Show Jana Krause: seriálová herečka poprvé ve filmu, nejmladší režisér, trable se ženskými a zcestovalý model

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Veronika Arichteva a režisér David Balda, kapelník skupiny Divokej Bill a model Vojtěch Babišta. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 16. ledna ve 21.35 na Primě.

Dnes večer usedne na červenou pohovku jako první host krásná mladá herečka Veronika Arichteva, která je jednou z hvězd nového českého filmu Narušitel, a jeho teprve osmnáctiletý režisér a producent David Balda, jenž má k filmu osobní vztah, neboť ho natočil o svém dědečkovi, pplk. Vladislavu Baldovi. „Já jsem ve filmu hrála manželku hlavního hrdiny,“ dodává pyšně představitelka hlavní ženské role. Ačkoliv se jedná o Davidův první celovečerní film, je to celkově již jeho třetí film v pořadí. „Začínal jsem takovým dokumentem o dědovi, který byl armádním pilotem a během své služby v letectvu ČSLA zachránil před sešrotováním letoun Z-126, zvaný Drakouš. S ním se později jeden z hrdinů příběhu pokusí o ilegální přelet na Západ,“ vysvětluje David Balda, jenž je od malička fascinován létáním a charismatem, které prý piloti vyzařují. „Dědovy historky a vzpomínky dalších pilotů, které se spojily dohromady, jsou pak základem scénáře filmu.“

Veronika se rozpovídala o své profesi:

David, který vzhledem ke svému věku ještě nemá ani maturitu, se mimo jiné na scénáři spolupodílel a krom toho, že stál za kamerou jako režisér, stál za ní i jako kameraman. „Já jsem už asi od třinácti běhal po městě a točil jsem to, co se tam děje,“ vzpomíná se smíchem rodák z Hradce Králové. „Můj druhý středometrážní film s názvem Nevinná krutost, který pojednává o psích zápasech, mi dal dost zkušeností k tomu, abych se odhodlal natočit něco většího.“ A jaký byl David podle Veroniky režisér? „Pro mě to byla první filmová zkušenost, neboť do té doby jsem točila jen seriály nebo televizní filmy, takže jsem byla velmi šťastná, že mě David oslovil. Vzpomínám si, že mi zavolal, řekl své jméno a že by mi chtěl nabídnout roli ve svém filmu. Tak jsem poděkovala, zadala jeho jméno do vyhledávače a našla jsem jeho fotky, o kterých jsem si původně myslela, že jsou staré, že je na nich tak mladý. Teprve časem jsem se dopídila, že je mu osmnáct, že začíná, a tak mi došlo, proč mě oslovil,“ vykládá pobaveně herečka, která to zpočátku brala jako takový experiment party mladých lidí, ale velice brzy ji strhlo jejich nadšení pro věc.

David o svém prvním celovečerním filmu:

Zvědavého Jana Krause zajímá, zda má David vzhledem ke svému pracovnímu vytížení vůbec čas na to, aby měl partnerku? „Zatím žádnou nemám, ale doufám, že se to změní po premiéře filmu, tedy po 24. lednu,“ uzavírá optimisticky a pozorně naslouchá rady do života udílené moderátorem, jako například to, že herečky neumějí zahrát nic lépe než to, že jsou skromné a obyčejné.

Svou návštěvou dále potěší diváky Václav Bláha, zpěvák, kytarista a kapelník hudební skupiny Divokej Bill, která právě oslavuje dvacetileté výročí svého vzniku. „Já jsem tu kapelu kdysi založil a měl jsem nějakou vizi,“ říká muzikant, který kolem sebe soustředil kamarády z Úval u Prahy a blízkého okolí. „Nejvíc si cením toho, že spolu hrajeme od začátku, že se nám takhle dlouho podrželo udržet partu. Známe se vlastně už od základky, prostě jsme si sedli, a když se pak dostavil úspěch, spojilo nás to ještě víc a my jsme zjistili, že nechceme, aby to skončilo.“

Václav prozradil recept, jak vydržet dvacet let jako kapela:

Jejich písničky prý vznikají tak, že vždycky někdo přinese nějaký nápad, přičemž texty píše převážně Václav Bláha. „Půlka naší kapely jsou countrysti, takže hrajeme něco mezi country a big beatem,“ popisuje a odmítá nějakou přesnou nálepku. „Říkáme tomu big beat s akustickými nástroji. Máme totiž housle, harmoniku a banjo a pak klasický big beatový základ bubny, basa, kytara.“ Členů kapely je celkem osm a jejich věkový průměr je kolem čtyřicítky.

Jakmile moderátor nakousne své oblíbené téma partnerských vztahů, Václav Bláha striktně ukončuje slovy: „Ženatý jsem ještě nebyl a tohle téma nemám rád.“ Do ženění se prý příliš nehrne nejen on, ale ani další kolegové z kapely. „Je to u nás tak půl na půl, ženatí, neženatí, ale nikdo z nás není rozvedený. Máme dlouhodobý vztahy, žádný přelétavky a ten náš název možná trochu klame. Ze začátku to bylo divočejší, ale teď už přece jen slavíme dvacet let. Já než holky si radši něco vypiju,“ přiznává s tím, že občas nějaké pokušení je, ale přesto dá radši přednost slivovici. „Mám partnerku, ale ostatní ženský mně prostě moc neberou. Celoživotním pozorováním jsem dospěl k tomu, že to jen přináší hromadu problémů a že to za to nestojí. Když vidím, co se občas v mém okolí děje, tak to vytěsňuju z hlavy, mám svoje písničky, svůj život, svoji pohodu.“

Jako poslední host přisedne Vojtěch Babišta, model, začínající herec a bývalý profesionální squashista, který se obzvláště těší ze setkání s režisérem Davidem Baldou. „Stále jsme se domlouvali na nějaké schůzce, že si sedneme k pivu nebo něčemu podobnýmu, ale osud nás zavedl sem, na potítko,“ vysvětluje muž, který je jednou z hlavních tváří oděvní společnosti specializující se na elegantní pánské obleky. Jako model pracoval nějakou dobu také v Číně a Hongkongu. „Žil jsem tam skoro rok,“ vzpomíná Vojtěch s tím, že tam dělal různé přehlídky a módní kampaně. „Měl jsem tam agentku, která mi organizovala konkurzy, a měl jsem také šoféra, který mě tam vozil.

Vojtěch mluví o tom, co je na modelingu nejtěžší:

Některé přehlídky byly zajímavé, například když jsem předváděl obleky jako ze Star Wars. A je pro mě zajímavé mít srovnání mezi modelingem a herectvím, které je daleko kreativnější.“ Které povolání je těžší a ke kterému tíhne host více? Má nějakou vysněnou roli? Naučí Vojtěch Babišta svého hostitele správným pohybům na módním mole? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

SLEDUJTE SHOW JANA KRAUSE ONLINE!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.