Show Jana Krause: zdaleka nejen herec, konzervatorní kápo ve znamení Štíra a krásná herečka a kavárnice

V dalším dílu Show Jana Krause se představí herec Lukáš Hejlík, muzikant Ota Baláž a herečka Ha Thanh Špetlíková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 27. června ve 21.35 na Primě.

V předprázdninové talkshow se jako první host představí Lukáš Hejlík, který na sebe hned v úvodu prozradí, že za posledních deset let, které uplynuly od jeho poslední návštěvy u Jana Krause, se snaží dělat vše možné pro to, aby nebyl jen herec. Věnuje se mimo jiné projektu LiStOVáNí, což je cyklus scénických čtení, kde propojuje herectví s knížkami, které ho vždy bavily. „Díky Listování, se kterým objedeme celé Česko od Aše až po Třinec, se dostanu do mnoha měst,“ vypráví, „a protože mám občas hlad, jdu se někam najíst. Bavilo mě jíst v hezkých místech a zároveň jsem sledoval příběhy lidí, kteří šli docela odvážně do tohoto podnikání. Nejdřív jsem o tom začal psát blog a na Facebook dávám každý den jeden tip, kam se můžete vydat bez toho, abyste se spálili nebo byli naštvaní. Moje Gastromapa je naprosto objektivní ve vší subjektivitě.“

V rámci oslavy Lukášových narozenin vznikl zatím jeho poslední projekt – Gastrokroužek. Aktuálním výsledkem je neobyčejná kuchařka přátel, bloggerů a gurmetů, kteří se pravidelně scházejí a jež spojuje vášeň pro jídlo. S Gastromapou mu pomáhala jeho žena Veronika, ovšem nyní mají malého syna, a času je proto méně. „Ona byla modelka, dělala docela zvláštní práci – fit model – což se dá přeložit jako živá manekýna, že přímo na ní zkoušeli modely,“ představuje svou ženu Lukáš. „Jedna z nejlepších návrhářek světa si vybrala její tělo, že se jí tak líbí, že je jí inspirací… móda je docela zvrhlý svět. Byl jsem se tam podívat a moc jsem nechápal, co se tam celý den řeší.“ Veronika, kterou znal módní svět pod jménem Fašinová, se ze zdravotních důvodů bohužel dnešního natáčení nemohla zúčastnit. To ovšem Janu Krausovi nezabrání, aby se s ní nepozdravil alespoň po telefonu. „My si vůbec nevoláme,“ vysvětluje Lukáš, „ale docela hodně si píšeme. My si vlastně těch pět let, co se známe, píšeme každý den takový mail, který vždycky jeden z nás nějak nazve, a pod tím běží ta naše konverzace. A je to vlastně takový náš deník.“ A jak si nazvali dnešní den? „Přežít Krause.“

Dalším hostem bude hudebník, dirigent, skladatel a zpěvák Ota Baláž, který se představí prostřednictvím mixu svých písniček a hitů. Podílel se mimo jiné na českých inscenacích různých muzikálů, například Jesus Christ Superstar. „Morálkou jsem tak trochu Jesus,“ říká o sobě s nadsázkou muzikant, který byl členem hned několika slavných českých kapel. Jednou z nich je BSP, které letos slaví 25 let od svého vzniku. „Zvláštní je na tom to, že jsme udělali jen dvě desky – v roce 1992 a 1994,“ hodnotí hudební uskupení, které vytvořil spolu se zpěvákem Kamilem Střihavkou a kytaristou Michalem Pavlíčkem, „ale asi byly tak dobrý, že nás to celých těch pětadvacet let furt živí. Byly tam převratný songy, například Země vzdálená.“ Nyní by měli mít v rámci oslav do konce roku na padesát koncertů.

Ota Baláž navíc vyučuje na konzervatoři, kterou sám kdysi vystudoval, čímž se značně odlišoval od většiny muzikantů rockové scény. „To byla velká výhoda,“ vzpomíná, „protože jsem dával dohromady kapelu na Jesus Christ Superstar, což byli všechno výborní muzikanti, ale nikdo neměl školu, a já jsem se díky tomu dostal k dirigentskému pultu. Nyní učím mladý, krásný a šikovný a jsem vedoucí na oddělení, takže jsem takový velký kápo… já jsem teda byl vždycky vedoucí, už v páté třídě…“ Tuto přirozenou vůdčí roli mu prý dalo do vínku astrologické znamení Štíra, ve kterém je narozen, s čímž ovšem naprosto nemůže souhlasit Jan Kraus coby zrozenec ve znamení Lva. Diskuse se pak pomalu přenese od toho, kdo je větší šéf, k tomu, kdo je krásnější a mladší… Nakonec se však přece jen shodnou. „Když jsou kluci hezký jako mladí, tak to pak mají těžký, protože jak jim ve čtyřiceti praskne ten ksicht, tak vypadaj strašně,“ filozofuje, „kdežto my oškliví jdeme pořád dál.“

A jako poslední host usedne na červenou pohovku krásná rodačka z Hanoje, Ha Thanh Špetlíková. Kromě toho, že je Ha Thanh herečka, navrhovala i kostýmy a nyní je navíc také kavárnicí, jejíž podniky jsou zaneseny do Lukášovy Gastromapy. „Před pěti lety jsem u vás byla ještě jako Nguyen,“ připomíná Janu Krausovi herečka svou poslední návštěvu v talkshow, „a budete se asi divit, ale od té doby, co jsem Špetlíková, jsou s tím jen trable.“ Při vyslovení jména Špetlík prý lidé vyprskávají smíchy s tím, co je to za jméno.

Mladá herečka nyní zazáří v novém krimifilmu Miss Hanoi, a to v roli policistky řešící spolu se svým kolegou případ odehrávající se v rámci vietnamské komunity na severu Čech. „Byla to pro mě první větší herecká zkušenost,“ říká, „kdy má postava nějaký vývoj, řekněme ve sto třiceti obrazech a všechno je to přeházený.“ Objeví se ve filmu i nějaká erotická scéna? A co je příčinou toho, že je nyní taková poptávka po exotických typech žen? A proč jí vietnamská část rodiny kladla na srdce, aby si nebrala Vietnamce, ale Čecha? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

A přes léto vám budeme opět přinášet reprízy těch nejzábavnějších dílů a nejzajímavějších hostů. Na nové díly se těšte opět od 5. září.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.