Show Jana Krause: šťastná herečka na obláčku, operní pěvec, který by chtěl mít rýmu, a pánská show

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Zlata Adamovská, zpěvák Jiří Rajniš a první česká pánská kabaretní a burleskní show The Roosters. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 20. června ve 21.35 na Primě.

Jako první dnes večer přijala pozvání Jana Krause oblíbená filmová, divadelní a seriálová herečka Zlata Adamovská, kterou obsadil ve hře podle slavného thrilleru Misery v pražském divadle Studio DVA režisér Ondřej Sokol do role oddané čtenářky a pominuté fanynky Annie Wilkesové, úlohu vězněného spisovatele pak svěřil jejímu životnímu partnerovi, Petru Štěpánkovi. „Tento román od Stephena Kinga byl i zfilmovaný, a já, když jsem ten film viděla, jsem byla úplně vyděšená, že je to věc, která se může stát,“ vzpomíná herečka, pro niž je to dost neobvyklá role, než jak ji většinou známe. „Vždy hraju takové hodné a sympatické ženy. Ale teprve tady se cítím svobodně, mám na sobě příšerný hadry a nemusím nic předstírat. Navíc nás to s manželem spolu strašně baví – nejenom v životě, ale i na jevišti, takže si vyhovujeme, ale zároveň jsme k sobě i kritičtí.“

Jana Krause bude zajímat také názor Zlaty Adamovské, coby velice atraktivní herečky, na kampaň poukazující na sexuální obtěžování Me too. „Některý věci si nechám pro sebe, ale přijde mi divný, že člověk vytasí takovou věc po třiceti letech. Když mi někdo někam sahá a já to nechci, tak ho majznu a vyřídím si to s ním hned a nebudu si to s ním vyřizovat po třiceti letech,“ domnívá se a připouští, že různých podivných nabídek, dvoření i obtěžování sama mnoho zažila, ale vypořádala se s tím rovnou. „Já bych mohla vyprávět! Ale nebudu,“ dodává s úsměvem a s tím, že rozhodně by se k této kampani nepřipojila. Nyní je potřetí šťastně vdaná. „Teď jsem opravdu velmi spokojená,“ souhlasně pokyvuje. „Jsme spolu vážně šťastní. Jsme spolu na zkoušce, po zkoušce, na představení, po představení, jezdíme spolu na dovolenou… a pak si ještě doma povídáme, ale někdy třeba taky jen mlčíme, ale i to je hezký. A když spolu nejsme, tak si voláme, třeba každou hodinu.“ A zatím prý na sobě ani po sedmi letech navzájem nenašli chybičku. „Myslím, že Petr je dokonalej, a i kdyby se nějaký nedostatek našel, tak ho budu určitě obdivovat. My si říkáme, že jsme na obláčku a že jsme si za odměnu.“

Nejen o svých úspěších na prknech slavných operních domů přijde povyprávět další host, mladý barytonista Jiří Rajniš, který má v současnosti stálé angažmá v drážďanské Semperově opeře. „Původně jsem v patnácti letech začal na radu rodičů studovat činohru,“ vypráví, „protože jsem se chtěl vyvarovat tzv. brzkým začátkům v opeře, u nichž hrozí nebezpečí, že také brzy skončí, a to například proto, že hlasivky ještě nejsou tak vyzrálé.“ Předtím, než nastoupil do Semperoper, působil čtyři roky v menším divadle v Bavorsku. „To byla skvělá průprava pro začínajícího umělce.“ Krom toho zpívá i v Praze v Národním divadle a nyní aktuálně i v Liberci a Ostravě.

„Drážďanská opera je asi jedna z nejslavnějších na světě, takže ta laťka je nasazená dost vysoko, je to velký ansámbl, sbor, orchestr, je tam stále plno špičkových zahraničních hostů, kdežto u nás v Národním se to stává zatím třeba jen jednou za čas.“ Jana Krause zajímá, co se stane, když má operní zpěvák kupříkladu rýmu. „Já bych byl šťastnej. Mně se pak zpívá líp,“ směje se barytonista, kterého prý chtěli předělat na tenor. „Jsem takovej vyšší baryton. Paradox je to, že občas zpívám basový role, ač jsem baryton, ale to se ještě dá nějak zvládnout. Jenže potom přijel meastro z Itálie, který měl s námi v Drážďanech tzv. master class, kdy poslouchal a hodnotil mladé pěvce, a mně řekl, že jsem tenor.“ Uvidíme, jak se operní pěvci rozcvičují a jak zní zpěv normální a zpěv tzv. do masky.

A na závěr nás čeká trochu eroticky lechtivého odlehčení s pánskou kabaretní a burleskní show The Roosters. „Všechno je to naše práce,“ říká jeden z osmi umělců. „Vedla mě k tomu myšlenka, co budu dělat, až skončím s profesionální kariérou v divadle jako tanečník. A tak jsme s kolegy založili kabaret, ty u nás totiž chybějí, zatímco ve světě to docela jede. Nicméně jsme rádi, že jsme první pánský kabaret.“

V jejich show jde hlavně o zábavu, byť trochu lechtivou, nikoliv o sex, tanečníci neberou vážně ani sebe samé a své vystoupení protkávají různými vtípky a gagy. „Zatím jsme v prvním dílu, který je spíše estrádový, ale v hlavě už rozvíjím druhý díl, který bude mít více děj, máme koncept toho, kam se chceme rozvíjet dál. Jak berou vystoupení jejich partnerky? Kde všude vystupují? A angažují Jana Krause jako záskok? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.