Show Jana Krause: zapamatovatelný herec, který vyrábí limonádu proti smrti, herečka, která vyhrává v dojení, a selfíčko s holoubkem a čokoládovou omáčkou

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Filip Kaňkovský, herečka Naomi Adachi a kuchařský pár Matteo De Carli a Lenka Hermanová. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 30. ledna ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem Jana Krause bude dnes večer mladý, talentovaný a často obsazovaný herec Filip Kaňkovský, kterého mohou diváci znát nejen z filmů a seriálů, ale také například z prken Národního divadla. „Letos tam začínám pátou sezonu,“ potvrzuje čerstvý držitel Ceny ředitele Národního divadla pro umělce do 35 let a předává svému hostiteli jako dárek cédéčko z roku 2009, které natočil se svou kapelou Green Småtroll. K tomu ještě přidává domácí limonádu, kterou vyrábí pod značkou KGB a která je podle jeho slov prevencí proti smrti a nastuzení. „Je to zdravý, skládá se to ze zázvoru, chilli, medu a vodky,“ prozrazuje složení svého zázračného nápoje, který rozdává mezi svými kamarády, kteří si originální drink velice oblíbili.

Podívejte se, na co zve Filip diváky do divadla:

Filipa si zase oblíbili filmoví a seriáloví tvůrci jako představitele záporných rolí. „V divadle je paleta mých rolí zaplaťpánbůh pestřejší,“ říká herec s atypickou vizáží, kterému bulvární tisk přisoudil neexistující nemoc očí, jež prý postihuje Asiaty, a dodává: „Aspoň jsem zapamatovatelný.“ Kromě filmu a divadla se umělec věnuje také hudbě, se svou kapelou hraje (na klávesy) a zpívá již šestnáct let. „Hrajeme v různých klubech a jezdíme po festivalech,“ poznamenává s tím, že v roce 2009 získala kapela za své třetí album s názvem Rude Jazz cenu Anděla v kategorii Ska & Reggae. Na přetřes samozřejmě přijde i oblíbené téma Jana Krause – osobní život. „Já jsem teď zamilovanej, takže dobrý,“ přiznává a trochu neochotně dodává, že je to něco nového. „Je to úplně čerstvý. Já jsem ten vztah dostal k premiéře hry Plukovník Švec, která se nyní hraje v Národním divadle.“ Se svým působením ve zlaté kapličce je vůbec moc spokojený. „Je to dřina, ale je tam skvělá parta lidí a moc mě to baví. V současnosti hraju asi v pěti hrách a do konce této sezony mě čekají ještě dvě premiéry.“

Potleskem přivítají diváci také dalšího dnešního hosta, kterým bude Naomi Adachi, herečka, moderátorka, modelka, gamerka a studentka divadelní vědy s česko-japonským původem. „Tatínek je Japonec, maminka je Češka, modrooká blondýnka,“ říká se smíchem exotická kráska, která mimo jiné moderuje pořad pro děti věnovaný videohrám, a tak se pustí do odborné diskuse s Janem Krausem, který miluje „střílečky“. Od diskuse ovšem nebude daleko k činu, a tak si společně dokonce zahrajou. „Vzala jsem hry, které nejsou úplně běžné,“ slibuje a vysvětluje nejprve princip samurajského zápasu, dále bude se svým hostitelem soutěžit v dojení a na závěr v boxu.

Podívejte se, jak Naomi porovnala Česko a Japonsko:

Od hraní her se stočí řeč k jídlu, a když už má Jan Kraus možnost mluvit s poloviční Japonkou, nedá mu nezeptat se na sushi. „Sushi je v Japonsku něco, jako když tady jdete do nádražky, je to úplně levná záležitost,“ popisuje s tím, že chuťově je to nesrovnatelné. „V Japonsku je to levnější, chutnější a větší.“ A co má Naomi ráda? „Já mám strašně ráda matchu. Znáte ji?“ Jan Kraus se ovšem nenechá zaskočit a připraví si celý arsenál pochoutek vyrobených z oblíbeného mletého zeleného japonského čaje.

U jídla zůstaneme i v závěru pořadu, kdy budeme mít možnost seznámit se s kuchařským párem – Lenkou Hermanovou a Matteem De Carli, kteří jsou majiteli vyhlášené italské restaurace Casa DeCarli v Praze. Partneři se seznámili v Dublinu a procestovali spolu celý svět, působili mimo jiné v Dubaji či v New Yorku, od roku 2012 žijí v Praze. „Vždycky jsme si chtěli otevřít svůj podnik,“ vypráví paní Lenka, která je manažerkou podniku, „a protože v Americe je to trochu složitější, v Itálii byla tehdy velká krize a navíc italská restaurace není v Itálii ničím výjimečným, tak jsme se rozhodli pro Prahu, kde jsme měli trochu zázemí.“

Lenka a Matteo o české a italské kuchyni:

Michelinský kuchař Matteo De Carli si nechá na pódium přivézt speciální stůl a před zraky diváků připraví parmazánové risotto s holoubkem a čokoládovou omáčkou. „Ten holub je ze Staromáku,“ říká se smíchem špičkový šéfkuchař a pouští se do vaření. Osvědčí se Jan Kraus jako pomocník v kuchyni? Jak funguje italská restaurace v Praze? A jak nároční jsou Češi konzumenti? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause už dnes večer na Primě!

SLEDUJTE SHOW JANA KRAUSE ONLINE!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.