Seriály a filmy

6. dubna 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: politicky angažovaný muzikant, čerstvá Miss a do oblak mířící podnikatel

V dalším dílu Show Jana Krause se představí hudebník Michael Kocáb, nová Česká MISS Andrea Bezděková a podnikatel Oliver Dlouhý. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 6. dubna ve 21.35 na Primě

Prvního hosta dnešního večera netřeba divákům dlouze představovat: Michael Kocáb je dostatečně známý jako muzikant, skladatel i jako politik. Jeho jméno je úzce spojeno s odchodem sovětských vojsk z Československa po roce 1990. V nedávné minulosti působil jako exministr pro lidská práva a nyní se během návštěvy čínského prezidenta v Česku aktivně účastnil protestů proti čínské lidskoprávní politice, proto se Jan Kraus trochu strachuje, zda ho již brzy nezavřou. Michael Kocáb s úlevou konstatuje, že je dobré, pokud se dá k celé věci stále ještě přistupovat s humorem, zároveň ale po ukázce kamerového záznamu z FAMU, na němž jsou vidět dva muži, kteří se přišli do školy informovat na tibetskou vlajku vyvěšenou na budově školy v době nedávné návštěvy čínského prezidenta v Praze, jasně říká: „Je to něco šíleného! Je to způsob, kterým nám pan prezident Zeman v praxi předvádí, jak stabilizovat společnost. On se to tam naučil a tentokrát nám to poprvé ukázal v praxi. Dřív jsme tomu říkali policejní represe nebo řádění tajnech, ale dnes už to není tak hrozné, dnes je to stabilizace společnosti.“

Kde konkrétně protestoval? „My jsme byli na Hradčanském náměstí, kde jsme měli ohlášenou pokojnou manifestaci, a protože jsme Češi, tak jsme to ohlásili tak, abychom vyšli vstříc ministerstvu vnitra, na dobu, kdy zrovna byli prezidenti v Lichtenštejnském paláci, čili na úplně jiném místě, abychom se nedostali do konfliktu. To ovšem bylo našim představitelům fuk, takže to tam zalígrovali a musím říct, že poprvé od sametové revoluce jsme opět stáli proti těm zakuklencům.“ S naším současným panem prezidentem se Michael Kocáb zná osobně ještě z počátku devadesátých let z Federálního shromáždění. Například v roce 1996 řekl, že základní motivací pro pobyt v politice je zabránit úspěchu těm, kteří kdyby k nám dnes přišli Číňané, si zítra nechají zešikmit oči, pozítří infikovat žloutenku a pak začnou psát do svých kádrových dotazníků, že již od dětství milovali rýži.

Další z hostů si bude muset na svou popularitu teprve zvykat. Je jím totiž studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu UK a čerstvě zvolená Česká MISS roku 2016 Andrea Bezděková, která přináší ukázat svou korunku královny krásy.

Svému hostiteli přináší královský dezert neboli štrúdl. „Já na tyhle dezerty už můžu jen koukat nebo je péct, tak jsem vám jeden upekla,“ předává Andrea vlastnoručně dělaný jablečný závin svému hostiteli, který se ihned pustí do jeho ochutnávky. Tou nepohrdne ani vedle sedící Michael Kocáb a oba pánové si jej upřímně pochvalují. Michael Kocáb navíc mezi sousty připomene, že jeho produkční společnost kdysi se soutěžemi královen krásy začínala, a že tedy zná řadu bývalých misek, jimž život přinesl různé osudy. Jednou z nich je například i současná paní Bakalová…

A kam by se chtěla vyvinout Andrea? „Mám rok na to, abych o tom mohla přemýšlet,“ říká Česká MISS 2016, která v minulosti mimo jiné dělala mažoretku. Jak jí to šlo, vyzkouší ještě dnes večer Jan Kraus, který si pro ni i pro Michaela Kocába připravil pompony.

Dnešní trojici hostů doplní Oliver Dlouhý, který je mimo jiné bratrem slavných českých herců Vladimíra a Michala. Je však také zakladatelem světově úspěšného vyhledávače letenek, podle amerického časopisu Forbes je jeho společnost hodnocena jako jeden z nejrychleji se rozvíjejících start-upů na světě. „Přišel jsem s takovým unikátním nápadem, že podobně jako jsou lety takových různých aerolinek, které spolupracují, tak já spojím lety aerolinek, které nespolupracují,“ vysvětluje podnikatel zjednodušeně princip své společnosti.

Napadlo ho to, když se jako student potřeboval dostat co nejlevněji do Portugalska: „Chtěli jsme letět nízkonákladově, ale nic takového tam nelítalo, takže jsme přemýšleli, co s tím. Nízkonákladově letěl spoj z Prahy do Milána. Tak jsme si řekli, že se zkusíme napojit v Miláně. A nakonec se to povedlo najít, byl tam i dobrý čas na přestup a nakonec nás cesta vyšla asi na dva tisíce namísto deseti.“ Hledání a kombinování spojů bylo ale docela zdlouhavé, trvalo to několik dnů, a tak začal Oliver přemýšlet, jak by se dal takový způsob hledání zautomatizovat. Když jeho společnost v roce 2014 začínala, tvořili ji tři lidé, v roce 2015 již třicet lidí a v letošním roce má 500 zaměstnanců.

To a mnohem více se dozvíte už dnes večer v dalším dílu Show Jana Krause na Primě.

Podívejte se na fotogalerii z natáčení:

moderátor nového pořadu Comedy Club, který startuje 25.dubna na Prima Comedy Centra

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.