Seriály a filmy

3. května 2017 08:50

Gabriela Gabrielová

Show Jana Krause: zpívající moderátorka, fenomenální cirkusák a zapálený hmyzožravec

Show Jana Krause 2017 (18) - upoutávka

V dalším dílu Show Jana Krause se představí zpěvačka a moderátorka Emma Smetana, herec Rostislav Novák ml. a odborník na hmyzí jídlo Jan Škraňka. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 3. května ve 21.35 na Primě.

Prvním hostem Jana Krause bude moderátorka a zpěvačka Emma Smetana. K širokému záběru svých aktivit říká: „Všechno je jenom jako doplněk k tomu, že mám malou dceru, která je úplně hlavní, ale všechno dělám se stejnou vášní a radostí. Čekala jsem, co se mi narodí za bytost, a kdyby se ukázalo, že je to introvertní holčička, která chce být doma a v klidu, tak bych byla doma. Ale jelikož se narodila opačná struktura osobnosti, tak s ní můžu jít třeba sem.“ V hudebním počínání Emmu ovlivnil hlavně její otec, francouzsko-český hudební producent, manažer a hudebník Jiří Smetana. Ten mimo jiné ve světě proslavil zpěvačku Věru Bílou.

Sám se také věnoval skládání a byl velkým milovníkem Johna Lenonna, což se promítlo i do života Emminy čtyřměsíční dcery.„Ona se jmenuje křestním jménem Lennon a ještě jsme jí tam přifrkli Marlene, aby bylo jasné, že je to holčička,“ objasňuje Emma Smetana, která se po svém odchodu z pozice moderátorky televizních zpráv stala novým členem týmu internetové televize, kde připravuje v angličtině, francouzštině a němčině rozhovory se zajímavými hosty a kde zužitkovává své znalosti nabyté studiem politologie. „Dělám rozhovory, který doufám mají nějakej obsah a kde se hodí, že o nějakém tématu třeba i z politologickýho hlediska něco vím,“ dodává, ale nechce se pouštět do žádných hlubších kritických rozborů a srovnávání české a zahraniční žurnalistiky.

Dalším hostem je herec a principál nejvýznamnějšího a nejznámějšího českého tzv. nového cirkusu – Cirk La Putyka – Rostislav Novák ml., který reprezentuje již 8. generaci jednoho z nejstarších českých loutkářských rodů – Kopeckých. I on chce dnes večer zřejmě zůstat skromným, a tak odmítá přijmout myšlenku úplného novátorství Cirku La Putyka a připomíná, že navazují na celkem bohatou tradici tohoto žánru, reprezentovanou Voskovcem a Werichem, Ctiborem Turbou, Bolkem Polívkou, bratry Formany a řadou dalších. Připouští však, že oni přidali prvek riskování, který je základním stavebním kamenem nového cirkusu. „Když jsme slavili pět let výročí La Putyky, sepsali jsme si k tomu seznam zranění, která jsme nasbírali,“ vypráví principál, „a byly to tři A4, namátkou třeba utržený lejtko, zlomený nohy, obratel, prasklá pobřišnice, zuby atd.

Já jsem byl dřív takový bezmozek, vůbec jsem nedbal na žádný bezpečnostní pravidla.“ K vývoji a ke změnám ovšem došlo i v celkové dramaturgii společnosti, klasickému programu se například zcela vymyká pětihodinové představení Black Black Woods, ve kterém hraje pouze se svým otcem. „Chtěl jsem si sáhnout na dno svých fyzických možností, což se stalo,“ komentuje to Rosťa a dodává, že v letošním roce budou mít v divadle takové tři vrcholy. Prvním je projekt s názvem Batacchio, který se inspiruje poetikou starých kočovných divadelních společností a kabaretů a který vzniká ve spolupráci s finským režisérem Maksimem Komarem. Druhý bude mít premiéru na Letní Letný a budou v něm vystupovat akrobati ze Rwandy. A třetím významným letošním počinem je představení vznikající v režii Miroslava Krobota.

Malou ochutnávku dechberoucího akrobatického umění týmu Cirku La Putyka dostanou diváci i dnes večer přímo v rámci pořadu Show Jana Krause.

Jako poslední host zavítá na pódium Jan Škraňka, odborník na hmyzí jídlo, který pořádá hmyzí kulinářské show a angažuje se v projektu Brouk na talíři. I s sebou na návštěvu k Janu Krausovi si vzal vybavení pro přípravu kompletního menu, tedy například larvy potemníka moučného, cvrčky či štíra.

„Všechno to dáme nejprve do vařící vody a tam to spaříme, stačí opravdu jen chvilka, protože ten červ je hned mrtvý,“ popisuje pan Škraňka a vysvětluje, že způsobů další úpravy a receptů je spousta. „Nejčastější otázka při našich vystoupeních je, jestli to zabíjím živý… Doteď jsem na tuto otázku nenašel odpověď,“ říká ironicky specialista na hmyzí stravu, zatímco spařené červíky přendává na pánvičku s rozpáleným máslem a olejem. „Oni se během smažení, zvětší, nafouknou se, stačí jen pár minut. To maso je strašně jemný.“

Kdo z přítomných se odhodlá vyzkoušet tento neobvyklý – prý velice lahodný – pokrm? Bude to Jan Kraus? Nebo někdo z hostů?

To a mnohem více se dozvíte už dnes večer ve 21.35 v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.