Například křepelka, kterou jsem vám přinesla na ukázku, je šikovná na vysoké výskoky. Křepelky se totiž brání tím, že hodně vysoko vyskočí, začnou rychle mávat křídly a tak se snaží zmást nepřítele.“ Jana Krause ovšem zajímá především její schopnost převychovat problematické kočky, proto si jednu takovou přinesl do divadla. Jejím největším neduhem je prý to, že všude močí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.