Seriály a filmy

21. září 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: umělecký páreček, postmoderní farář bojující proti nudě a mladý kreslíř

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herecko-taneční pár Marie Doležalová a Marek Zelinka, kněz Zbigniew Czendlik a kreslíř Jonáš Ledecký. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 21. září ve 21.35 na Primě.

Úvod dnešního večera bude patřit hned dvěma hostům, herečce Marii Doležalové a tanečníkovi Marku Zelinkovi, dvojici, která se ke svému vztahu „protančila“ v televizní taneční soutěži. „Když mě Marek poprvé viděl, tak to byla dost smutná reakce,“ vzpomíná Marie na své seznámení s Markem, který si prý vždycky přál mít za partnerku herečku, „on mě vůbec neznal a mě to urazilo. Zeptal se mě, co dělám, což je pro herečku opravdu skvělá otázka… Moje reakce byla možná trochu namyšlená, ale já jsem na to opáčila, jestli byl tři roky ve vězení, že mě nezná!“ Nedá se říct, že by si padli do oka hned, neboť Marie dokonce usilovala o to, aby jí v soutěži tanečního partnera vyměnili. „Řekla jsem, že ho moc nechci, protože mi začal říkat něco o tom, že bychom mohli tancovat čaču na Hare Krišna. A toho jsem se opravdu lekla.“ Pak spolu ovšem zašli na kávu a začali se domlouvat, jak budou trénovat a jak se zhostí úkolu. „Od té chvíle jsem věděla, že je blbost ho měnit. Ne že bych už v tu chvíli myslela na něco osobního, ale tušila jsem, že to bude perfektně fungovat,“ dodává herečka.

Dalším hostem, který dnes zavítá do Show Jana Krause, je televizní a rozhlasový moderátor, ale zároveň a především velmi neortodoxní katolický farář Zbigniew Czendlik, jenž si díky svým názorům a pro církev ne zcela typickým způsobům získal velkou popularitu mezi mladými lidmi, což je v dnešní době úplná rarita. „Tím zásadním problémem je nuda. Nuda zabíjí úplně všechno. Nuda je to nejhorší, co může být,“ rozohňuje se duchovní, „to zdůrazňuji i při kázáních novomanželům! A když už nuda, tak alespoň krátká, proto to u mě netrvá dlouho. Já mám krátkou mši.“ Své promluvy ke shromáždění věřících ve svém kostele v Lanškrouně se pan Czendlik snaží prokládat humorem a také si zakládá na své nedokonalé češtině. „Já nechci, aby byla moje čeština dokonalá, protože naopak dokonalé věci jsou nudné. A já jsem takový nedokonalý tvor, myslím jako člověk, jako farář…“ Tohoto přiznání okamžitě využívá Jan Kraus s dotazem na neřesti. „Jedním takovým mým handicapem je kouření,“ přiznává kněz, kterého vzápětí napadá, že kdyby se do kadidla přidávala marihuana, možná by to přitáhlo do kostela více mladých lidí.

Posledním hostem večera je výtvarník a muzikant Jonáš Ledecký, který přinese moderátorovi Janu Krausovi jako pozornost svou poslední knihu, komiksový příběh věnovaný Karlu IV. „Přišel jsem za Zdeňkem Ležákem a on mi řekl, že se mu líbí, jak kreslím komiksy takovým americkým stylem, což tady moc lidí nedělá. A zároveň zrovna dostal od jednoho nakladatelství zadání, aby udělal k 700. výročí narození Karla IV. komiks,“ vypráví Jonáš, jak se dostal k tomuto projektu, na němž se podílel i jeho dlouholetý spolupracovník Matyáš Namai, který dělal colouring. „Což znamená, že to vybarví. Známe se už dlouho, ze školy, a už jsme spolu dělali spoustu věcí. Sám to nedělám, protože jsem barvoslepý. Poznám sice, že je to vybarvený, ale mám posunuté barevné vidění,“ prozrazuje na sebe Jonáš Ledecký, syn zpěváka a skladatele Janka Ledeckého a bratr úspěšné lyžařky a snowboardistky Ester.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.