Seriály a filmy

11. května 2016 10:00

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: zpěvačka samoživitelka, ředitel pálící slonovinu a patnáctiletý prostějovský aktivista

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka Tereza Černochová, ředitel Zoo DK Přemysl Rabas a mladý aktivista Jakub Čech. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 11. května ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem, který dnes večer bude čelit otázkám Jana Krause, je zpěvačka Tereza Černochová, která již téměř dva roky zakouší, jak skloubit showbyznys s mateřstvím. „Čtyři dny funguju já jako matka. Ne že si hraju na matku, ale snažím se být dobrá matka. A ty tři dny, co jezdím hrát, což je většinou pátek, sobota a v neděli se vracím, funguje babička,“ vysvětluje svou rodinnou situaci zpěvačka, která v současnosti spolupracuje se skupinou Monkey Business, vystupuje ale také s Vojtou Dykem v Bernsteinově mši. „Je to náročný, ale jsem hrozně ráda, že mě k tomu Vojtěch nakonec přemluvil. Je to vysilující hlavně na psychiku, protože my se tam tak postupně rozkládáme, téma je hodně duchovní,“ vysvětluje Tereza Janu Krausovi, který projevuje zájem v Bernsteinově mši vystupovat, zároveň ho ale upozorňuje, že věkový průměr účinkujících je značně odlišný od toho, co prezentuje on.

Svou upřímnost vůči mužům přičítá Tereza Černochová skutečnosti, že je matkou samoživitelkou, což moderátora samozřejmě ihned zaujme a začne po otci její dcery pátrat. „Dělal to nejdůležitější, co momentálně dělal, a z toho mám dceru,“ nenechá se zaskočit umělkyně a dodává, že přestože studovala zemědělství, dopustila, „aby někomu uklouzly nohy“, zároveň si ale vůbec nemůže stěžovat: „Já jsem šťastná, že svou dceru mám, protože přišla myslím včas, a to, že tady je, má svůj důvod, abych se já trochu uklidnila a byla stabilnější.“

Jako druhý host přichází Přemysl Rabas, ředitel světově proslulé Zoologické zahrady Safari ve Dvoře Králové, která se mimo jiné podílí na návratu vyhynulých zvířat do volné africké přírody, a přináší Janu Krausovi skutečně exotickou pozornost. „Říkal jsem si, že už všechno máte, víno, pivo nepijete, a tak mě napadlo, že vám přinesu to, co si dáváme s kamarády pro štěstí,“ říká pan Rabas a přitom z velkého batohu vytahuje krabičku, „je to takový talisman, sám jsem ho v Africe v Národním parku Tarangire sebral.“ A vyndává ze škatulky podivnou slisovanou hmotu. „Je to produkt velmi zvláštního zvířete. Nic jiného mě nenapadlo,“ komentuje předání dárku, jehož původcem je slon, pan Rabas, zatímco Jan Kraus již několik minut křičí, že je to určitě h…o! Poté vyndá pan Rabas ze svého batohu ještě roh ze vzácného bílého nosorožce, kterého žijí na celém světě pouhé poslední tři kusy, které byly navíc ještě odchovány v ZOO Dvůr Králové, zatímco Jan Kraus ukazuje divákům fotografie z pálení slonoviny, kterého se letos v Nairobském národním parku ředitel zúčastnil. „Bylo spáleno 105 tun slonoviny a 1,3 tuny rohoviny nosorožců. To jsem odhadoval tak na 150 nosorožců a 1000 slonů. Často se říká, abychom to prodali a utržené peníze použili na ochranu zvířat. To ovšem jen roztočí tu spirálu poptávky, takže to je nesmysl.

Třetí host přijel na návštěvu z Prostějova a je jím patnáctiletý student Jakub Čech, který se již několik let nejen zajímá o veřejné dění, ale stále více se v něm i angažuje – sleduje činnost na radnici, pravidelně chodí na zastupitelstva, je aktivní na sociálních sítích, píše blog, pomáhá se sbíráním podpisů pod různé petice. Přestože je ve svých občanských aktivitách ze zákona často omezen věkem, nenechá se zastrašit a podniká vše, co je možné, a tak nedávno vzbudil svým zájmem nevoli na prostějovské radnici. „Žádal jsem si zaslat právní analýzu, za kterou město platilo peníze, a pak důvodovou zprávu k usnesení rady. A oni napsali mým rodičům, jestli s tím souhlasí, ať se podepíší. Já jsem řekl rodičům, ať to nepodepisují, že je to hloupost, že magistrát vůbec nemá právo to po nich chtít, a podal jsem stížnost na kraj,“ vypráví Jakub, kterému dal nadřízený úřad ve správním řízení skutečně za pravdu. Jak vnímá občansky angažovaný student současnou celostátní politiku a jaké ministerstvo by chtěl řídit, kdyby si mohl vybrat? To a mnohem více se dozvíte již dnes večer v dalším dílu Show Jana Krause na Primě.

Přidáváme speciální natáčení pořadu 31. 5., 10. a 28. června. Nenechte si ujít jedinečnou atmosféru naživo. Vstupenky zakoupíte přes Ticketportal nebo v Divadle Archa.

úterý 31. 5. od 17.00

pátek 10. 6. od 17.00

pátek 10. 6. od 19.30

úterý 28. 6. od 19.30

moderátor nového pořadu Comedy Club, který startuje 25.dubna na Prima Comedy Centra

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.