Show Jana Krause: Stach neboli planetka číslo 93256, vybíravá, emocionálně lehce nestabilní herečka a trenér čtyřnohých parťáků

Show Jana Krause 19.5.2021 - upoutávka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí moderátor Daniel Stach, herečka Hana Vagnerová a psí trenér Robert Zlocha. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 19. května ve 21:35 na Primě.

Mladý moderátor, držitel několika prestižních novinářských ocenění a dnešní první host, Daniel Stach, nás přijde do Show Jana Krause zpravit nejen o vědě, jejíž popularizace je jeho zaměstnáním i koníčkem, ale prozradí i něco ze svého soukromí. Právě za popularizaci vědy byla v roce 2018 na jeho počest pojmenována planetka číslo 93256, která obíhá v hlavním pásu mezi Marsem a Jupiterem.

O dva roky dříve mu Akademie věd České republiky udělila medaili Vojtěcha Náprstka za popularizaci vědy a letos získal Medaili za zásluhy o rozvoj vědy Učené společnosti. Jan Kraus se bude mladého novináře ptát ale i na to, co se mu v internetovém vyhledávači objevilo vedle jeho jména.

Sledujte rozhovor s Danielem Stachem:

Takže ryze soukromé věci, jako například na prvním místě: manželka. „Mám,“ souhlasně pokyvuje Daniel. „Už docela dlouho a má se mnou celých těch takřka patnáct let úžasnou trpělivost,“ doplňuje s tím, že jsou spolu od gymnázia. Následuje slovo sestra. „Ano, mám strašně chytrou sestru,“ přitakává. „Moje sestra je geniální. Ona například mluví tak dobře japonsky, že Japonci nepoznají, že není Japonka, dokud ji nevidí.“

Daniel Stach v Show Jana Krause

Při té příležitosti zmíní také své rodiče a to, že je jim vděčný nejen za chromozomovou výbavu, kterou mu předali, ale především za výchovu, která podle něj hrála velkou roli v tom, co v životě dokázal. Tento novinář do svého pořadu například zve respektované vědce i držitele Nobelovy ceny a vede s nimi rozhovory plynulou angličtinou. „To nejdůležitější, co já dělám, je příprava plus to, že ve spolupráci se svými kolegy dokážeme získat zajímavé hosty do vysílání, kteří nám pomohou podívat se na svět trochu jinak,“ popisuje svoji práci a s neskrývaným nadšením dodává, že ho to velice baví.

„Mě vždycky bavilo ptát se proč, protože to vás dovede k tomu podstatnému.“ S moderováním televizního pořadu zaměřeného na vědu a současnou civilizaci přitom začal v pouhých čtyřiadvaceti letech. „Baví mě ale také sport a moje rodina,“ připojuje k výčtu svých koníčků bývalý reprezentant ve vodním slalomu. „Ale letos jsem byl zatím jen dvakrát na vodě.“ Na závěr Daniel prozradí, jaký rituál používá před natáčením pro to, aby se zkoncentroval.

Hana Vagnerová se díky Danielu Stachovi chystá na surf

Výjimečný je i náš další host, oblíbená mladá herečka Hana Vagnerová, kterou sice v širším povědomí proslavily hlavně seriálové role, ale její herecký talent jsme mohli obdivovat i na divadelních prknech či ve filmu. Také Hanka se navíc může pyšnit svojí inteligencí, neboť po gymnáziu, kdy se rozhodovala o dalším studiu, se dostala nejen na DAMU, ale také na VŠE a na matfyz. Herectví však zvítězilo na plné čáře. A tak i ji potěší setkání s předchozím hostem. „Jsem moc ráda, že Daniela vidím, koupím si televizi a uvidíme, kam to bude směřovat,“ říká se smíchem půvabná herečka a prozrazuje, že se s Danielem dali do řeči již v zákulisí a polemizovali nad tím, kde by mohla Hanka v Česku surfovat.

„Dvakrát jsem to zkusila a zjistila jsem, že jsem mimořádně talentovaná, ale bohužel nejsme u oceánu.“ Zkušený vodák Daniel jí ale prozradil, že v Českých Budějovicích mají ve vodáckém areálu tzv. surfovací vlnu. Svůj skrytý talent pro surfování Hanka zřejmě objevila během svého tříletého pobytu v Americe. A nebylo to zdaleka to jediné, co tam objevila. Překvapením pro ni prý bylo zjištění, že Američané rádi provozují tzv. dating, kdy každý den, třeba i po dobu několika let, randí muž s nějakou jinou přítelkyní, dokud se definitivně nerozhodne pro jednu z nich.

Podívejte se na rozhovor s Hanou Vagnerovou:

„Byla jsem na rande s jedním Američanem a on začal mluvit o nějaké holce, tak jsem se začala smát, abych měla čas to zpracovat, a pak mu říkám, to je zajímavé, ty o té holce mluvíš, jako bys s ní byl také na rande. A on na to, že samozřejmě. Já jsem se zase strašně dlouho smála a pak říkám, že tomu nerozumím, že dneska se mnou, včera s Annou… a on se nejdřív také dlouho smál a pak mi řekl, že takhle oni to v Americe dělají,“ popisuje svoji hořkou zkušenost herečka s tím, že z její strany následoval dlouhý monolog.

Pobavte se s Hanou Vagnerovou a filmem Špindl 2, na který se můžete podívat v iPrima Videopůjčovně:

„On byl pořád menší a menší a moje poslední věta byla, tak to teda ne, já jsem královna a nezasloužím si, aby ses takhle ke mně choval! A odešla jsem.“ Od té doby ji prý miluje a pořád jí píše. „Já o něj ale vůbec nestojím.“ Sama sebe hodnotí jako vybíravou s tím, že by chtěla všechno. „Nejdůležitější je humor, inteligence a charisma,“ vyjmenovává klíčové požadavky, které má na muže, ale sebekriticky přiznává, že ona sama není úplně jednoduchá. „Když to řeknu jemně, jsem lehce emocionálně nestabilní. Nečekaný pláč, nečekaný jásot, pak zase nahoru, dolu, všechno je barevný, pak zase černý, a já potřebuju, aby tomu ten muž rozuměl,“ prozrazuje.

Mrkněte se na Hanu Vagnerovou v iPrima Videopůjčovně v poetickém dramatu Sněží:

Trenér a psí kouč u Jana Krause

Na závěr se seznámíme s vyhledávaným trenérem a koučem psů, Robertem Zlochou, který původně pracoval v korporátním bankovnictví, ale dlouhodobé problémy s očima ho přesvědčily o tom, aby udělal ve svém životě radikální změnu. A tak se začal naplno věnovat práci se psy, poznávání a pochopení jejich povahy a chování, což se pak snaží předávat jejich majitelům.

„Dělám to teď asi čtyři pět let a k financím už se nevrátím. Ze dvou důvodů – první je ten zdravotní a druhým je to, že i když mě práce v bance bavila, tohle mě naplňuje ještě víc,“ svěřuje. Abychom viděli, jak to funguje přímo v praxi, přijdou do pořadu hned dva psi: bostonský teriér Anděla a stafordšírský teriér Balu. „Ideálně by tady měl být jejich majitel, měl bych vědět něco o tom pejskovi, měl bych vědět, jaká je motivace toho pejska,“ vysvětluje pan Zlocha a vzápětí se seznamuje se svými novými čtyřnohými klienty, jejichž důvěru si získává pomocí piškotů. U toho popisuje, jak pejsci odměnu vnímají a kdy by se jí jim mělo dostávat.

Sledujte rozhovor s Robertem Zlochou:

„Nejdříve je naučím chápat gesto a pak před to předřadím slovo.“ Za velice důležité považuje to, aby měl každý povel nějaká jasně definovaná kritéria, která se postupně rozvíjejí. Jaký je rozdíl mezi běžným výcvikem a výcvikem pracovních psů? Jak naučit psa zastavit před obrubníkem? A jaké zkušenosti s výchovou psů má Jan Kraus? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě.

Kraus je COOL. Od května můžete sledovat reprízy oblíbené show také každé úterý ve 21:45 na Prima COOL.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.