Show Jana Krause: Richard Krajčo s manželkou, Markéta Konvičková s přítelem a ostravský pár

Ve speciálním dílu Show Jana Krause z Ostravy se představí zpěvák a herec Richard Krajčo z kapely Kryštof a jeho partnerka a třetí manželka, režisérka Karin Babinská, zpěvačka Markéta Konvičková a její partner, pilot René Kuboš, a ostravští manželé, kteří to spolu táhnou už 50 let a oslavili zlatou svatbu. Speciální díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 13. května ve 21.35 na Primě.

Ve speciálním dílu Show Jana Krause z Ostravy se představí zpěvák a herec Richard Krajčo z kapely Kryštof a jeho partnerka a třetí manželka, režisérka Karin Babinská, zpěvačka Markéta Konvičková a její partner, pilot René Kuboš, a ostravští manželé Zdeňka a Rostislav Galuškovi, kteří to spolu táhnou už 50 let a oslavili zlatou svatbu.

Speciální díl Show Jana Krause uvidíte ve středu 13. května ve 21.35 na Primě.

Richard Krajčo a Karin Krajčo Babinská

Tentokráte bude středeční večer zasvěcen zamilovaným, a tak jej otevře populární zpěvák kapely Kryštof, ale také skvělý herec Richard Krajčo se svou manželkou, režisérkou Karin Krajčo Babinskou. U Richarda se jedná o třetí manželství, u Karin o druhé, navíc společně vychovávají celkem tři děti, které si do manželství přivedli z předchozích vztahů. „Máme sdílený kalendář, abychom zvládali všechny ty kroužky, povinnosti i aktivity jiných rodičů,“ vysvětluje zpěvák, jak se jim daří takovou velkou rodinu organizovat.

„A když náhodou vidíme díru v diáři, snažíme se tam vtěsnat i něco dalšího, a buď se to povede, nebo ne,“ doplňuje jeho žena. Jejich vztah působí natolik harmonicky, že se ani nechce věřit, že by se kdy hádali. „Zrovna nedávno jsme se o tom bavili. Pohádali jsme se všehovšudy dvakrát,“ připouští Richard. „Jednou, protože nutně potřebovala vyfotit rizoto a trvalo jí to tak dlouho, že jsme málem umřeli hlady. A podruhé to bylo nyní před Vánoci.“ „To je pravda,“ potvrzuje Karin. „Ríša totiž strašně rád obdarovává lidi a zpravidla mě začne už tak v srpnu obtěžovat s tím, co komu dáme, a začne tvořit dlouhé seznamy. Já jsem psala od srpna knížku a neměla jsem na to v hlavě vůbec prostor.“ Pokud jde o rozhodování praktických věcí ve vztahu, jako jsou například peníze, oba se shodují v tom, že je to spíše Richardova parketa. „Mě tyhle praktický věci spíš obtěžují,“ přiznává režisérka, „takže veškeré věcné plánování, jako jsou finance, úřady a podobně, předávám.“ Oba partneři ovšem velice rádi propojují své tvůrčí potenciály, a tak kupříkladu vytvořili vlastní talk show, s níž objíždějí republiku. Zcela jasno mají prý i v tom, kdo je žárlivější. „Ríša je tak žárlivý, až mě to překvapilo,“ vypráví manželka. „Jednou mi přišla na Valentýna kytice, já jsem zrovna nebyla doma, a on ji přebíral. Pak už mi jen přišla esemeska: Už to přišlo a je to v popelnici. A já vůbec neměla tušení, o co jde. Pak se mě ptal, od koho to je. Teprve když se ukázalo, že mi ji poslala kamarádka, tak se uklidnil s tím, že holky můžou.“

Markéta Konvičková a René Kuboš

Dalším šťastným párem, který zítra večer k divákům v Ostravě doslova dotančí, bude zpěvačka Markéta Konvičková se svým partnerem, bývalým moderátorem rádia a nyní pilotem René Kubošem. „Já se strašně bojím výšek, a vždycky když startuju, radši zavírám oči,“ říká ironicky René, který si splnil svůj sen a stal se dopravním pilotem v tryskovém letadle. Pilotní průkaz si začal dělat už v době, kdy ještě působil jako rozhlasový moderátor, a trvalo mu to prý celkem asi čtyři roky. Investice, kterou k jeho získání musel obětovat, byla kolem milionu a půl.

Oba partneři jsou kvůli svým náročným povoláním tak vytížení, že jejich společný čas je opravdovou vzácností. „Já se třeba ve tři ráno vrátím z koncertu, dám mu pusu, a on už zase ve čtyři vstává a musí někam letět. Takže máme takový jako hodinový denní vztah,“ doplňuje Markéta a dodává, že sdílený kalendář sice na rozdíl od Krajčových nemají, ale možná by to měli vyzkoušet. Ovšem ani oni se prý nehádají. „Já se neumím hádat,“ říká zpěvačka s tím, že když se k tomu začne schylovat, raději ustoupí. Ekonomické záležitosti naopak ale pevně drží v rukách ona. „Já jsem ten ekonom, Renda bohém,“ prozrazuje na závěr zpěvačka, která vystudovala marketing na Vysoké škole báňské v Ostravě.

Zdeňka a Rostislav Galuškovi

Neuvěřitelných více než 50 let trvá manželství našich posledních hostů, Zdeňky a Rostislava Galuškových. Ti se 30. prosince loňského roku znovu dostavili na radnici v Ostravě-Porubě a svatební slib obnovili. „Mně tehdy bylo sedmnáct a čtyři měsíce,“ vzpomíná paní Zdeňka, která dělala prodavačku a později úřednici v jednom státním podniku. „A mně devatenáct,“ dodává její muž, který tehdy, stejně jako potom po celý život pracoval jako řidič autobusu. „Seznámili jsme se velice jednoduše, protože jsme bydleli ve vedlejším vchodu, jeden čas jsme spolu dokonce chodili na základní školu,“ prozrazuje pan Galuška. „Pak jsme se rozešli každý na jinou střední školu, a když já jsem dokončil střední školu, tak jsme se seznámili blíž, a zanedlouho slovo dalo slovo. Iniciativnější jsem byl tedy asi já. Alespoň tedy tenkrát.“ Důvodem sňatku v tak mladém věku bylo těhotenství. „Když se můj tatínek dozvěděl, že jsem těhotná, tak jsem dostala takovou banďuru, jako ještě předtím nikdy. A maminka jen říkala, uvědomuješ si, že biješ těhotnou ženu? Nakonec byl ale rád, že dostal takového šikovného zetě,“ popisuje maminka dnes již dvou dospělých synů. „Já jsem měl samozřejmě velké výčitky svědomí, ale když pak přišly děti, snažil jsem se manželce co nejvíce pomáhat, dokonce jsem i žehlil. Manželka se s tím v rodině nezapomněla pochlubit, a na mě se pak sesypaly výčitky všech mužů okolo, takže jsem pak musel žehlit tajně,“ vtipně poznamenává pan Rostislav a přiznává se i k dalším prohřeškům, jak je například záliba v mytí nádobí. Hádají se někdy manželé? Kolikátí jsou v rodině, kdo oslavil zlatou svatbu? A mají nějaký recept na idylické manželství? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause už ve středu večer na Primě!

Jak udělat radost své polovičce na Valentýna?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause už ve středu večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.