Show Jana Krause: statečně bojující zpěvačka, tenista v důchodu a spisovatel se svojí múzou

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka a zpěvačka Anna Slováčková, tenista Tomáš Berdych a spisovatel Filip Rožek. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 18. prosince ve 21.35 na Primě.

V posledním letošním díle usedne jako první na červenou pohovku Anna Julie Slováčková, sympatická zpěvačka a herečka, která statečně bojuje s rakovinou, aniž by se vzdala své práce a vystupování. Navíc o své nemoci, rakovině prsu, zcela otevřeně mluví, protože chce, aby si na to lidé dávali pozor v jakémkoli věku a nebáli se jít k lékaři. „Když jsem byla malá a měla jsem jít k doktorovi, hystericky jsem křičela, že nikam nejdu a křečovitě se doma držela zábradlí. Dneska se to tou nemocí změnilo a už jsem tam jako doma, tam se naopak držím zábradlí a čekám, až mě doktoři odtáhnou domů,“ míní s lehkou ironií zpěvačka, která se navzdory své nemoci a náročné léčbě vydala na turné. „Doktoři mi řekli, že mám dělat to, co zvládnu. To znamená, že pokud bych cítila, že už to nezvládám, tak je to přes můj limit a musela bych přestat a zrušit koncert, ale to se zatím naštěstí nestalo.“ Je to prý na jednu stranu náročné, ale zároveň nabíjející.

Podívejte se na rozhovor s Annou Slováčkovou:

„Práce je odjakživa i mým koníčkem a přestat úplně dělat něco, co naplňuje devadesát procent mého času, by bylo spíše kontraproduktivní. Navíc jsem po tátovi děsný workoholik,“ říká o sobě dcera muzikanta Felixe Slováčka, která si píše písničky sama. „Takže se musím neustále udržovat v chodu a zaměstnávat takto svou mysl.“ Svůj stoprocentní výkon v současnosti považuje zhruba tak za sedmdesát procent toho, co předvádí za normálních okolností. „Když mi paní doktorka sdělovala diagnózu, začala jsem se hystericky smát,“ vzpomíná Anna, „protože to byl takový ten den, kdy vám ujede autobus, do toho šlápnete do něčeho, také vám sdělí, že vám výplata přijde až za tři dny a nakonec to, že máte rakovinu, a vy si jen říkáte, ježíš, co dělám špatně? Tak jsem se nejdřív začala smát a říkám si, co se děje. Ten šok, kdy mi došlo, že je to vážný, přišel v momentě, kdy mi paní doktorka sdělila, že musím již za týden nastoupit na chemoterapii. V ten okamžik jsem se strašně rozbrečela. Ne proto, že mám takovou nemoc, ale když mi došlo, co to bude obnášet.“ Člověk podle jejích slov najednou pocítí obrovský strach, protože neví, co ho čeká a co to obnáší, a ani mi nikdo nemůže říct, jak to bude jeho tělo snášet. „V tom okamžiku bych dala cokoli za to, kdybych měla někoho v mém věku, kdo by se mnou o tom mluvil,“ připouští umělkyně s tím, že právě proto s tím šla otevřeně ven. „S nemocí jako takovou jsem se srovnala docela rychle, ale nikdy jsem se nevypořádala právě s tím strachem z toho, že ležíte na onkologii a nejednou do vás začne téct hnusná oranžová tekutina, ze které vám vypadnou vlasy, a nemůžete s tím nic udělat. Ten moment, kdy je tam člověk sám a neví, co ho čeká, je nejhorší.“ A její rada těm, které potká něco podobného? „Hlavně se nepo**at,“ říká odhodlaně, „protože když si člověk začne promítat ty nejhorší možné scénáře toho, co může nastat, jen si tím ublíží. Hlavní je udržovat si pozitivní mysl a nebýt na to sám, nebát se říct si o pomoc, a naopak se obklopovat blízkými lidmi, na které se může obrátit, a nevnímat to tak, že někoho obtěžuje.“

Podívejte se na upoutávku Show Jana Krause:

Druhým dnešním hostem bude tenista Tomáš Berdych, bývalý světový hráč číslo 4, držitel třinácti turnajových titulů a finalista Wimbledonu 2010, který nedávno oznámil konec své kariéry. „Už došel ten správný čas,“ potvrzuje úspěšný sportovec, kterého již delší dobu trápily chronické problémy vyplývajících z vrozené vady levé kyčle, jež se projevují nesnesitelnou bolestí zad. „Té zátěže bylo strašně moc a já doufám, že teď to trochu přejde,“ slibuje si tenista, který měl oficiální rozloučení s profesionální kariérou v Londýně. „Bylo nás tam víc, ale pro mě to mělo takové historické spojení, protože jsem tam hrál šestkrát za sebou, to místo má pro mě něco svého.“ A právě i z Londýna uvidíme malou ukázku z několika Tomášových zápasů. Vzpomene i na některé své velmi silné protihráče, jako byl Nadal, Federer či Djokovič, ale také na své trenéry, kterých bylo celkem pět. „Dokud člověk nemá přítelkyni nebo manželku, tráví s trenérem strašně moc času – na tréninku, na turnajích, na cestách –, což je dost náročné. Jakmile do toho vstoupí žena, je to takový příjemný filtr, který má člověk s sebou a který ho přivede na jiné myšlenky, jakmile skončí na kurtu.“ Tomášově ženě prý můžeme dokonce vděčit za to, že svoji kariéru neukončil ještě dříve. Teď si ale život užívá prý naprosto maximálně. „Dřív jsem obětoval úplně všechno tenisu, teď si ale konečně opravdu užívám volný čas,“ říká s neskrývanou radostí tenista, který věnoval profesionální kariéře sedmnáct let. „Jsem měsíc na důchodě.“ Jana Krause budou velmi zajímat také dopingové kontroly, které prý probíhaly zhruba tak dvacetkrát do roka, vyjma turnajů. „Historek s dopingovými kontrolami by byla spousta,“ dodává Tomáš.

Sledujte rozhovor s Tomášem Berdychem:

Spisovatel Filip Rožek a jeho pes Gump uzavře dnešní, ale vlastně i letošní plejádu hostů. „Jsem součástí organizace Se psem mě baví svět a knížka, kterou jsem napsal, je takovým naším velkým projektem, který jsme realizovali a jehož prostřednictvím jsme chtěli poukázat na některé věci v rámci boje proti týrání pejsků,“ představuje autor knihu Gump – pes, který naučil lidi žít. „Knihu jsem měl zhruba z třetiny hotovou, když mi kolegyně poslala fotku tohoto zachráněného pejska, který byl odebraný ze špatných podmínek, a já jsem si v tu chvíli uvědomil, že je to ten, o kterém jsem celou dobu psal,“ vysvětluje spisovatel s tím, že ke knize vznikla i písnička Protože to nevzdám, ve které zpívají Marta Kubišová, Richard Krajčo, Katarína Knechtová, David Kraus a další. „Knížka je taková smyšlená cesta tohoto Gumpa, která je ale inspirovaná reálnými příběhy,“ dodává. Jak se spolek vůbec dozví, že je nějaký pes týraný nebo že žije ve špatných podmínkách? Praskají psí útulky po Vánocích ve švech? Kolik psů je zhruba v pražských útulcích? A jak zacházet s agresivním či jinak problematickým psem?

Podívejte se na rozhovor:

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer ve 21.35 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.