Seriály a filmy

11. září 2019 11:25

Jana Mrákotová

Show Jana Krause: zpěvačka na mateřské, romantický muž, který si plní sny, a nejstarší youtuberka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Ewa Farna, hradní pán a pivovarník Ondřej Slačálek a koučka Janka Chudlíková. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 11. září ve 21.35 na Primě.

Do červené pohovky dnes jako první usedne jedna z nejpopulárnějších zpěvaček české a polské hudební scény a maminka tříměsíčního syna Artura, Ewa Farna, které Jan Kraus hned zkraje nabídne rodičovské rady coby zkušený několikanásobný otec.

"Syn je moc hodný," říká Ewa Farna

Jak ale zpěvačka říká, její syn je moc hodný a to, že se občas v noci probudí, vůbec nebere jako problém. Naopak si svou roli maminky velice užívá a zatím ho takřka neopouští. Přesto i se svým manželem Martinem Chobotem, který hraje v kapele na kytaru, začali už měsíc po porodu koncertovat. V zákulisí Artura mezitím hlídá babička, Ewina maminka. „Letos v létě jsme sice nekoncertovali tak často jako obvykle, ale přesto, a v říjnu začínáme turné, respektive budeme pokračovat v turné, které jedeme po divadlech, kde se sedí,“ líčí Ewa Farna a dodává, že tentokráte také poprvé zkouší koncept, kdy se během koncertu nesmí fotit ani natáčet. „Z mého pohledu z pódia už totiž skoro nevidím tváře, jen ty telefony a hrozně mě to štve! Tak jsem si řekla, pojďme si to užít spolu jen tam, a nikoli na sociálních sítích.“ Lidé to prý docela respektují a umělkyni to přináší větší svobodu projevu na pódiu. „Já se pak v divadle hodně odvážu,“ vypráví nadšeně, „ a hodně si povídám s diváky, možná dokonce víc mluvím než zpívám, protože tato interakce hraje důležitou roli, a to se mi moc líbí.“ Roli sociálních sítí v šoubyznysu nechce podceňovat, ale také si myslí, že se jim člověk nesmí zcela podřídit. Ostatně své o tom ví i Jan Kraus.

Jako další host se divákům představí Ondřej Slačálek, který se sice živí jako poradce a konzultant, mnohem raději však vypráví o své středověké tvrzi z roku 1350, kterou před lety koupil a kompletně zrekonstruoval a která se nachází v Malešově nedaleko Kutné Hory. Krom toho tam otevřel restauraci, ve které se vaří podle středověké kuchařky, a pivovar, který je dalším jeho splněným snem.

Konzultant se středověkou tvrzí

V areálu je také kemp, který na první pohled připomíná středověké vojenské ležení, jak můžeme vidět na fotografiích, ovšem vybavení stanů odpovídá spíše standardům dneška než syrové minulosti. „V roce 1992 jsem vyhrál v jedné televizní soutěži roční pobyt v USA, ale nakonec jsem tam zůstal sedm let,“ vypráví pan Slačálek svůj životní příběh. „Dostudoval jsem tam střední školu a nakonec i celou vysokou, studoval jsem politologii v Coloradu a diplomacii ve Washingtonu.“ Poté se vrátil zpět do Česka a šel nejprve na rok na vojnu. Po absolvování vojenské služby pracoval pro několik zahraničních firem a následně odjel pracovně do Činy. „A poslední čtyři měsíce se snažím, aby mě uživilo to, co jste viděli,“ uzavírá s úsměvem svůj kariérní výčet hradní pán z Malešova. „Byl bych býval měl rád hrad, ale pak jsem si uvědomil, že by to bylo příliš velké sousto. A tak mi tvrz přišla jako dobrý kompromis. O téhle tvrzi v Malešově jsem věděl už dlouho, protože moje maminka pochází z nedaleké Kutné Hory, ale abych neskočil po prvním starém baráku, co potkám, nejprve jsem rok objížděl všechny možné jiné tvrze po celé republice, nevěřili byste, že jich je přes dva tisíce, až jsem se obloukem vrátil zpět do Malešova,“ přibližuje ve vzpomínkách divákům cestu ke splnění svého snu muž, který sám sebe označuje za velkého romantika. Na své tvrzi mimo jiné pravidelně pořádá tzv. dobývání, ke kterým píše scénář. „Baví mě to drama!“ říká nadšeně. „Chceme, aby to bylo pro diváky atraktivní, takže tam vždy musí být nějaká řežba.“

Ani třetí dnešní host, koučka a lektorka Janka Chudlíková, se nebojí dělat velká rozhodnutí. „Posledních pár let se věnuji také online vzdělávání,“ doplňuje s dovětkem, že je možná nejstarší youtuberka.

Yutuberka v nejlepších letech

Před sebou má také počátkem příštího roku televizní pořad na Primě, ve kterém se bude věnovat a bude radit lidem, kteří jsou zoufalí ze své nadváhy. „V pořadu budou celkem tři odborníci – jeden bude radit z hlediska zdravotního, druhý z hlediska nutričního a pohybového a já jsem tam na hlavu,“ prozrazuje koučka, která s lidmi pracuje na osobnostním rozvoji a růstu, což je téma, které lidi v poslední době hodně vyhledávají. „Blahobyt dělá lidem binec v hlavě a má ho tam strašně moc lidí, kteří mají potřebu vyhledávat různé psychology, psychiatry a kouče bez ohledu na to, jestli jsou opravdu dobří,“ myslí si paní Chudíková, která prý už má sama v sobě jasno. „Byla to ale fuška a nebylo to za den,“ dodává s úsměvem. „A neznamená to, že mě občas něco nepotká, co nezvládám. Jen si umím rychleji pomoct.“ Jaké překážky musela ona sama překonávat? Je nutné, aby lidé, kteří mají lidem pomáhat a ukazovat jim cestu změny, měli za sebou nějakou těžkou životní zkušenost? Co je dobroterorismus? A proč je správné se na sebe nezlobit?

To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause již dnes večer na Primě!

Show Jana Krause sledujte také ONLINE!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.