Show Jana Krause: umělec pokoušející štěstí v Hollywoodu, kovádža a youtuber

Reprízu dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 8. srpna ve 21.25 na Primě. V Show Jana Krause se představí zpěvák Adam Mišík, chirurg Tomáš Šebek a youtuber Lukáš Zachara.

Úvod dnešního večera bude patřit mladému a nadějnému zpěvákovi Adamu Mišíkovi, který je mimo jiné také synem slavného českého hudebníka Vladimíra. „Jsem na své jméno moc pyšnej,“ přitakává Adam, „a je to taková velká zodpovědnost.“ Otec mu prý při jeho počínání fandí, ale původně si asi představoval, že bude mít jeho syn nějaké civilnější a normálnější povolání. „Tátu strašně bavilo, když jsem hrál jako malej fotbal, ale pak mě zlákalo umění – nevím, jestli to bylo ovlivněno geny nebo prostředím, ve kterém jsem vyrostl.“

Při natáčení dokumentu Nechte zpívat Mišíka, který režírovala Jitka Němcová, došlo k odhalení nových skutečností v jejich rodinných vztazích. „Táta si celý život myslel, že je sám, a v sedmdesáti letech se mu to obrátilo vzhůru nohama, protože se zjistilo, že je jedním z deseti sourozenců,“ vypravuje Adam o rodinné historii. „Táta vždycky věděl, že jeho otec byl americký voják, který tady sloužil jako důstojník ke konci druhé světové války. Ale měli jsme jen dvě fotky a neznali jsme přesně jeho příjmení. Navíc jeho maminka a moje babička mu tvrdila, že padnul v korejské válce, což pro něj ten příběh uzavřelo a on už neměl touhu se v tom vrtat.

Díky natáčení toho dokumentu ale dostal docela pěkný dárek k sedmdesátinám.“ Produkce totiž najala profesionální tým genealogů, kteří vyšli ze svazků StB vedených na Adamovu babičku, jež v 50. letech pracovala na americké ambasádě, a dohledali americkou část rodiny. A protože americká krev koluje v žilách i Adamovi, tento kontinent ho očividně přitahuje a on tam docela často jezdí. „Mám tam nějakou agentku a chodím na castingy. Takže jsem tam jako jeden z řadových a o štěstí v Hollywoodu se pokoušejících herců,“ říká umělec, „sedím tam v čekárně s těmi dalšími sto padesáti úžasnými, krásnými a talentovanými mladíky… a je to challenge! Ale je fakt, že je dnes díky všem těm televizím, i internetovejm, castingů dost, ale zároveň je i daleko víc lidí, kteří mají touhu stát se hercem, a zvlášť v Americe je touha po slávě velmi silná.“

Dalším hostem pořadu je chirurg MUDr. Tomáš Šebek, člen organizace Lékaři bez hranic, který během sedmi let absolvoval celkem pět zahraničních misí do postižených oblastí, například na Haiti, v Afghánistánu a nejnověji v Jižním Súdánu, odkud přivezl svému hostiteli krásný dárek – boty z pneumatiky. „Hodně jsem přemýšlel, co vám tentokráte přivezu, a napadlo mě, že třeba budete potřebovat boty, tak jsem se snažil vygooglovat vaši velikost, což se mi nepodařilo, a tak jsem alespoň ukázal na tržišti vaši fotku a řekl jsem – tohle je kovádža Kraus a potřeboval bych pro něj vyřezat boty, číslo asi čtyřicet až čtyřicet pět – a on to udělal na počkání a vzkazuje, že na to máte celoživotní záruku,“ vypráví lékař a dodává na vysvětlenou k pojmu „kovádža“, že si původně myslel, že jde o označení bělochů v africkém lokálním nářečí. „Ale ono to znamená člověk bez kůže, protože pro ně my jsme bez kůže. Takže třeba děti se zdráhaly podávat mi ruku, protože to nechtěly chytit.“

Mají tedy jako lékaři u místních obyvatel důvěru? „Po celou dobu svého pobytu jsem byl konfrontovaný místním šamanem neboli local healerem. Takže se mi stávalo, že se někdo nechal jeden den sešroubovat a druhý den už říkal, ať ty šrouby zase vyndám, že jde za tím místním šamanem, že je zahojený, a on už ho doléčí.“ Nakonec však došlo i k historicky prvnímu osobnímu setkání se samotným šamanem. „Domluvili jsme se úplně perfektně. On říkal, že je na kosti úplně nejlepší, takže na to ať mu nesahám, ale břicho nebo žloutenku že mi pošle,“ vzpomíná Tomáš Šebek. „Otevřenou zlomeninu řeší například tak, že transplantuje ovčí kost, a má s tím opravdu velmi dobré výsledky. Ona tam tedy nevydrží moc dlouho. Nejspíš totiž způsobí tak silný zánět, že se noha zahojí dvakrát rychleji. Také jsem se ptal, proč nepoužívá kosti z koz, které tam jsou všude v hojném množství, a on mi odpověděl, že kozy jsou jen pro zvířata, pro lidi jedině ovce.“ A co si myslí Tomáš Šebek o celosvětové oblibě televizních seriálů z lékařského prostředí? „Že by většinou potřebovaly lepšího scenáristu,“ odpovídá bez zaváhání, aniž by tušil, že vzápětí dostane příležitost zazářit v roli asistenta operatéra po boku Jana Krause v improvizované minisérii.

Závěrečným hostem je pak třináctiletá hvězda YouTube a shopaholik Lukáš Zachara alias Zachy. Tento mladíček se díky svému pro kluka trochu neobvyklému zájmu o módu, který natáčí a sdílí, řadí se svými více než 140 000 odběrateli neboli subscribery mezi českou youtuberskou elitu a je idolem tisíců teenegarů. „Věnuju se spíše takové módní inspiraci než nějakým doporučením a nejvíce mě baví samotný proces natáčení,“ vyznává se mladý youtuber a odborník na módu, od něhož si chce nechat Jan Kraus trochu poradit v módních trendech současnosti, a proto si připraví hned celý kufr volnočasového oblečení, aby jej Zachy posoudil znaleckým okem a roztřídil.

Co všechno se bude skrývat v Krausově kufříku a co z toho Lukáš Zachara schválí? Pokud jde o technickou stránku věci, má úspěšný youtuber následující recept: „Základní rada asi zní, aby člověk začínal s nějakou lepší technikou, aby nezačínal s nějakou starou kamerou, protože kvalita videa a zvuku je pak špatná. Obsahově pak záleží na tom, co koho baví.“ A jaké konkrétní téma pro natáčení videí by Zachy doporučil Janu Krausovi? To a mnohem více se dozvíte již ve středu večer v dalším dílu Show Jana Krause na Primě!

Bavte se s Show Jana Krause ve středu ve 21.25 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.