Show Jana Krause: V Ostravě se potkají tenista, muzikant, modelka, herec a Ind

V dalším speciálním ostravském dílu Show Jana Krause se představí tenista Radek Štěpánek, muzikant Albert Černý ze skupiny Lake Malawi a jeho partnerka – modelka 
a vítězka světového finále Elite Model Look – Barbora Podzimková, herec Bořek Slezáček a aktivista a pedagog Kumar Vishwanathan, Ind žijící v Ostravě. Premiéru speciálního dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 19. února ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem výjimečného vysílání oblíbené talkshow z Ostravy bude rovněž výjimečný muž a rodák z Karviné – tenista Radek Štěpánek. Dále se nám představí krásná mladá dvojice – muzikant Albert Černý se svojí přítelkyní, modelkou Barborou Podzimkovou. Ostravský rodák, moderátor, herec a zpěvák Bořek Slezáček je dalším hostem, který dnes večer usedne na červenou pohovku jako host Jana Krause. V závěru večera zasedne na pohovku exotický host, původem z Indie, nyní již ale třicet let žijící v Česku, Kumar Vishwanathan.

Podívejte se na upoutávku k ostravskému speciálu:

Radek Štěpánek

Skvělý tenista spolu se svým hostitelem zavzpomíná na neuvěřitelně heroický výkon, kdy po šestihodinovém zápase porazil v roce 2009 v Chorvatsku domácího hráče Karloviče. „Velkou zásluhu na tom mají také fanoušci,“ říká Radek a dodává, že tam tehdy možná bylo více fanoušků českých než chorvatských. „Navíc jsem z Karviné zocelený.“ Profesionální tenis ovšem Radek pověsil na hřebík již před více než dvěma lety a začal se věnovat trénování a obchodním aktivitám. Prvním, koho trénoval, byl srbský tenista Novak Djokoviċ, se kterým se nakonec kvůli názorovým neshodám rozešel. „On dělal většinou úplný opak, než jsem mu radil,“ prozrazuje a vzpomíná, že pro něj osobně byl jedním z nejlepších trenérů tatínek. „Když jsem byl dítě, byl nejlepším koučem můj táta.“ Poté ještě trénoval bulharského hráče Grigora Dimitrova a nabídky stále přicházejí, Radek se chce ale raději věnovat své devatenáctiměsíční dceři Stelle. „Je to asi nejkrásnější čas a já ho chci trávit s ní,“ přiznává pyšný tatínek a manžel neméně slavné tenistky Nicole Vaidišové.

Albert Černý a Barbora Podzimková

Albert je zakladatelem a frontmanem indie-popové hudební skupiny Lake Malawi z Třince, a protože název kapely připadá moderátorovi nepochopitelně komplikovaný, vysvětlí mu, jak došlo k tomu, že se africké jezero stalo inspirací pro jméno úspěšné skupiny, která v loňském roce bodovala v soutěži Eurovize. A právě v rámci soutěže Alberta hodně podpořila i jeho přítelkyně Bára, velká fanynka kapely. Ovšem on prý ji také již několikrát doprovázel na focení. „Focení je dobrý, člověk úplně čumí, jaká je z té holky najednou sexbomba!“ dělí se o svou zkušenost muzikant. „Je velmi zajímavé, že pro to, aby byla z holky modelka, nestačí jen to, aby byla hezká, ale musí se před tím foťákem opravdu cítit dobře.“ Když jsou tito úspěšní mladí lidé zrovna v Česku, bydlí v Praze, kde prý mají krásný byt. „Máme krásný světlý byt a pořád dokupujeme nějaké kytky, které stejně vždycky zhebnou,“ popisuje Albert a přiznává šokovanému Janu Krausovi, že rád uklízí.

Bořek Slezáček

Není žádným velkým tajemstvím, že Bořek má za sebou divokou minulost a léčbu závislosti na alkoholu, nyní však již žije nějaký ten rok poklidným, spokojeným životem mimo Prahu, má partnerku a s ní dvě děti a podle svých slov se cítí tak šťastně jako nikdy předtím. „To byla jedna ze součástí mé terapie, když jsem se rozhodl, že přestanu konzumovat alkoholické nápoje,“ říká na vysvětlenou k tomu, proč žije v ústraní. „Když v Praze zaparkujete auto, tak cestou domů minete pět barů a v šestém skončíte, což se vám na venkově většinou nestane.“ A jak vzpomíná na svoje léta v Ostravě, kterou opustil po dokončení vysoké školy? „Když jsem dostal pas, tak jsem si řekl, proč toho nevyužít, a tak jsem hodně cestoval. Pak jsem se usadil v Praze, ale nikdy jsem si pořádně nezvykl, vždycky budu Ostravák.

Kumar Vishwanathan

Během svého studia v Moskvě se Kumar seznámil se svojí budoucí ženou – Češkou – a v roce 1990 se přiženil do Olomouce, v roce 1997 se pak přestěhoval do Ostravy, kde působí jako sociální pracovník, pedagog a aktivista. Středem jeho zájmu je problematika mezietnického soužití. „Po povodních v roce 1997 nastala tady v zemi určitá společenská krize, mnoho romských rodin přišlo o bydlení, což mi bylo líto, sílilo sociální napětí, a já jsem měl jako učitel prázdniny, a tak jsem se rozhodl odjet do Ostravy pomoct,“ vzpomíná muž, který odešel ze své země, protože se nedokázal smířit s kastovním systémem, na kterém stojí tamní společnost. „Moji rodiče pocházejí z vyšší kasty, ale já toto rozdělení absolutně odmítám. Když jsem šel do Olomouce, kde jsem působil jako učitel, respektovali to, bylo to pro ně v pořádku. Pak jsem se ale přestěhoval k Romům a pro to už pochopení neměli. Smířili se s tím, až když vyšel nějaký článek v BBC.“ Co tomuto rozhodnutí říkala jeho manželka? Kde se cítí doma? A plánuje se někdy vrátit do Indie?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause ve středu večer na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 9. 2023

Dnes se k vám mohou dostat pikantní, ale možná i nepěkné drby. Můžete pochybovat o motivech blízkého přítele. Prozkoumejte všechny tipy, které dostanete, a zjistěte si skutečná fakta, než je přijmete jako pravdu. Mnohé informace budou pravděpodobně mylné. Vaše představivost je na výši, a tak byste se mohli pokusit psát nebo kreslit.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.