Show Jana Krause: oblíbený česko-slovenský hudebník, královna české atletiky a hajný humorista

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvák Pavol Habera, atletka Zuzana Hejnová a hajný Petr Slaba s liškou Mínou. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu ve 21.35 na Primě.

Prvním, kdo dnes večer usedne tváří v tvář svému hostiteli Janu Krausovi, je (česko)slovenský hudebník Pavol Habera, frontman skupiny Team, která se těší velké popularitě již pěknou řádku let i u nás a která se aktuálně chystá na „další“ poslední turné. „Naši diváci vědí, že je nevodíme za nos; pro některé členy kapely to bylo opravdu poslední…“ připomíná zpěvák odchod jejich bubeníka, čímž navozuje lehce morbidní téma: „Je to trochu černý humor, ale jsme už v takovém věku. Je to už celá řada lidí, které jsem osobně znal nebo se kterými jsem se někdy potkal, co zemřeli. To jsem dosud neměl. Dosud to bylo jen takové neosobní, že zemřel ten a ten a ten…“

Prohlédněte si fotogalerii k dnešní epizodě:

Dalším milým hostem, kterému předchází zasloužený aplaus, je naše současná nejlepší atletka Zuzana Hejnová, dvojnásobná mistryně světa a bronzová medailistka na letní olympiádě v roce 2012. Hostitel Jan Kraus neodolá, aby nepustil divákům finále Zuzanina vítězného běhu na 400 m překážek na loňském mistrovství v Pekingu, které v něm prý vzbuzuje národní sebevědomí. „Když běžím, tak trochu tuším, jak si zhruba vedu, ale není to úplně jasné. Ale pro vás pro diváky je to alespoň napínavé,“ přibližuje atmosféru závodů Zuzana, která je poslední dobou tak úspěšná, že si už ani pořádně nedokáže vzpomenout, jaký je to pocit, když je v cílové rovince druhá.

Podívejte se, co nám Zuzana Hejnová řekla:

Posledním hostem dnešního večera je myslivec, hajný a kreslíř Petr Slaba v doprovodu lišky Míny. „Liška patří do škodné zvěře, protože dělá velké škody například na drobné zvěři. Ale jinak jsou to výborní lovci například myší, ještě daleko lepší než kočky,“ představuje pan Slaba svou rezavou chráněnku divákům, „mají velice dobré instinkty a vynikající sluch. Jsou schopné najít v zimě myší díru půl metru pod sněhem.“ Liška Mína vyrůstá v rodině hajného spolu s jezevčíkem, profesionálním norníkem, který ji vlastně našel. „Vyčmuchal v lese pod převisem liščata a dole na silnici byla přejetá liška. My jsme si nechali Mínu, která měla ještě tři bráchy. Dva si vzal fotograf přírody Rosťa Stach, který je pojmenoval Body a Doyle, a jednoho si nechal můj kolega.“ Mína bydlí ve venkovním výběhu, ale vždy večer si ji berou Slabovi na pár hodin domů, takže se s nimi vítá podobně jako pes.

Sledujte Show Jana Krause dnes ve 21.35 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.