Show Jana Krause: vzpomínky na Turecko s Gondíky, cesta od bankomatů k Bohu a hercem otci navzdory

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herečtí sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi, farářka Martina Viktorie Kopecká a herec Prokop Zach. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 13. ledna ve 21:35 na Primě.

Adéla a Dalibor Gondíkovi

Prvními novoročními hosty v oblíbeném Show Jana Krause budou sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi, kteří tvoří již více než dvacet let skvěle sehraný moderátorský tandem, vidět je však můžeme i na divadelních prknech.

O Daliborovi je navíc dobře známo, že rád běhá. „Popadlo ho to asi ve čtyřiceti, teď je mu padesát, tak běhá deset let,“ prozrazuje jeho sestra a on doplňuje, že denně uběhne zhruba 13 kilometrů, přičemž na trať vyráží ráno ve 4 hodiny 20 minut. „Teď už se dokonce budím sám od sebe ve 4.19 h, abych neprobudil manželku budíkem,“ vysvětluje zanícený sportovec. „Všechno mám připravený, ve 4.24 h jsem oblečený a ve 4.26 h vybíhám směrem do rozhlasu, což je ale pouze šest kilometrů, takže to musím vzít oklikou.

Respektive pak kroužím okolo po Vinohradech, Žižkově a Václavském náměstí.“ Poté, co doběhne, si dá sprchu, oblékne si náhradní oblečení, které má s sebou v batohu, a v šest začne vysílat. Běhání mu prý přináší radost ze života, kterou jeho sestra Adéla ani Jan Kraus nedokážou dost dobře pochopit. Sourozenci zavzpomínají také na své mladické zkušenosti, například na dobrodružný výlet do Turecka, kam coby konzervatoristi vyrazili v roce 1990 autobusem na festival hereckých škol a kde se Dalibor málem zasnoubil. Jak se během vyprávění ukáže, zakoukala se tam i Adéla a od svého vyvoleného se naučila tureckou písničku, kterou nám na konci pořadu společně zazpívají.

Martina Viktorie Kopecká

Vedle vtipem sršících sourozenců usedne na červenou pohovku farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká, která předtím, než zasvětila svůj život duchovní službě, pracovala v korporátu. „Firma, ve které jsem pracovala, spravovala bankomaty a mašiny na peníze,“ svěřuje se s tím, že v ní vydržela pracovat tři roky a tři měsíce. „Naštěstí mě to nebavilo až tak, že jsem se rozhodla hledat nějakou jinou cestu. Byl to pro mě tak strašný zážitek, že jsem si říkala, holka musíš ještě studovat.“ A tak prý začala pátrat po nějakém humanitním oboru, který by se dal studovat dálkově, aby mohla souběžně pracovat a nechat si otevřená zadní vrátka.

To nabízelo jednooborové studium teologie. „Předtím nic nenasvědčovalo tomu, že bych měla sloužit v církvi, jsem ze zcela normální severočeské rodiny,“ říká s úsměvem paní farářka, která nakonec v roce 2011 přijala křest, a vysvětluje, že na studiu teologie ji asi nejvíc zaujala možnost proniknout do studia jazyků, jako jsou latina, řečtina a hebrejština. Jan Kraus nám ukáže několik fotografií, na kterých vidíme velmi půvabnou paní farářku při bohoslužbě, při setkání s papežem či s její oblíbenou knihou – Biblí. „Obvykle čtu ekumenický překlad, který je mému srdci nejblíž,“ komentuje jeden ze svých snímků, „ale na této fotce je Bible 21, což je překlad Bible do běžné literární češtiny 21.století vycházející z původních hebrejských, aramejských a řeckých textů. Jsem za tuhle fotku moc ráda, protože mě ukazuje jako obyčejného člověka bez taláru.“ O kariéru ve vysokých církevních funkcích prý nijak neusiluje, neboť ve volném čase se raději věnuje rodinné terapii, jejímž smyslem je vytvořit takové klima, aby pomohlo všem zúčastněným. Co se soukromého života týče, je Martina stále svobodná, ačkoliv její církev sňatek povoluje. „Dokážu si představit, že pokud duchovní žije s partnerem, který není členem církve, musí to být dost těžké,“ myslí si a ironicky uzavírá s tím, že si zatím nedokáže představit, že by s ní někdo dokázal žít při množství aktivit, které ona sama má. „Uklidňuji se tím, že Bůh dobře ví, co se mnou, a že se věci dějí správně a v pravou chvíli. Myslím, že žiji velmi naplněný život.“

Prokop Zach

Na závěr se můžeme těšit na mladého – teprve patnáctiletého – herce, Prokopa Zacha, jehož herecký talent zděděný po otci Romanovi, se začal projevovat již v útlém mládí, kdy začal točit videa na kanál YouTube. „Letos jsem nastoupil na konzervatoř,“ říká zprvu radostně, ale vzápětí dodává, že je to v současnosti „takový blbý“.

Původně mu prý ale otec hereckou kariéru rozmlouval, jak už to tak u rodičů-herců bývá. „Protože asi dobře ví, jaká úskalí tohle povolání má,“ domnívá se, „ale o to víc jsem po tom toužil. Teď už se s tím asi smířil, aspoň mi však zdůrazňuje, že si musím najít ještě jiné koníčky, abych měl něco jiného, pokud bych se jako herec neprosadil. A já se snažím!“ V jakých rolích můžeme dnes Prokopa vidět a jaké role by si pro sebe představoval? Proč mu doma říkali, že má „línou hubu“? A už se setkal s otcem na place? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause už dnes večer na Primě!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.