Seriály a filmy

16. března 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: tančící herečka, málomluvný bubeník a rogalový emigrant

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečka Jitka Schneiderová, muzikant Adam Koller a rogalový emigrant Josef Hlavatý. Premiéru uvidíte dnes ve 21.35 na Primě

Prvním hostem, jehož přítomnost rozzáří atmosféru dnešní talkshow, je herečka Jitka Schneiderová, která v nedávné době velmi úspěšně procházela televizní taneční soutěží. „Napadlo mě, že bych možná měla přestat hrát a věnovat se tanci,“ říká s úsměvem v reakci na moderátorovu vzpomínku na soutěž a pokračuje: „Já jsem zažila tedy opravdu neuvěřitelný půlrok, kdy jsem se přestěhovala na úplně jinou planetu. Je to opravdu tak, že člověk opustí veškerý dosavadní život a nic jiného v hlavě a v těle nejede než to, že je trénink a že ho musím vydržet, musím jít brzy spát, nesmím pít… Mám desetiletou dceru, takže ta byla v té době nejvíce adorovaná, jinak vše ostatní bylo zacílené na tyhle věci,“ přibližuje divákům herečka atmosféru příprav. Moderátora Jana Krause však zajímá spíše milostné pozadí tanečního páru. „To se stalo páru, který vyhrál. Myslím si, že tím, že jsme do toho nešli, tak jsme nevyhráli,“ zamýšlí se nad svou situací Jitka.

Prohlédněte si fotogalerii k dnešní epizodě:

Dalším hostem v pořadí je hudebník Adam Koller, který je bubeník stejně jako jeho otec. Krom toho, že oba hrají na stejný nástroj, jsou prý oba zhruba stejně „mluvní“, což si Jan Kraus vyzkoušel již několikrát, kdy byl u něj v pořadu hostem právě David Koller. A tak mladý hudebník upozorňuje pro jistotu hned zkraje: „Táta není moc extrovertní typ, podobně jako já.“ A jaké to je mít nejen slavného otce, ale také stejnou profesi? „Člověk se tomu srovnání od ostatních asi nevyhne. Ale myslím si, že jsem ho v určitém momentě už přebubnoval. On už se na to cvičení trochu vyfláknul. Nicméně nějaká doporučení si nechám dát rád,“ vyznává se Adam, který se snaží svého hostitele přesvědčit, že hra na bicí je spíše o technice než o fyzické kondici, nakonec však zcela flegmaticky dá za pravdu Janu Krausovi, čímž ho trochu vyvede z konceptu.

Dnešní večer uzavře svým bezesporu zajímavým příběhem pan Josef Hlavatý, který proslul jako rogalový emigrant, když se v roce 1988 rozhodl ilegálně opustit území Československa spolu se svým tehdy tříletým synem, a sice dost netradičně – přeletem na rogalu z opuštěného místa u slovenské dálnice směrem na Malacky do Rakouska, se synem přivázaným na zádech. Jeho příběh byl ve zkrácené verzi použit do spotu Organizace spojených národů v rámci kampaně za vstřícnější přístup k uprchlíkům, který diváci Show Jana Krause uvidí. „Víc mě sice bavily motorky, na lítání byl můj otec a ten mě vždycky přesvědčoval, ať na motorky zapomenu, že když člověk jednou zkusí létat, tak je v úplně jiném světě. A otec byl i hlavním iniciátorem celé této anabáze,“ vypráví pan Hlavatý.

Sledujte Show Jana Krause dnes ve 21.35 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.