Show Jana Krause: rodinná pohoda nad dortíkem, monolog v maltštině a závodnice z Dakaru

Show Jana Krause 2018 (7) - upoutávka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Michaela Badinková, tanečník Štěpán Pechar a motoristka Olga Roučková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 14. února ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem valentýnského večera, který na pódium dojde tanečním krokem a s velkou dárkovou krabicí, je česko-slovenská herečka Michaela Badinková. „Myslela jsem, že byste si zasloužil něco dobrého sladkého,“ říká směrem k hostiteli herečka a vzápětí společnými silami rozbalují sladký dezert zabaglione.

„Dám si s vámi velice ráda. Těším se na to celý den,“ přiznává se smíchem, „chtěla jsem, abychom tady měli takovou rodinnou pohodu.“ Takový přístup se Janu Krausovi moc líbí a navrhuje, že zatímco on si bude v klidu jíst dortík, může ona vyprávět. „Od té doby, co mi zavolali, že mě zvete, tak mi furt běželo hlavou, na co se mě bude ten Kraus ptát, takže jsem si vlastně s vámi tréninkově povídala celý týden, abych byla na všechno připravená. No a už jsme vlastně probrali úplně všechno od porodu přes mojí práci, rodinu, o pejskovi jsme se bavili…,“ vyjmenovává Michaela a ve svém monologu vzápětí pokračuje na téma domácí porod a dále pak esenciální oleje, až skončí u svého muže, rovněž herce, Jana Teplého mladšího. „Jsme spolu patnáct let, ale nejsme manželé,“ prozrazuje s tím, že svatby se jí vždy velice líbily, ale na to, aby si teď svého partnera vzala, jsou spolu už příliš dlouho.

„Mně se líbí, když jsou ti lidé ještě takoví zamilovaní. My se sice máme rádi, ale i bych byla na nevěstu moc stará. Navíc k tomu ani jeden z nás neinklinujeme,“ vysvětluje svůj postoj a dodává, že když se na to ptají jejich dcery, odpovídá jim, že někdy to bude… „Potřebovala bych nějaký impuls. Třeba jím bude přicházející jaro,“ zvažuje. „Já už jsem byla požádaná o ruku dvakrát, podívejte se, i prstýnky mám, možná dokonce třikrát, a já jsem mu řekla, že si ho vezmu, jen jsme pořád ještě nedošli na ten úřad.“

Tanečník se strhujícím životném příběhem

Jako dalšího hosta přivítá Jan Kraus na pódiu člena baletního souboru Národního divadla, tanečníka a choreografa Štěpána Pechara, o němž prozradí, že jeho životní příběh, který začíná tím, že se narodil na Maltě, neboť jeho maminka je Malťanka a otec Čech, je strhující. „Nadobro jsem přišel do Česka v osmnácti, ale už předtím jsme pořád pendlovali,“ vypráví. „Češtinu jsem ovládal již z domova, protože táta trval na tom, že jsme se doučovali češtinu, dějepis a zeměpis, za což jsem mu dnes velice vděčný. Maminka mluvila maltsky, ale velice brzy a rychle se také naučila česky.“ Do Prahy přišel studovat taneční konzervatoř, ale předtím na Maltě vlastně nikdy pořádně netančil.

„Na Maltě jsme měli tělocvikáře, který se zajímal o tanec a organizoval takové kroužky, ve kterých dával dohromady různý lidi a nacvičoval s námi takový pakroky, nedá se tomu ani moc říkat tanec, protože to byly spíše nějaké kotouly… A s touhle průpravou jsem přišel do Prahy a udělal jsem zkoušky na konzervatoř.“ Poté se díky své profesorce dostal na takzvanou Burzu mladých tanečníků, jejímž prostřednictvím si absolventi hledají uplatnění. „Měl jsem ve svém životě ohromné štěstí na lidi a byl jsem ve správný čas na správném místě,“ říká Čechomalťan a na žádost svého hostitele pronese několik vět ve své mateřštině, což mu připomene historku z divadla: „Na Nové scéně jsem hrál v jednom představení roli divocha a pan režisér si přál, abych vydal pár skřeků v nějakém smyšleném jazyce. Tak jsem si říkal, že je to skvělá příležitost, a spustil jsem takovou škálu těch nejpestřejších nadávek v maltštině, co znám, a protože na premiéru jsem pozval celou svou velkou rodinu, celá zadní řada divadla se smála.“

První Češka, která úspěšně absolvovala legendární Rallye Dakar

Na závěr se divákům představí mistryně Evropy na čtyřkolce a první Češka, která úspěšně absolvovala legendární Rallye Dakar – Olga Roučková. „Dakar už se nejezdí v Dakaru, nýbrž v Jižní Americe, ale jméno zůstalo,“ doplňuje závodnice, které se říká také Ollie a která podle svých slov již jezdí přes patnáct let.

„Dostala jsem se k tomu přes chlapa,“ vzpomíná se smíchem. „Měli jsme úplně první rande a on přijel ke mně před barák na něčem hrozně špinavým, co mělo čtyři kola, a já jsem vůbec nevěděla, co to je. Já jsem byla načančaná, ale dostala jsem helmu a jeli jsme. Zprvu jsem to úplně nenáviděla a nechápala jsem, co se mu na čtyřkolkách líbí, ale pak jsem si řekla, že to sama vyzkouším, no a pak se mi to taky začalo líbit.“ Se svou vášní to tedy nakonec dotáhla až na úspěšnou závodnici a účastnici legendárního Rallye Dakar, z něhož uvidíme originální oblek, ve kterém závodila. „V mém týmu na Dakaru bylo osmnáct lidí. Jinak nejdůležitější na celém závodu je, aby jezdec ukázal, že se umí orientovat.“ Co je na celém závodu nejhorší? Jak dlouho se jede a jakou má délku? A jakou čtyřkolku by Ollie doporučila Janu Krausovi?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Show Jana Krause sledujte každou středu ve 21.35 na Primě

Sdílejte článek
Štítky Show Jana Krause Rallye Dakar

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.