Seriály a filmy

8. června 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: tančící dvojčata, příliš upřímná umělkyně a psycholožka lží

V dalším dílu Show Jana Krause se představí tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkovi, zpěvačka Natálie Kocábová a specialistka na lhaní Lenka Mynaříková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 8. června ve 21.35 na Primě.

Úvod večera bude patřit bratrům-dvojčatům Jiřímu a Ottovi Bubeníčkovým, kteří začínali jako malí chlapci spolu se svými rodiči v cirkusu Humberto a svou kariéru završili jako přední světoví tanečníci. Otto působil 23 let v Hamburku, jeho bratr pak 13 let. „Potom jsem odešel do Drážďan, kde se formoval nový soubor, a já jsem chtěl být u toho začátku,“ doplňuje Jiří, který tam nakonec zůstal dalších 10 let. „Nyní jsme oba skončili, ale od podzimu, kdy jsme ukončili aktivní kariéru, jsme se nezastavili, plánujeme nové projekty; byli jsme například v Tokiu, v San Francisku nebo v Lublani, kde jsme společně udělali balet Doktor Živago, dále nás čeká premiéra v Německu,“ pokračuje Jiří ve výčtu uměleckých aktivit, na nichž se společnými silami podílejí. „Když spolu tancujeme, dá se říct, že se i hodně hádáme, a možná dokonce i čím jsme starší, tím víc. Ale nyní, když máme každý svou práci, tak se nehádáme. Brácha je totiž šéf, a tak ho poslouchám,“ říká na vysvětlenou ke vztahům panujícím mezi nimi Otto.

Dalším hostem, který bude odolávat palbě zvídavých otázek Jana Krause a který zároveň na červené pohovce nesedí poprvé, je hudebnice a spisovatelka Natálie Kocábová. „Naposledy jsem tady byla v dubnu roku 2012, dva týdny před porodem mé dcery,“ vzpomíná Natálie, která v posledním roce prošla složitým osobním obdobím a nyní začíná podle svých slov rok dva. „Nejdříve jsme se rozešli s mým manželem, pak jsem dodělala desku,“ přibližuje svůj současný stav moderátorovi umělkyně a pokračuje: „Čtrnáct let je dlouhá doba, a ačkoli délka vztahu nemusí ovlivňovat jeho kvalitu, má na něj jistě velký vliv.“ To, že by ona sama nemusela být úplně jednoduchou partnerkou do vzájemného soužití, ale se smíchem odmítá: „To si všichni myslí, ale já jsem přesvědčená, že to není tak strašný.“ O její nové, v pořadí čtvrté desce s názvem Ellis Island, která byla kritikou velice dobře přijata, se tvrdí, že je pochmurná.

Na předchozí rozhovor o otevřenosti a pravdomluvnosti naváže a zároveň závěr večera divákům zpestří psycholožka Lenka Mynaříková, která se zabývá studiem lží a je autorkou knihy Psychologie lži, jejíž výtisk přinese jako pozornost svému hostiteli. „Téma lži je velice pestré a pravda je vždy problém,“ říká paní Mynaříková a hned na úvod upozorňuje: „Když jste muž, vyhrajete jen obtížně, když jste žena, máte to snazší… Rozumní muži většinou pochopí, že je lepší ustoupit.“ Podle svých výzkumů došla psycholožka k závěru, že nejčastěji se lže ve sféře personalistiky, při pohovorech, výběrových řízeních; v životopisech je až 75 procent informací vylhaných: „Ono je to snazší, když je něco na papíře a nemusíte to říkat nahlas, tak se snáz něco vymyslí.“ Dalším obrovským procesem klamu a sebeklamu je láska.

Proč je lež svým způsobem umění, co nás při lhaní prozrazuje a jak často lžeme? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě.

moderátor nového pořadu Comedy Club, který startuje 25.dubna na Prima Comedy Centra

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.