Seriály a filmy

24. března 2020 09:22

Jana Mrákotová

Show Jana Krause: zpěvačka, která už neroznáší pivo, a její producentka, výhra v genetické loterii a Vinnetou v Husinci

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačky Bára Basiková a Naďa Válová, manažer modelek, a to i těch budoucích, dosud neobjevených, Sasha Jány a vinnetoulog Jaroslav Maryška. Reprízu dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 25. března ve 21.35 na Primě.

Prvními hosty dnešního večera budou Bára Basiková a Naďa Válová, dámy, které spojuje nejen láska k muzice, ale také album Černá, pod nějž se Bára, známá jako vynikající zpěvačka, tentokráte podepsala jako producentka.

„Původně jsem to nechtěla produkovat, já jsem jen chtěla, aby měla Naďa desku,“ upřesňuje Bára Basiková, „protože ještě žádnou neměla, ačkoliv má spoustu pěveckých zkušeností a skvěle zpívá. A tak dlouho jsem chodila otravovat do jedné vydavatelské firmy, až mi řekli, že tedy ano, a ať si to produkuju.“

Dvě okouzlující dámy

Album je tedy na světě a Jan Kraus ho dostane jako dárek. Přestože okouzlila hudební profesionály, a dokonce i účinkovala v muzikálech, musela Naďa i nadále zůstat věrná své původní profesi a pracovala jako servírka v hospodě v Českých Budějovic i v několika pražských. „Zpívám od roku 2005, co jsem byla o dvě esemesky od finále v jedné hudební soutěži,“ říká Naďa, které si právě díky této soutěži všimli Petr Hapka a Michal Horáček. Okouzlil je její šansonový projev, kdy bývá srovnávána s Evou Olmerovou či Hanou Hegerovou, a Michal Horáček pro ni začal psát texty. Ostatně i písničky na zmiňovaném albu jsou otextovány od něj. Nyní má Naďa podle Bářiných slov i skvělého manažera. „Já jsem čekala na takovýhle management mnoho let,“ vyznává se Naďa, „a můj manažer dělá všechno pro to, abych do té hospody už opravdu nemusela, a tak poprvé v životě – od letošního června – jenom zpívám.“ Žije ovšem nadále i se svou rodinou v jedné vesnici u Českých Budějovic a pokouší se trochu hospodařit. „Já bych hrozně ráda, ale bohužel jsem špatný mičurin, nic mi neroste, snad jen skalka se mi daří,“ dodává se smíchem bývalá servírka, která se ze své zkušenosti domnívá, že hospodští štamgasti jsou stejní a vedou stejné řeči, ať jsou z Prahy, nebo z vesnice.

K okouzlujícím dámám si přisedne další dnešní host, kterým je Sasha Jány, muž, který dokáže ocenit ženskou krásu, neboť je odborníkem na vyhledávání modelek a modelů po celém světě.

Odborník na svět modelingu

Své profesi se věnuje již od devadesátých let minulého století a dostal se k ní díky svým znalostem cizích jazyků. „Modeling se v poslední době hodně vyvíjí,“ říká pan Jány a dodává, že je to asi jediná profese, kde muži vydělávají zhruba čtyřikrát méně než ženy. „Přesto zájem mužů o modeling roste, ve srovnání s tím, co bylo před deseti patnácti lety.“ V devadesátých letech, když v oboru začínal, zažil modeling, kterému dominovaly krásné ženy typu Linda Evangelista, Cindy Crawford aj. Dnes se požadovaný typ dívek hodně změnil. „Dívky mají skoro takový look ulice, trendem je být jiný, je to také hodně propojené se sociálními sítěmi a musí umět dobře komunikovat a prezentovat se,“ vysvětluje s tím, že to vyžaduje také hodně trpělivosti a odhodlanosti, neboť na pěti stech castinzích je mohou odmítnout a teprve na tom pětistém prvním to vyjde. „I když je to v těch šestnácti letech těžké, nesmí se vzdávat, musí zabojovat a jít dále,“ domnívá se zkušený odborník. Podle jeho názoru žijí v Česku a na Slovensku skutečně nádherné ženy. „Jediný, kdo nám ještě může konkurovat, jsou holandské ženy,“ poznamenává, „kromě toho, že jsou krásné, je tam ještě nějaká taková dravější osobnost.“ Slovenky se prý rády vrací domů, Češky jsou o něco ambicióznější. „Minimálně vydrží delší část své kariéry v zahraničí.“ Další velkou změnou je to, že zájem o modeling roste i v zemích, pro které to dříve vůbec nebylo typické. „Francie, Dánsko… tam ještě před deseti lety nebyl modeling moc atraktivním zaměstnáním. Po ekonomické krizi se to stalo povoláním, v němž se dají vydělat docela slušné peníze za relativně málo úsilí. Je to tak trochu výhra v genetické loterii, neboť pro ten prvotní předpoklad věnovat se modelingu nemusí lidé nic udělat, a dál je to otázka osobního nasazení. A tento trend jde napříč celou Evropou a modeling se stává neuvěřitelně konkurenčním prostředím.“

Posledním dnešním hostem je Jaroslav Maryška, kterého si Jan Kraus pozval coby „vinnetuologa."

Mayovky jako životní koníček

V úvodu svého vystoupení bude muset Jaroslav vyřídit všechny možné pozdravy. Svému hostiteli pozdrav od kolegy Ondřeje Vetchého, Báře Basikové zase od taxikáře, který ji údajně jednou někam vezl. „A také jsem přemýšlel, odkud znám paní Naďu Válovou, až jsem si uvědomil, že vás znám z té hrdějovické hospody,“ uvažuje pan Maryška, jehož civilní profesí je stavařina, a dodává: „On je tam strejda štamgast.“

Pokud jde o jeho koníček, tedy o filmové zpracování mayovek, jdou jeho znalosti do neuvěřitelných podrobností, a tak když mu Jan Kraus ukazuje fotografie, je schopen určit nejen jména herců, ale i koňů. „Já jsem s těmi ještě živými chlapci-kaskadéry podrobně probíral plán záhřebského hipodromu, který mi nakreslili, tedy celou stáj o čtyřiceti koních, jež se toho natáčení zúčastnili, napsali mi jejich jména i to, kde který kůň stál, a když za nimi jedu do Záhřebu, společně hledáme, jaký kůň hrál ve které scéně.“ Dohledávat ovšem musí právě i ony kaskadéry. „Když už žijou, jako že jich moc už nežije, jsou stará škola, a tak se s nimi člověk dorozumí jen chorvatsky. A abych se od nich něco dozvěděl, musel jsem se naučit chorvatsky.“ Co všechno pan Maryška sbírá? Stačilo by to na muzeum? A podle koho pojmenoval svého syna?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer ve 21.35 na Primě!

Show Jana Krause sledujte také ONLINE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.