Show Jana Krause: výmluvný desetibojař, zpěvačka průkopnice a rehabilitace psů

V dalším dílu Show Jana Krause se představí sportovec a televizní moderátor Roman Šebrle, herečka a zpěvačka Barbora Poláková a fyzioterapeutka malých zvířat Kateřina Plačková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 3. října ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který dnes večer přijal pozvání Jana Krause, je sympatický sportovec a televizní moderátor, bývalý český atletický vícebojař a olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle, na kterého jeho hostitel hned v úvodu prozradí, že o svoji zlatou olympijskou medaili přišel tak, že ji zapomněl na toaletě, a když se pro ni později vrátil, už tam nebyla. „Nabízel jsem odměnu tomu, kdo ji vrátí, ale zatím je bohužel stále pryč,“ potvrzuje bývalý atlet a dodává na vysvětlenou, proč si ji vzal s sebou na záchod. „To bylo v rámci středoškolského poháru v golfu, a oni mě požádali, jestli bych ji mohl přivézt ukázat. Já jsem ji přivezl a pak, když to ukázání a tak proběhlo, jsem přemýšlel, jestli si ji mám dát do bagu nebo ji tahat furt s sebou, což jsem udělal, a to se nakonec ukázalo jako špatná varianta.“

Golfu se začal věnovat hned po ukončení své atletické kariéry, ale prý si v současnosti nestojí příliš dobře. „Není na to čas,“ stěžuje si. „Dostat se na nějakou tu profi úroveň mi šlo relativně rychle, ale udržet se tam a dosáhnout něčeho víc, to chce zkrátka trénink. Je to jako v každém sportu, samo to nejde.“ Jan Kraus nenechá bez povšimnutí Romanův nepřehlédnutelný plnovous, a tak se dozvíme, že si ho nechal narůst kvůli natáčení filmu o Janu Žižkovi, kde má podle svých slov malou, krátkou, ale dost významnou roli. „Je to pro mě zajímavá zkušenost,“ dodává moderátor, jehož úplné začátky při uvádění zpráv na Primě si budeme moci připomenout v malé videoukázce.

„Začátky byly šílený,“ vzpomíná se smíchem, „a když je stres, vyletí mi nahoru tep, a mně se pak špatně dýchá, a tím pádem i špatně mluví.“ Po čtyřech a půl letech, co zprávy uvádí, se však podstatně vylepšil. „Já jsem přišel víceméně ze stadionu, na rozdíl od jiných moderátorů, kteří si projdou třeba rádiem, kde se vymluví, pak přejdou na točení reportáží, a já jsem tohle všechno přeskočil. Bohužel nebo naštěstí – podle toho, jak se to bere. Ale pracoval jsem na sobě a naučil jsem se spoustu věcí. Poučil jsem se ze svých chyb a stále přicházím na něco nového.“ Co se sportu týče, je přesvědčený, že když člověk hodně trénuje, něco to člověku vezme, ale toho, co za to dostane, je víc.

Dalším hostem bude Barbora Poláková, která o sobě říká, že v průběhu let, kdy se stala matkou, se stala i více zpěvačkou než herečkou. Letos v září navíc na svém instagramovém profilu živě vysílala nový klip k písni 2–8–5 ze své poslední desky ZE.MĚ. Živě vysílaný klip na jeden záběr je naprostou novinkou na české hudební scéně a na jeho natáčení pozvala hvězdy českých sociálních sítí, například Shopaholic Nicol, FattyPillow, Radku Třeštíkovou a další, které zároveň ve stejný čas na svých instagramových profilech živě vysílaly klip ze svého úhlu pohledu, a tím vznikla neobyčejná on-line instagramová „pavučina“, kdy si sledující mohli sami vybrat, čí vysílání budou sledovat a vidět celý klip a prostředí, ve kterém vzniká, z různých úhlů.

V klipu se na chvilku objeví i její životní partner a otec jejich dvou dcer, Pavel Liška. „Nejdřív se mu to nelíbilo, ale nakonec mi řekl, že to bylo dobrý,“ komentuje roli svého druha. „S každým ze zúčastněných jsem si musela dát schůzku, vysvětlit mu svůj záměr, hezky poprosit,“ vypráví dále s tím, že kolik všech těch lidí nakonec bylo, ani vlastně neví. „Produkčně mi strašně moc pomohla moje ségra, protože my jsme na to vůbec neměli filmovou produkci. Všichni jsme dělali všechno. A tím, že nemáte klasickou kameru, světla a tak, není to ani klasické natáčení. Bylo to takové svobodné. Nějak jsme si říkali, že už asi bude těch tři čtvrtě, půjdeme na značky a nějak to zvládneme. A vyšlo to! Já jsem se strašně bála, že na někoho zapomenu, což by mi bylo opravdu strašně líto!“ To ovšem nebyl zdaleka její první experiment. Již loni ohromila se svým klipem točeným na jeden záběr a navíc pozpátku. „Mám pocit, že to vychází z té písničky,“ popisuje. „Vždy, když přemýšlíme nad klipem, snažím se zamyslet nad tím, o čem ta písnička úplně prapůvodně byla, abych k ní vytvořila nějaký vizuální doprovod, který bude dávat smysl.“

Dnešní večer uzavře poslední host, fyzioterapeutka malých zvířat Kateřina Plačková se svým psím pacientem. „Velký neumím,“ dodává se smíchem a vysvětluje na příkladu pejska, který přišel s ní, jak rehabilitace probíhá. „Po operaci páteře tahala nohy za sebou, vůbec je necítí, neuvědomuje si je. My jsme ji strčili do takového speciálního akvárka s teplou vodou a s pohyblivým pásem a ona tam trénuje nožičky, které se pohybují pouze reflexně, bez zapojení mozku. Ona o tom neví. Ovšem čím častěji trénuje, tím lépe potom chodí.“ Pokud by to fungovalo i u lidí, bylo by to perfektní, přisvědčuje Janu Krausovi, ovšem zdůrazňuje, že zvířata mají přece jen nohy čtyři.

„Většinou pracuju se psy, kteří tvoří asi tak 95 % mých pacientů, zbytek tvoří kočičky, ale měla jsem i nosála,“ říká se smíchem a dodává, že zvířátka, se kterými rehabilituje, bývají povětšinou po nějakém operativním zákroku nebo jsou to staří pejsci, které už bolí klouby, anebo jsou to sportovci. Jak dlouho taková rehabilitace trvá, než přijdou první výsledky? Jak na cvičení zvířata reagují? A jsou nějaké typické problémy? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.