Show Jana Krause: překrásná filantropka, spisovatel se jménem svůdníka i splněné přání

Show Jana Krause 2017 (42) - upoutávka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí Miss World Taťána Gregor Brzobohatá, spisovatel Petr Casanova a autista Matyáš Hájek. Premiéra ve středu ve 22.10 na Primě.

Tentokráte nikoli na trůn královny krásy, ale na červenou pohovku u Jana Krause usedne jediná česká světová vítězka Miss World a topmodelka, filantropka a zakladatelka nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá, která jako dárek pro svého hostitele přinese obrovského plyšového medvěda, podobně jako je rozdávala starým lidem v rámci kampaně pořádané její nadací.

„My jsme letos dělali takovou vánoční kampaň, jejímž prostřednictvím jsme upozorňovali na jeden z největších problémů, kterému čelí senioři, a tím je osamělost,“ vysvětluje Taťána a dodává, že ke štědrovečernímu stolu prý usedne více než 500 tisíc osamocených lidí. „Pro naše klienty jsou Vánoce nejdepresivnějším obdobím, protože jsou fakt sami.“

Za několik málo dní neoslaví tato krásná žena jen Vánoce, ale také své třicáté narozeniny, a tak si s malým předstihem naplánoval oslavičku s ní i Jan Kraus, který myslel na vše a přichystal pugét květin, dort i sekt. „A já jsem se k vám celé ty roky tak bála jít,“ říká překvapená Taťána, která si prý nyní s radostí dopřeje i kousek dortu, neboť s nějakým tím kilem navíc se už moc netrápí. „Teď už můžu, už mám volno. Mám připravený tepláky na Vánoce, těším se na to.“

A čas jí zbyde snad i na jejího koně Boba. „Mám dva valachy, jednoho doma a druhýho ve stáji,“ směje se modelka, která podle svých slov moc ráda jezdí na koni. „Nemám bohužel tolik času, ale tak dvakrát do měsíce se za ním dostanu. Aby nevyšel ze cviku, tak si ho navíc střídám ještě s jednou kamarádkou, která je opravdu velice dobrá jezdkyně. Ježdění je pro mě relaxace, mám koně jen tak na vyjížďku, nikoli na parkury.“ Na přetřes přijde dnes večer také její jméno. „Je to přání mého muže, který chtěl mít všechny příjmení, tedy po mamince i po otci. A pro mě je to jistá výhoda, protože Gregor je pro zahraničí takové srozumitelnější.“

Bestsellerový autor

Dalším hostem je spisovatel Petr Casanova, který sám o sobě říká: „Já nejsem ani kouč, ani mentor, ani psychoterapeut, ale píšu a vydávám knížky o vztazích.“ Jeho úspěch je nebývalý, celkem prý prodal na sto třicet tisíc knih a například jeho poslední kniha byla vyprodaná dříve, než vůbec byla vytištěná.

„Přijímáme předobjednávky na naší sociální síti, kde je 260 tisíc fanoušku. Navíc jedna knížka vždy nějak navazuje na druhou a ten obrovský úspěch té třetí tkví v tom, že jsem již měl nějakou zpětnou vazbu od lidí a oni už zase věděli, co budu psát.“ Již jen při zběžném prolistování jedné z knih se Jan Kraus zarazí na nad tím, když najde kapitolu, která popisuje jeho osobní problém – zanedbávání pozornosti. „Protože mi píše opravdu hodně čtenářů, snažím se vcítit do situace, v jaké se nacházejí, takže během roku prožiju třeba sto tisíc krizí,“ říká spisovatel a připomíná, jak důležitá je ve vztahu komunikace, neboť ten druhý třeba ani neví, že po něm něco chcete. „Takže je potřeba mluvit!“ A jak to má úspěšný spisovatel u sebe doma? „Moje manželka mě vůbec neobdivuje, takže mám klid. A také mi vůbec v ničem nevěří. Nicméně je pro mě v tuto chvíli tím nejlepším, co můžu mít, protože to je taková negativní vnější motivace, tedy to, že ve vás někdo nevěří a vy se mu snažíte dokázat, že se plete.“

Splněný sen

Na závěr přijde diváky pobavit Matyáš Hájek, chlapec s autismem, pro něhož byla návštěva pořadu Show Jana Krause vždycky velkým snem, který se mu dnes večer splní. Ani on nepřichází s prázdnou a přináší svou knihu s názvem Svět očima dítěte s autismem, kterou napsal ve spolupráci s maminkou a která již byla přeložena například do angličtiny.

„Bylo to tak, že ona mi pokládala otázky a já jsem na ně odpovídal,“ přibližuje Matyáš vznik knížky, ve které humorně, výstižně a z netradičního úhlu pohledu popisuje, jak vnímá svět kolem sebe. Obzvláště ho pak přitahuje vesmír. „Zajímají mě planety, hvězdy, všechno s galaxií, ale zároveň si vůbec nedokážu představit tu nekonečnost.“ Baví ho také točit videa na YouTube, jehož prostřednictvím se dostal k pořadu Show Jana Krause. „Podíval jsem se na vaše videa a řekl jsem si, to je úžasný pořad, tam musím být!“ Jaké komentáře očekává Matyáš ke svému vystoupení? Jak vnímá některé pojmy? A jakým člověkem je pro něj Jan Kraus? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším díle oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. prosince ve 22.10 na Primě.

Na další premiérový díl se můžete těšit opět 3. ledna s hosty: herečka Jitka Čvančarová, neuropatolog František Koukolík a youtuber Karel Kovář alias Kovy.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.