Show Jana Krause: Václav a jeho dcery, herečka s jednou zkušeností zajímavější než druhou a muž, který obdivuje krásu bez ohledu na pohlaví

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Václav Kopta s dcerami Janou a Františkou, herečka Marta Dancingerová a český Ken Robert Paulat. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 16. června ve 21:35 na Primě.

Prvními dnešními hosty budou Václav Kopta se svými překrásnými dcerami Janou a Františkou. „Slibuji, že se pokusím upozadit,“ říká v úvodu textař a hudebník s tím, že to pro něj bude těžké, neboť mluví rád a hodně. Starší dcera Františka studuje na Vysoké škole ekonomické zajímavý obor, a sice art management, mladší Jana se vzdělává na konzervatoři v oboru populární zpěv, což jí ani jeden z rodičů moc nedoporučoval. „Já jsem si to ale prosadila,“ pochlubí se začínající zpěvačka vystupující pod uměleckým jménem Leeloo a její otec reaguje moudrým konstatováním, že většina rodičů, kteří se pohybují v uměleckém prostředí, si sice nepřeje, aby se jejich děti vydaly tímto směrem, ale tím, že je od dětství do tohoto prostředí vodí, těžko tomu zabrání.

(Skoro) celá rodina Koptů v Show Jana Krause

„Pokud tuhle chybu uděláme a děti se objeví v zákulisí divadla nebo na nějakém natáčení, nemůžeme si pak už nikomu stěžovat, že jiskra přeskočila. Je to tím prostředím,“ myslí si Václav Kopta, který byl také ovlivněn svým otcem, textařem Pavlem Koptou. V současné době bydlí všichni společně v jednom domě, o kterém Jana prohlásí, že je dostatečně velký na to, aby si každý mohl dopřát dostatek soukromí, ale také by prý chtěla zkusit bydlet sama. Na to, že by se dcery odstěhovaly, prý ale na rozdíl od toho, že si jednou najdou nějakého partnera, není tatínek připraven. „Zatím to vždycky tak rychle skončilo, že do toho ani nechci tahat rodinu,“ přiznávají se smíchem obě sestry a tatínek si povzdechne, že se všechno dozví jako poslední. Na přetřes přijde také to, že jsou obě děvčata pescetariánky neboli že vedle vegetariánské stravy konzumují pouze rybí maso. „Léta už jsem kvůli téhle vaší debilní dietě neviděl prasátko,“ stěžuje si Václav směrem k dcerám a dodává: „Už mi z těch ryb rostou šupiny.“ Václav navíc rád vaří, a tak ho o to víc mrzí, že nemá pro koho. Snad jeho pozvání přijme alespoň Jan Kraus. „Přijďte na guláš nebo kachní roládu,“ zve srdečně a dojímá diváky tím, že je poslední v rodině. „Všechny moje funkce už byly splněny, takže už jsem jen na dožití. Ony se tváří, že jsem hlava rodiny, ale všechny tři mě mají tak na háku!“

O Václavu Koptovi je všeobecně známé, že má rád autobusy, a tak asi nepřekvapí, že se během pandemie, kdy mu bylo znemožněno věnovat se showbyznysu, nechal na tři měsíce zaměstnat jako řidič MHD. „Bylo to opravdu nádherný,“ vzpomíná. „Na chvilku se mi změnil život. Ale než jsem sedl za volant, musel jsem splnit všechny dost přísné podmínky.“ S autobusem jezdil na různých linkách, dokonce i u nich na Hanspaulce. A dcery jsou na něj pyšné, protože dobře vědí, že si tím splnil svůj dávný sen. „Je to zkušenost, která dává smysl i tomu bezčasí, které jsme prožívali, protože jsem se jen tak nepoflakoval. A – marná sláva – člověk si díky tomu začne vážit dobrého bydla,“ uzavírá umělec.

Herečka a spisovatelka v jedné osobě

Dalším hostem bude Marta Dancingerová, která kromě štěstí hereckého pokouší i štěstí literární. „Napsala jsem knihu třinácti povídek o různých lidech, které jsem si úplně vymyslela,“ popisuje mladá česká herečka a dodává, že její kniha s titulem Nesmělí zatím ještě nevyšla a že název je ovlivněn tím, že má ráda nesmělé lidi. Marta má za sebou řadu seriálových i filmových rolí, Jana Krause přesto nejvíc fascinuje její postava princezny v jedné vánoční pohádce, kdy musela nasadit nemožnou blonďatou paruku. „Jmenovala jsem se Čirá Radost a měla to být taková nevšední princezna,“ popisuje s tím, že to pro ni byla jedna z prvních zkušeností před kamerou a že každá zkušenost je dobrá zkušenost.

„Ta pohádka není až tak šílená, ale zrovna o Vánocích, kdy ji pouštěli, jsou lidé dost choulostiví – a já třeba taky. I já mám ráda klasiku a tohle bylo zkrátka moc.“ Zajímavých zkušeností má ovšem devětadvacetiletá herečka zřejmě povícero, neboť zavzpomíná i na natáčení s německou produkcí, kdy musela mluvit německy. „Já německy neumím ani slovo, opravdu vůbec, ten jazyk kolem mě ani neprošel, a tohle bylo ještě na DAMU, myslím ve druháku, a možná to bylo vůbec poprvé, co jsem točila, a měla jsem hrát svatou Kláru. Původně byl text v češtině, ale asi dva dny před natáčením mi zavolali, jestli bych se to přece jen nenaučila v němčině. Byla to zhruba stránka textu. Dnes už bych to odmítla, ale tehdy jsem byla taková svědomitá, pilná, maminka je učitelka němčiny, tak jsem to s ní přes telefon dřela. Ale už když jsem jela na natáčení, jsem věděla, že nevím nic, pak mě namaskovali, postavili na scénu a já jsem pořád čekala, co se stane… pak mě napadlo, že jsem herečka a že tu němčinu prostě zahraju. Tak jsem začala mluvit, dost potichu, co mě napadlo, a trvalo to docela dlouho, než to zastavili,“ výborně baví svojí historkou z natáčení Marta nejen diváky, ale i Jana Krause. Na závěr prozradí ze svého soukromí, že se svým partnerem a otcem jejich společného dítěte staví dům. „Zatím jsem toho tedy moc nepostavila,“ odpovídá se smíchem na otázku, zda ji to baví.

Jan Kraus a český Ken

Dnešní díl zakončí Robert Paulat, přezdívaný český Ken. „To vzniklo úplně znenadání před mnoha lety,“ říká o své přezdívce model a manažer kliniky plastické chirurgie, který se podle svých slov věnoval modelingu především v mládí, při studiu vysoké školy, dnes se již cítí spíše jako ředitel než jako model. I když ho plastická chirurgie od mládí fascinuje a tvrdí se o něm, že sám má řadu plastik za sebou, prohlašuje, že podstoupil jen jednu. „V sedmnácti letech mě maminka poslala na operaci nosu,“ vzpomíná. „Chtěla mít hezké děti. To byla první a poslední operace.“ Nechal si prý tehdy zmenšit nos, nic jiného, ostatní zásahy jsou jen dermatologie. „Nejhorší je, že se lidé nechají plastikou totálně zmanipulovat, pak už je to nemoc, a ti lidé se nevidí. A je právě úžasné, že jsem si pořídil tu kliniku, protože vidím ty odstrašující příklady,“ popisuje a jedním dechem dodává, že plastická chirurgie je jeho život. Ten se za nedlouho nejspíš radikálně změní, neboť Robert očekává každým dnem narození potomka, kterého ovšem bude vychovávat bez matky.

„Obdivuju ženy, muže, krásu. Ale nemám rád dokonalost, takže kdyby můj partner nebo partnerka měli plastiku, tak by se mi to nelíbilo,“ překvapuje svým tvrzením. Jak se hledá náhradní matka? A jak si Robert představuje výchovu svého dítěte? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause už dnes večer na Primě!

Kraus je COOL – reprízy oblíbené show můžete sledovat také každé úterý ve 21:45 na Prima COOL.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 7. 2024

Dnes se soustředíte na své emoce, Berani, ačkoli soustředění samo o sobě bude docela náročné. Můžete se cítit jako jojo v rukou někoho jiného. Nepodléhejte viktimizaci. Postavte se za sebe, i kdyby to mělo znamenat, že se ostatní naštvou. Jste zodpovědní za své pocity a za pocity nikoho jiného.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.