Show Jana Krause: Zpěvačka Monika Absolonová, malíř Michael Rittstein a kouzelník Aaron Crow

Premiéru dalšího dílu oblíbené Show Jana Krause nepropásněte ve středu 4. prosince ve 21.35 na Primě.

Monika Absolonová – zpěvačka

V listopadu 2018 se Monice Absolonové narodil druhý syn Matouš, a na divadelní a koncertní pódia se tak vrátila už necelý rok po jeho narození. „Tadeáš, kterému budou čtyři, má teď podle knížek období vzdoru a je ,napřesdržkuʻ. Neposlouchá, je rychlej, furt mluví, furt zpívá, furt hraje hokej... Dělá všechno a intenzivně! Tím, že má určité kouzlo, si každého velmi lehce získá a všichni říkají, že je tak roztomilej... Ale ono se nedá v téhle roztomilosti žít. Návštěvy odejdou a mají doma ticho a klid, kdežto my tam jedeme ty bomby furt. A Matoušek, který byl doteď hrozně klidnej, moc hodné miminko, opravdovej dar, což je taky význam jeho jména, Boží dar, tak bohužel, jak slyší svého bráchu hulákat, napodobuje ho. A Tadeáš opravdu řve jako Pepin z Postřižin,“ zhodnotila nedávno vtipně své dva syny Monika Absolonová s tím, že na třetího potomka už si netroufá. Populární zpěvačka se kromě muzikálů věnuje i sólové kariéře – právě teď vystupuje s adventními koncerty Až do nebes Tour 2019, které vyvrcholí 18. prosince v pražské Lucerně.

Michael Rittstein – akademický malíř, výrazný představitel expresivní figurální malby

Nedávno oslavil Michael Rittstein sedmdesátiny. Největší dárek ovšem nedostal, sám jej daroval – do 5. ledna je v Jízdárně Pražského hradu k vidění retrospektivní výstava Na vlnách s více než sedmdesáti autorovými díly, poprvé shrnující celou jeho tvorbu. „V osmdesátých letech jsem zpracovával téma ,lokální historkyʻ, dá se říci, že to bylo pro mé tehdejší obrazy typické. Samozřejmě jsem se ale nechtěl tímto tématem zabývat donekonečna. Oblastí mého zájmu se tedy staly také krajina, zvířata a v poslední době se zabývám tematikou z cest do exotických zemí. A právě všechny tyto vlny mé tvorby jsou na výstavě představeny,“ uvádí výstavu sám Michael Rittstein. Práce na posledním obrazu zabrala profesorovi AVU celé léto. „Jedná se o dílo o velikosti 5 x 8 metrů, které vznikalo v myčce traktorů v Brnířově, jelikož byl můj ateliér pro takový obraz příliš malý,“ představuje svou zatím největší malbu umělec, jehož nejsilnější inspirací jsou prostředky hromadné dopravy, koupaliště, venkovské hospody i lidské příbytky. Kromě četných soukromých sbírek jsou jeho díla zastoupena například i v Národní galerii v Praze, ve vídeňské Albertině či v pařížském Centre Pompidou.

Aaron Crow – belgický kouzelník a mentalista

Podle vlastních slov nemá strach pustit se do čehokoli. Tvrdí o sobě, že kromě kouzel dokáže číst myšlenky. Po účasti v soutěži Britain’s Got Talent se dostal i do třinácté řady její americké verze, kde postoupil do semifinále a jeho vystoupení na internetu celkově dosáhlo přes 11 milionů zhlédnutí. Kromě televize očaroval svými vystoupeními newyorskou Broadway, londýnský West End a operu v Sydney. „Chci lidem vnášet do životů zázraky, dosahovat před jejich zraky nemožného a pomáhat jim překonávat pochybnosti a strachy v každodenním životě,“ hodnotí svou profesi Crow, který si pro Show Jana Krause připravuje speciální vystoupení. Do svých kouzel často zapojuje samurajské meče, které miluje již od dětství, kdy se díky rodičům intenzivně věnoval bojovým uměním. Chtěl k nim ještě něco přidat, a tak s nimi začal zkoušet nejrůznější triky. „Ale nebojte se, ještě jsem nikoho nezabil, to bych teď s nimi asi nejezdil po celém světě,“ směje se poněkud tajemně Aaron Crow.

Premiéru dalšího dílu oblíbené Show Jana Krause nepropásněte ve středu 4. prosince ve 21.35 na Primě.

Zkraťte si čekání na váš oblíbený pořad a přehrajte si online některý z desítek filmů či pořadů v archivu iPrima.cz:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.